Jump to content

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

@hazard hoces da kazes da SAD nikada nisu proganjale komuniste na svom tlu, i da ogranicavaju ispoljavanje nacizma i fasizma? najuticajnija zemlja zapadnog sveta demantuje oba tvoja navoda.
Mislio sam na Zapadne evropljane.Takodje, mislio sam i na generalni trend na Zapadu, gde mozes npr. da udjes u kafic koji se zove "Pravda" okicen slikama predsednika SSSR (ima u Torontu, npr.) dok bi te zatvorili ekspresno da ti se lokal zove "Il Duce".
Link to comment
Btw ni u fasizmu onda nije trebljenje ljudi programski (ako nije u komunizmu)
To nije istina. Pozivam te da potrazis zakljucke Medjunarodnog kongresa fasista iz 1934. godine.
Link to comment
posedovanje sala Crvene Zvezde bi, pod ekstremnim okolnostima, dovelo do robije od 2 godine.
Malo je 2. Ja bi ga zatvorio dok ne pozeleni od memle.
Link to comment

Imam jednu nasušnu potrebu za deideologizacijom i praktikalizacijom svugdje pa ako dopustite...Mislim da je fašiste najviše syebalo to što su izgubili rat. Kao najbolji primjer toga mogu poslužiti oni koji nisu izgubili rat, naprimjer generalismimus Franco, čiji sam impozantni profil nalazio na legitimnim kovanim pezetama 1994. E sad, kad u bivšim tim & takvim zemljama zavladaju oni dijametralno drugi, u Španjolskoj Obrerosi, a u Poljskoj Opus Dei građanizam, onda se intenzivno sere po internoj i eksternoj simbolici onog bivšeg & trenutačno prevladanog. Čisto prirodno..

Link to comment
Podrzavas da policija razvaljuje vrata stanova i hapsi zbog posedovanja istih onih partijskih knjizica koje su izdavali oni koji sada donose ove zakone?
Poljaci su obavili lustraciju o kojoj mi u Srbiji možemo samo da sanjamo.
Poljska: Masovna lustracijaVaršava -- Poljska danas kreće u najmasovniju lustraciju u postkomunističkoj Evropi.Umesto oko 27.000 političara i zvaničnika u državnoj upravi koji su prolazili lustraciju, gotovo 700.000 Poljaka raznih profesija moraće da podnese potvrdu da nije "uprljalo ruke" saradnjom sa specijalnim službama komunističkog režima.Pored političara na svim nivoima, od državnog do lokalnog, potvrdu o lustraciji od Instituta narodnog pamćenja moraju da traže i svi novinari rođeni pre avgusta 1972, advokati, poreski konsultanti, notari, pedagozi na univerzitetima, direktori škola, direktori državnih preduzecja, uprava berze, šefovi sportskih saveza. Kao i prema prethodnom zakonu iz 1997, kažnjavaće se takozvana lustraciona laž gubitkom prava na obavljanje javne funkcije narednih 10 godina za one koji su slagali da nisu sarađivali s totalitarnom tajnom policijom i drugim službama bezbednosti komunističke Poljske. . . .
Prema tome, imaju apsolutno pravo da očiste svoju zemlju od smrdljivih fleka koje su nacistička i komunistička govna ostavila za sobom. Ako to znači i zabranu majica sa Če Gevarinim likom, so let it be.
Link to comment

Meni samo nije jasno otkud to tako beskonacno poverenje u arhive komunisticke tajne sluzbe. U stvari jasno mi je: lustraciju sprovode isti oni koji su u te sluzbe vrbovali , i koji su uspeli da svoja dosijea operu na vreme. Naravno, podrazumeva se da je dovoljan dokaz za saradnju sa sluzbom - to sto te je sluzba oznacila kao saradnika. Greska ili namerna podlost udbasa od pre dvadeset godina upropastava zivote ljudima danasnjice, bez mogucnosti da se operu od stigme - sluzba te vrbuje, sluzba ti, u demokratiji, presudi.Ovo sto Poljaci rade je njihova sramota i jad. Rekao bih da mi je zao, ali nije: tako su odabrali, pa eto im.

Link to comment

Da, da – bolje je da ništa ne preduzimamo po tom pitanju jer, zaboga, neko može zloupotrebiti proces lustracije.Zato i imamo zadriglog Najevropljanina i njegovu stranku kao pouzdanog koalicionog partnera, Jova Kapičića koji slobodno šeta Beogradom i žesti se preko televizije, gomilu potomaka partizanskih generala u nacionalizovanim vilama po Senjaku i Dedinju...U pravu si, Poljaci nemaju pojma – mi smo zakon!

Link to comment
Cudno onda to sto je skoro pa svaki komunisticki vlastodrzac trebio ljude...od 'obracuna sa klasnim neprijateljem' pa na dalje. Smara vise ta prica o "pravom komunizmu" koji eto, kao, super, ili u najmanju ruku prihvatljiv, ali su gao pokvarili neki zli vlastodrsci. Sve i da je tako, treba se ravnati prema onome sto je bilo u praksi. A u praksi znamo sta je bilo. Btw ni u fasizmu onda nije trebljenje ljudi programski (ako nije u komunizmu), valjda mislis na nacizam. A danasnja komunisticka Kina je od komunizma otprilike sacuvala samo ikonografiju i jednopartijsku vlast. A da je totalitarni rezim...to jeste.
Vidis lepo si sam rekao. Od komunizma u Kini je ostala samo diktatura a upravo su svi ti diktatori masovno trebili protivnike. Nije sustina komunizma da trebi narode (on se bavi necim drugim) vec je to sustina diktatatora koji dodju na celo jedine partije. Ali tebi vise smeta komunisticki ekonomski model nego diktatura :isuse: Ja ne mogu da verujem sta ovde cujem, ko da smo ziveli u polpotovoj kambodzi prethodnih 50 godina.
Link to comment

@Buumevo ovako: sto se mene tice, ko je krsio zakon treba da odgovara, ko nije, ne treba, i to je cela prica. ako ne prihvatas jedan ideoloski revansizam (komunisticki) ne mozes da prihvatis ni ovaj desnicarski, tj. mozes ali si onda licimur. ne bih dalje o ovome, uveo si sada neke paralele Srbija-Poljska, to je zamena teza u kojoj ne zelim da ucestvujem. igraj se dalje sam sa sobom, sve si u pravu, jebo si mi kevu.a od Jova Kapicica mozete da pravite zlocinca koliko vam je volja, istoriju necete nikada izmeniti. sve i da je samo organizovao hapsenje one crkotine cije raspale ostatke traze po Beogradu, ja cu mu biti vecno zahvalan. mozete ga i hapsiti, navikao je cica na to.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Da, da – bolje je da ništa ne preduzimamo po tom pitanju jer, zaboga, neko može zloupotrebiti proces lustracije.Zato i imamo zadriglog Najevropljanina i njegovu stranku kao pouzdanog koalicionog partnera, Jova Kapičića koji slobodno šeta Beogradom i žesti se preko televizije, gomilu potomaka partizanskih generala u nacionalizovanim vilama po Senjaku i Dedinju...U pravu si, Poljaci nemaju pojma – mi smo zakon!
ti razmisljas pre nego sto nesto otkucas?sta cemo sa lustracijom clanova AK koji su ucestvovali u Holokaustu, doduse posredno, streljajuci jevrejske partizane a koji se danas u poljskoj slave kao heroji dok je zvanicna linija da je odnos poljaka i jevreja bio 'komplikovan'? vec smo videli na ovom isto forumu kako se lako otkrivaju dzelati koji su nakon pogubljenja poljskih rodoljuba emigrirali za izrael.onda ovako: odnos poljaka i staljina je takodje bio 'komplikovan'.takodje analogija poljska vs. jugoslavija ne da je sepava vec se nalazi u invalidskim kolicima sa kojih je neko skinuo tocak.@hazard: sasvim dobra pitanja. mene interesuje samo ovo: da li ce posedovanje kapitala biti podjednako stigmatizovano kao i rasturanja protokola sionskih mudraca ili mein kampfa? odnosno da li je marks simbol komunizma na isti nacin na koji je to i hitler? jedno je obracunati se sa nasledjem strane okupacije i zlocina a drugo je pokusavati da se zabrani filozofija (istorijski materijalizam) koja je postavila svet koji danas poznajemo. mislim glupiranje. neka sude po vazecim zakonima i neka jednostavno otvore arhive. to ce biti dovoljno. za razliku od ove staljinisticke sarade. jebote, onaj koga je brka jebao uvek se uzeli jos malo takvog grubog seksa.
Link to comment
ti razmisljas pre nego sto nesto otkucas?sta cemo sa lustracijom clanova AK koji su ucestvovali u Holokaustu, doduse posredno, streljajuci jevrejske partizane a koji se danas u poljskoj slave kao heroji dok je zvanicna linija da je odnos poljaka i jevreja bio 'komplikovan'? vec smo videli na ovom isto forumu kako se lako otkrivaju dzelati koji su nakon pogubljenja poljskih rodoljuba emigrirali za izrael.onda ovako: odnos poljaka i staljina je takodje bio 'komplikovan'.
Druže Kim, previše si ideološki zaslepljen da bi bio respektabilan sagovornik o komunističkim svinjarijama. Ako su neki pojedinci Armije Krajova počinili ratne zločine, trebalo bi da odgovaraju. Ko to uopšte spori?Tebe izgleda zbunjuje kako je moguće da su prvo ratovali samo protiv Nemaca, pa se nakon bitke kod Staljingrada okreću i protiv komunista i Ukrajinaca, istovremeno nastavljajući borbu protiv nacista.Da li tvoj mozak može da pojmi činjenicu da se Poljska vazda nalazila između čekića (Nemačka) i nakovnja (Rusija)? Zašto bi trebalo da imaju bilo kakvu milost prema nacističkim ili komunističkim porobljivačima? Dozvolićeš da oni najbolje znaju kako im je bilo pod tim zlikovcima, te da se kroz proces lustracije žele otarasiti restlova te gamadi.
takodje analogija poljska vs. jugoslavija ne da je sepava vec se nalazi u invalidskim kolicima sa kojih je neko skinuo tocak.
Pa da, nema smisla da se sad nekom lustracijom uznemiravaju potomci srpskih komunista & fašističkih kolaboracionista, te pripadnici Miloševićevog režima. Sve je to fin i pošten svet, a Poljaci su revanšisti i budale.
Link to comment
Druže Kim, previše si ideološki zaslepljen da bi bio respektabilan sagovornik o komunističkim svinjarijama. Ako su neki pojedinci Armije Krajova počinili ratne zločine, trebalo bi da odgovaraju. Ko to uopšte spori?Tebe izgleda zbunjuje kako je moguće da su prvo ratovali samo protiv Nemaca, pa se nakon bitke kod Staljingrada okreću i protiv komunista i Ukrajinaca, istovremeno nastavljajući borbu protiv nacista.Da li tvoj mozak može da pojmi činjenicu da se Poljska vazda nalazila između čekića (Nemačka) i nakovnja (Rusija)? Zašto bi trebalo da imaju bilo kakvu milost prema nacističkim ili komunističkim porobljivačima? Dozvolićeš da oni najbolje znaju kako im je bilo pod tim zlikovcima, te da se kroz proces lustracije žele otarasiti restlova te gamadi.
oces da kazes da su ratovali protiv svih istovremeno streljajuci jevrejske partizane koji su se drznuli nakon bekstva iz logora krasti od dobrih poljskih domacina. ja sam mislio da ti imas nesto protiv zlocina uopste kad ono zlocini u ime otadzbine i nacije te izgleda ne interesuju previse. poljacima je bolje da se suoce sa svojom antisemitskom epizodom od 1935. godine do 1939. godine kada su bili istovremeno i anti-hitlerovski i antisemitski raspolozeni.plus, sta je efekat borba protiv staljinizma staljinistickim metodama? pa zna se kako se to zove.postoje adekvatni zakoni i po njima treba suditi.nemam zivce za dalji razgovor preterano. znam kako se provodila jedna kustosica poljska jevrejka i tokom 'komunizma' i nakon oslobodjenja te mislim da poput vrucice koja otkriva neki gnojni proces u telu braca poljaci bi trebalo da se pozabave ulogom antisemitizma u sopstvenoj istoriji.
Link to comment
oces da kazes da su ratovali protiv svih istovremeno streljajuci jevrejske partizane koji su se drznuli nakon bekstva iz logora krasti od dobrih poljskih domacina. ja sam mislio da ti imas nesto protiv zlocina uopste kad ono zlocini u ime otadzbine i nacije te izgleda ne interesuju previse. poljacima je bolje da se suoce sa svojom antisemitskom epizodom od 1935. godine do 1939. godine kada su bili istovremeno i anti-hitlerovski i antisemitski raspolozeni.plus, sta je efekat borba protiv staljinizma staljinistickim metodama? pa zna se kako se to zove.postoje adekvatni zakoni i po njima treba suditi.nemam zivce za dalji razgovor preterano. znam kako se provodila jedna kustosica poljska jevrejka i tokom 'komunizma' i nakon oslobodjenja te mislim da poput vrucice koja otkriva neki gnojni proces u telu braca poljaci bi trebalo da se pozabave ulogom antisemitizma u sopstvenoj istoriji.
Uloga ne uloga antisemitizma, komunizam je za trenutnu poljsku elitu balast prošlosti koga se treba otarasiti.Njihova lustracija i zabrana komunističkih znamenja je ipak samo - lustracija. Revizija istorije je u Baltičkim republikama... Tamo je dozvoljeno nositi nacističku svastiku. Po meni, nekako najnormalnija lustracija bila je u čak - u Rumuniji. Najgori deo svoje prošlosti oni su - zakopali. Što se tiče saradnika Securitatea-e, u zavisnosti od počinjenih zločina im je suđeno, i nisu svi pošteni ljudi (da ne kažem panduri) iz te organizacije bačeni na stub srama. Ali da bi se pojedinačno presudilo zlikovcima, morale su da se otvore arhive.
Link to comment

Unapred se izvinjavam jer ovo sto cu napisati nije tema ovde. Ne znam kako bih nazvao fasciniranost i idolopoklonstvo prema licnosti Jove Kapicica. To je covek koji moze svojim delom samo da kalja partizanski pokret u Jugoslaviji. Ima puno heroja NOB-a koji zavredjuju odbranu od revizije nekakve nove istorije frustriranih sovena. To je covek koji ne bi prosao ni jedan moralni kodex sa uspehom. Ni hriscanski, ni partijski a imao bi problema i sa krivicnim zakonima neke pristojne drzave. Klasicni visoki apartcik jedne sumnjive i ne narocito uspesne organizacije a kasnije skrajnut kako dolikuje tom vremenu na ambasadorsko mesto u Stokholmu, odakle je expresno vracen jerbo je nadjen pretucen u jednom burdelju. Kao jedan od retkih zivih prvoboraca izuzetno naknadno pametan i samohvalisav pa bi se mogao steci dojam da je bio izuzetno bitan cinilac u politickom odlucivanju tadasnje Jugoslavije.

Edited by bradilko
Link to comment
×
×
  • Create New...