Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne razumem, oni pre Ajzenhauera su kao bili bolji ili šta?Nije SAD došao u Irak ili gde god da bi doneo demokratiju i uklonio represiju nad napaćenim narodom. Ako se igde nešto tako dogodi, to je nuspojava. Zna se zašto se ide u prekomorske invazije. Uklanjaju se nepodobni, a izgovori su podjednako istiniti poput Hitlerovih saopštenja o ugrožavanju Nemačke od strane Čehoslovačke i Poljske, sa istovetnom suštinskom upotrebljivošću da ih sutradan Kina iste takve u neizmenjenom konceptu može upotrebiti za okupaciju Teksasa usled nedovoljno razvijenog komunizma na teritoriji zapadno od Misisipija, sa ciljem da zauzme izvore nafte. Drugim rečima, obično smeće i zločinački poduhvat. No, koga su velike cevi, njegove su i istina i pravda.
Da ti nije bilo američkih velikih cevi i land lease sporazuma, za dvadesetak dana bi slavio godišnjicu rođenja najvećeg evropskog političara svih vremena i recitovao pesmice u njegovu čast na maternjem nemačkom jeziku... ako bi se uopšte i rodio.
Link to comment
pa ja uopste nisam mislio na lazni izgovor za okupaciju. ti si rekao da su ga lazno optuzili, a zatim pogubili. on je ubijen zato sto je zlocinac. ne svidja se ni meni sto je to uradila vlast zemlje koja je okupirana, ali covek je zasluzio metak u celo bez bilo kakvog sudjenja.
Link to comment
Da ti nije bilo američkih velikih cevi i land lease sporazuma, za dvadesetak dana bi slavio godišnjicu rođenja najvećeg evropskog političara svih vremena i recitovao pesmice u njegovu čast na maternjem nemačkom jeziku... ako bi se uopšte i rodio.
Tja, ja ionako pevam "Bluehe deutsches Vaterland!" u slobodno vreme, premda nešto nisam baš siguran da bi do toga došlo. Nekako mi deluje da bih pre pevao "Druže Tito, mi ti se kunemo" i sada u matorom dobu, a ne samo u početnim koracima postajanja mladog pionira, puta koji su mi sasekli :( Pride, kada su te velike cevi dovlačili, niti su ih dovlačili da bi meni bilo bolje, niti su preterano marili šta će biti ovde. Veliki topovi koji su to prelomili su svoje rekli kod Kurska, to što su se lešinari iskrcali posle hitro u Normandiji je bila dečija igra u odnosu na to.
pa ja uopste nisam mislio na lazni izgovor za okupaciju. ti si rekao da su ga lazno optuzili, a zatim pogubili. on je ubijen zato sto je zlocinac. ne svidja se ni meni sto je to uradila vlast zemlje koja je okupirana, ali covek je zasluzio metak u celo bez bilo kakvog sudjenja.
Naravno da je Sadam zaslužio ne metak, već artiljerijski projektil veći od 120 milimetara u čelo. Međutim, on nije ubijen zato što je zločinac, on je ubijen jer je otkazao poslušnost američkim interesima, što se ne oprašta. Da to nije učinio, mogao je biti i najgori srednjevekovni vladar Novog Vavilona, ne bi mu ni dlaka sa glave falila, već bi bio cenjeni partner i faktor stabilnosti. Otprilike kao ovi iz Saudijske Arabije, na koje se namerio i čije je naftne izvore ugrozio. Koji su danas intimni prijatelji sadašnjih i bivših američkih predsednika, dok ih ObiW žigoše kao "najcrnju teokratiju", uprkos stavu demokratskih institucija angry.gif Edited by Filipenko
Link to comment
Neka uzmemo da je besmislica.I da postoje grđe i crnje teokratije.(navedi bar neku)
Saudi Arabija. Izrael ne moze da se poredi sa njima.edit, vidim da je obi vec pojasnio. O ostalim stvarima se uopste nisam izjasnjavao. Edited by pacey defender
Link to comment
Da ti nije bilo američkih velikih cevi i land lease sporazuma, za dvadesetak dana bi slavio godišnjicu rođenja najvećeg evropskog političara svih vremena i recitovao pesmice u njegovu čast na maternjem nemačkom jeziku... ako bi se uopšte i rodio.
Staljin je Gruzin i rodjen je u decembru.
Link to comment
Staljin je Gruzin i rodjen je u decembru.
Jeste bate. Američka materijalna pomoć je bila pičkin dim. I bez nje bi Gruzijac stigo do Berlina a kasnije i do Pariza, a Britanci bi i dalje sa lakoćom bombardovali Drezdene i potapali nemačke ratne brodove. Samo se vi palite da bi Ruje sve to same sredile (uz pomoć naših partizana, naravno), samo bi potrajalo koju godinu duže.
Link to comment
ja se nadam da si svestan da je ova izjava na ivici antisemitizma odnosno esencijalizacije jevrejstva i njegovog poistovecivanja sa drzavom izrael?
Na ivici ali ipak nije i ne može biti jer u Knesetu sedi gotovo 100% jevreja. U Vladi također. U Vojsci također. U svim institucijama sistema također. Ko onda misliš da treba da donese odluku o zaustavljanju sistematskog istrebljenja arapskog stanovništva u samom Izraelu i okolnjim zemljama gde su Izraelci aktivno učestvovali u svim ratovima. Francuzi,Englezi,Mauri ko? Zašto čim neko pomene Jevreje i Izrael svi graknu Antisemitizam! To Izraelska država obilato zloupotrebljava. Ja želim i Izraelcima i Palestincima mir,ali su ga do sada uvek opstruisali Izraelci a samo u manjoj meri Palestinsko stanovništvo. Ko je odbijao sve predloge međunarodne zajednice o rešenju problema na Bliskom istoku?Ko je postavljao stalno dodatne uslove? Ko opstruiše međunarodnu arbitražu?
Link to comment
pa ja uopste nisam mislio na lazni izgovor za okupaciju. ti si rekao da su ga lazno optuzili, a zatim pogubili. on je ubijen zato sto je zlocinac. ne svidja se ni meni sto je to uradila vlast zemlje koja je okupirana, ali covek je zasluzio metak u celo bez bilo kakvog sudjenja.
Niko ne zaslužuje smrt ! Ko ima pravo da se igra Boga? Doživotna teška robija je bila primerena kazna tom čoveku-nečoveku. Ali obesiti čoveka u 21.veku i posle kao slučajno pustiti video snimke samog čina vešanja je gnusno i odvratno sa aspekta prava,pravde i svih tekovina civilizacije i demokratskog sveta.
Link to comment
Na ivici ali ipak nije i ne može biti jer u Knesetu sedi gotovo 100% jevreja. U Vladi također. U Vojsci također. U svim institucijama sistema također. Ko onda misliš da treba da donese odluku o zaustavljanju sistematskog istrebljenja arapskog stanovništva u samom Izraelu i okolnjim zemljama gde su Izraelci aktivno učestvovali u svim ratovima. Francuzi,Englezi,Mauri ko? Zašto čim neko pomene Jevreje i Izrael svi graknu Antisemitizam! To Izraelska država obilato zloupotrebljava. Ja želim i Izraelcima i Palestincima mir,ali su ga do sada uvek opstruisali Izraelci a samo u manjoj meri Palestinsko stanovništvo. Ko je odbijao sve predloge međunarodne zajednice o rešenju problema na Bliskom istoku?Ko je postavljao stalno dodatne uslove? Ko opstruiše međunarodnu arbitražu?
na primerhttp://en.wikipedia.org/wiki/Ta'alhttp://en.wikipedia.org/wiki/Hadashda ne govorim o ortodoksnim jevrejima koji ni ne priznaju drzavu izrael (makar do dolaska mesije).plus jedan oblik aparthejda koji drzava izrael sprovodi na palestincima, odnosno arapima koji zive u izraelu, nije sistematsko unistavanje. setite se toga kada sledeci put neko pomene kosovo na ovom forumu.dakle ajde malo iskulirajte. sto neko jednom rece: to sto te cionista naziva antisemitom ne znaci da nisi. Edited by kim_philby
Link to comment
Tja, ja ionako pevam "Bluehe deutsches Vaterland!" u slobodno vreme, premda nešto nisam baš siguran da bi do toga došlo. Nekako mi deluje da bih pre pevao "Druže Tito, mi ti se kunemo" i sada u matorom dobu, a ne samo u početnim koracima postajanja mladog pionira, puta koji su mi sasekli :( Pride, kada su te velike cevi dovlačili, niti su ih dovlačili da bi meni bilo bolje, niti su preterano marili šta će biti ovde. Veliki topovi koji su to prelomili su svoje rekli kod Kurska, to što su se lešinari iskrcali posle hitro u Normandiji je bila dečija igra u odnosu na to.
Mnogo si smešan čovek, jel' znaš? Nemoj da me smaraš brojevima ovoga i onoga jer sam ama baš sve što imaš da navedeš pročitao i došao do zaključka da u borbi dve armije od kojih je jedna malobrojnija a bolje tehnički opremljena a druga mnogobrojnija a lošije tehnički opremljena, na duže staze prevagu odnosi odgovor na sledeća pitanja:- Ko je u stanju da bolje brojčano popuni izgubljenu živu silu (Rusija)- Ko je u stanju da brže obnavlja uništenu tehniku na frontu i da ubacuje savremenije modele u rat (bez britanskog bombardovanja nemačkih fabrika i bez američke materijalne pomoći SSSR-u to je svakako Nemačka)- Ko je motivisaniji u borbi (egal)- Ko ima pristup većim resursima nafte (bio bi egal da Amerikanci i Britanci nisu izbacili Romela iz severne Afrike)Bez američke materijalne pomoći koja datira od 1940, Britanija bi, na duže staze, jednostavno bankrotirala. Nema resursa za vazdušni rat nad Nemačkom, nemačke fabrike se ne uništavaju, Romel prelazi Egipat i ulazi u naftna polja u Iraku. Sve se ovo događa daleko pre bitke kod Kurska. Bez američke materijalne pomoći istočni front bi se stabilizovao i to bi tako trajalo dok Hitler ne bi napravio atomsku bombu. Kraj priče, laku noć prijatno, mali Filipenko peva danke dojčland.
Naravno da je Sadam zaslužio ne metak, već artiljerijski projektil veći od 120 milimetara u čelo. Međutim, on nije ubijen zato što je zločinac, on je ubijen jer je otkazao poslušnost američkim interesima, što se ne oprašta.
Gle čuda, u presudi mu pisalo da ga ubili zbog toga što je pobio neke Kurde bojnim otrovima... beše nekoliko hiljada čini mi se. Slagali Ameri, a? Edited by ObiW
Link to comment

Izrael je etnokratija, ne teokratija - demokratija za Jevreje, qrac za ostale. kako bilo, unutrasnje uredjenje Izraela nije toliki problem. okupacija jeste problem. Saudi i Iran mogu da budu majmuni u svom dvoristu, ali ne okupiraju bilo kga i ne zapocinju ratove kad im se digne.

Link to comment
Izrael je etnokratija, ne teokratija - demokratija za Jevreje, qrac za ostale. kako bilo, unutrasnje uredjenje Izraela nije toliki problem. okupacija jeste problem. Saudi i Iran mogu da budu majmuni u svom dvoristu, ali ne okupiraju bilo kga i ne zapocinju ratove kad im se digne.
Ili kad dobije naredbu da rat započne kako bi skrenuli pažnju sa nečeg drugog što veliki žandarm radi u tom momentu.
Link to comment
Gle čuda, u presudi mu pisalo da ga ubili zbog toga što je pobio neke Kurde bojnim otrovima... beše nekoliko hiljada čini mi se. Slagali Ameri, a?
Sadam je uveliko koristio bojne otrove i tokom invazije na Iran početkom osamdesetih.Gde li ih je nabavio?Šta misliš?Možeš naći i "dražesne" fotografije na netu ako se malo potrudiš.No tada je bio prijatelj i saveznik.O tome i govorim.Po toj logici nije zabranjeno korišćenje bojnih otrova, koristite ih slobodno dak nam se iz nekog razloga ne zamerite.Kad se zamerite tada ćemo vas likvidirati.Ako ne zbog bojnih otrova onada zbog nečeg drugog.Ako ničega nema, smislićemo već nešto.Da ne dužim, apsolutno se zalažem za poštovanje ljudskih prava i dostojanstva svakog živog bića na ovoj planeti.Zločin smatram zločinom bez obizira ko ga je, kada i zašto izvršio.Ono što smeta i bode oči jeste da se u prvom ešalonu branitelja ljudskih prava danas pojavljuju upravo one države koje su počinile najviše zločina i ubistava civila od drugog sv.rata pa na ovamo.Samo Amerika je u poslednjih pedesetak godina izvršila "intervencije" u 72 suverene države. Zato i ne treba pristati da ti pamet sole i lekcije dele oni čija se spoljna politika ukratko može nazvati zločinom u produženom trajanju.
Izrael nikakve veze nema sa teokratijom. To što ceo Jerusalim zamre u subotu ne znači da je teokratija, jer je za Tel Aviv subota dan kao i svaki drugi. To što za Jom Kipur nema nikog na ulici isto tako nema nikakve veze, jer su ulice puste za Božić u mnogim hrišćanskim zemljama. Ultrareligiozne partije u Izrealu jesu bile članice vladajuće koalicije, ali nikada nisu imale ključna ministarstva (vojska, policija, premijer, finansije). Protim rečima, teza ti je epic fail.
Uticaj religije u Izraelu je značajno drugačiji i jači od onoga što ti pokušavaš da predstaviš.Religijska pripadnost je predominantan kriterijum i apsolutno potire sve ostale kriterijume i standarde koji odlikuju jedno demokratsko društvo.Na zamišljenoj skali od demokratije su svetlosnim godinama udaljeni a poseduju gotovo sve odlike teokratije.Zabraljeni su brakovi između Jevreja i Palestinaca. Država direktno finansira i plaća verske službenike tako da faktički ne postoji odvojenost crkvene i državne vlasti.Konvertiti u Judaizam nemaju pravo da u Izrael dovedu bilo kog člana porodice koji nije jevrej.Vlasti imaju zakonsko pravo da zabrane bilo koju medijsku kuću bez ikakvog obrazloženja.Arapi, učenici u školama čine trećinu ukupnog broja učenika a za njih se izdvaja tek 5 ili 6% budžeta za obrazovanje.HRW je više puta u svojim izveštajima ukazivao na nedopustivu diskriminaciju palestinske dece.Pogotovo dece sa posebnim potrebama.Lista arapskih sela i gradova koji su etnički očišćeni ili sravnjeni za zemljm je, pa skoro beskonačna....itd, itd, moglo bi se nabrajati još dosta Edited by Ted
Link to comment
Ili kad dobije naredbu da rat započne kako bi skrenuli pažnju sa nečeg drugog što veliki žandarm radi u tom momentu.
netacno. Izrael nikada nije zapoceo rat po naredjenju. Izraelcima se da stosta prigovoriti, ali nisu blesavi da ginu u tudjim ratovima. Edited by Gandalf
Link to comment
netacno. Izrael nikada nije zapoceo rat po naredjenju. Izraelcima se da stosta prigovoriti, ali nisu blesavi da ginu u tudjim ratovima.
Oni svaki rat protiv arapskog sveta doživljavaju svojim. Od nastanka države Izrael do danas. Posebno Liban a ko je kome tu pomagao Bog zna? Vojnu industriju imaju izuzetno razvijenu imajući u vidu potrebe njihove armije(KOV) i Mornaririca. Ali vazduhoplovstvo i PVO sistemi e tu zavise od žandarmerije a to košta. Izrael i nije neki izvoznik. Ili misliš da avione i rakete plaća jaffa pomorandžama. Rade oni u kombinaciji inače Izrael ne bi opstao do sad.To je moje skromno mišljenje formirano na osnovu dostupne literature, novina i medija. A da im je život vojnika na 1.mestu to je tačno. Sam dizajn tenka "Merkava" mark 4 pokazuje da izuzetno drže do posade.Merkava MK4 Edited by Gvozdeni
Link to comment
×
×
  • Create New...