Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

koristis podatke od pre dve godine. proslogodisnji podaci pokazuju silazni trend. sada je zivotni vek isti kao sredinom devedesetih. znaci, preokreta nema, tj. bio je privremene prirode i sada se umire as usual.no, nebitno. u svakom slucaju korisna tabela, nisam je mogao naci.a fascinira me divljenje "cvrstoj ruci" nekoga pod cijom je upravom zemlja korumpiranija nego za vreme Jeljcina (po "zapadnim" podacima, naravno, siguran sam da Putinova televizija ima neke druge podatke, kao i Damjina tazbina koja je kontrolni uzorak za celu Rusiju)
Link to comment

Не знам, вест са BBC је од 19 January 2010.И каже,

Much of the growth is due to a falling death rate and increasing migration. But births also rose, with 2.8% more babies born last year than in 2008, the Russian health minister said.
Има још један граф,Population (in millions) 1950–January 2010.800px-Population_of_Russia.PNGОдакле су твоји подаци?Има повећање корупције али мислим да је то повезано и са растом стандарда у Русији. Па пошто има више новца онда се, по старој навици, више потплаћује.Опет ја сматрам да Јељцинова ера не може се надмашити по корупцији јер управо су тада настали сви олигарси и држава је била подређена олигарсима више него данас. То што ти оптужујеш провладине медије у Русији може да се каже и за Западне само са друге стране медаље. Edited by No7
Link to comment

Izrael opet bombarduje Gazu.GazaVišedecenijski zločin(genocid, divljaštvo) se nastavlja.Bez ikakvih posledica po odgovorne. Kada bi ameri i izraelci doneli deklaraciju o izvinjenu za sopstvene zločine, genocide i istrebljenja civila računam da bi ona imala jedno 10.000 stranica i odnosila se na barem pola država na kugli zemaljskoj.

Edited by Ted
Link to comment
Izrael opet bombarduje Gazu.GazaVišedecenijski zločin(genocid, divljaštvo) se nastavlja.Bez ikakvih posledica po odgovorne. Kada bi ameri i izraelci doneli deklaraciju o izvinjenu za sopstvene zločine, genocide i istrebljenja civila računam da bi ona imala jedno 10.000 stranica i odnosila se na barem pola država na kugli zemaljskoj.
Znaš šta mene dovodi do ludila. Kako je moguće da nacija koja je preživela toliko progona u prošlosti pa i holokaust kao takav, može da se ponaša prema drugome narodu na sličan način bez imalo griže savesti. Ima li iko u Izraelu da kaže dajte tim ljudima ono što im pripada na osnovu rezolucije UN i ostavite ih više na miru.:(
Link to comment
Znaš šta mene dovodi do ludila. Kako je moguće da nacija koja je preživela toliko progona u prošlosti pa i holokaust kao takav, može da se ponaša prema drugome narodu na sličan način bez imalo griže savesti. Ima li iko u Izraelu da kaže dajte tim ljudima ono što im pripada na osnovu rezolucije UN i ostavite ih više na miru.:(
Da, jevrejsko pitanje je jako složena problematika.I zanimljiva.Ali sumnjam da bilo ko od nas na forumu vlada informacijama u totalu i da se pitanjem bavio dovoljno duboko da bi mogli dati nekakv nepobitan odgovor.Ono što je poznato jeste da su na teritoriju Palestine dovoženi brodovima nakon drugog sv. rata i da dosta njih ni putovanje nije preživelo jer su prevoženi kao stoka.U pitanju je uglavnom bila jevrejska puka sitorinja i niži sredni stalež iz istočnoevropskih zemalja koja ni u matičnim zemljama nije bila dobrodošla a i preživala je orgijanje nacista.Bpogatijim slojevima mahom nije falila ni dlaka sa glave a nisu bili imuni ni od saradnje sa nacistima. Formiranje države Izrael ima mnogo više veze sa geopolitikom tadašnjeg trenutka nego sa razlozima religiozne prirode.I današnji položaj Izraela i njegova snaga direktna su posledica geopolitičkih potreba trenutka i uopšte značaja bliskog istoka.Danas je Izrael najcrnja i najradikalnija teokratija koja postoji na kugli zemaljskoj.Decenijama čine zločine nad arapskim stanovništvom sa vetrom u leđima koji dolazi iz USA zbog raznih razloga.Zločine zbog kojih skoro niko iz "razvijenih demokratija" nije tražio odgovornost niti pozivao barem na izvinjenje.Doduše, ima Izraelaca koji su veoma protiv ovakve zločinačke politike i koji su o tome pisali i pričali ali...psi laju a karavani prolaze.Sa duge strane, "razvijene dekokratije" su veoma sklone da Iranu opet uvode nekakve sankcije, i to je aktuelno ovih dana.A Iran je ionako pod raznoraznim sankcijama još od revolucije 79-te kada su svrgli Pahlavija koji je instaliran još 1953. godine.Da ne podsećamo ko je sve podržavao i finansirao Irak i Sadama kada je izvršio invaziju na Iran.Isti oni koji će ga dvadesetak godina kasnije izvlačiti kao stoku iz nekakve jame i lažno optužiti pa zatim pogubiti.I doneti "demokratiju" koja svakodnevno oduzima desetine života uglavnom nedužnih i nevinih.Za sve to vreme, Izraelu ni packa. Užas Božiji. Izgleda da je definitivno tačno da je jedina gora stvar od toga da ti ameri budu neprijatelji, da ti budu prijatelji. Videćemo kako će to u slučaju Izraela da izađe. Edited by Ted
Link to comment
Bpogatijim slojevima mahom nije falila ni dlaka sa glave a nisu bili imuni ni od saradnje sa nacistima.
To sto ces napisati rec "mahom", cisto da se odbranis od optuzbe da generalizujes, nece tvrdnju uciniti tacnijom.
Danas je Izrael najcrnja i najradikalnija teokratija koja postoji na kugli zemaljskoj.
Ovo je besmislica. Edited by pacey defender
Link to comment

lazno optuzili? kako su to lazno optuzili sadama? pa taj covek je zasluzio da bude ubijen milion puta. nemoj samo o detaljima optuznice posto ne znam sta su mu konkretno stavili na teret, ali sa takvima se postupa kao sa bracnim parom causesku.

Link to comment

Tačno tako, pronađeno je stotine, ako ne i hiljade primeraka oružja za masovno uništenje, kao i delovi raketa koje je Sadam pod maskom razvijanja svemirskog programa opremao nuklearnim bojevim glavama da lansira na Kentaki.Sutra isto čeka sve one koji se drznu da se malo otrgnu kontroli. Pitanje je samo da li će se i tada raditi o psihopatama, kao u slučaju Sadama kada je lako braniti zločin, ili pak o poštenim državnicima koji žele dobro svojoj zemlji, poput nekih u Južnoj Americi, kojima je svetionik demokratije namenio kame u džungli i C4 u avionima.

Link to comment
Ovo je besmislica.
Neka uzmemo da je besmislica.I da postoje grđe i crnje teokratije.(navedi bar neku)A kakav je tvoj stav prema zločinima koji se čine u kontinuitetu nad arapskim stanovništvom decenijama.Kakav je tvoj stav o stradanju i ubijanuju nedužnih ljudi u Afganistanu i Iraku za vreme i nakon "oslobođenja"(čitaj okupacije)?U pitanju su stotine hiljada ljudi.Kakav je npr. tvoj stav o pobijenim civilima u bivšoj portugalskoj koloniji Istočnom Timoru na koji se žmurilo u čitavom svetu i o istovremenom naoružavanju prijatelja Suharta i Indonezije direktno iz Evrope? O južnoameričkim državama bolje i da ne počinjem. Da li imamo generalno stav da je zločin zločin ko god i kad god da ga je počinio.Ili na stvari gledamo pragmatično, od trenutka do trenutka.
lazno optuzili? kako su to lazno optuzili sadama? pa taj covek je zasluzio da bude ubijen milion puta. nemoj samo o detaljima optuznice posto ne znam sta su mu konkretno stavili na teret, ali sa takvima se postupa kao sa bracnim parom causesku.
oružje za masovno uništenje. priča za javnost i direktna laž da bi se izvršila okupacija bez ikakvog osnova. ja se slažem da je Sadam bio zločinac i da je zaslužio da bude kažnjen(ne smrtnom kaznom). po istom principu mogao je skoro svaki američki predsednik posle drugog sv.rata da bude kažnjem smrtnom kaznom za pojedine događaje iz svog mandata. opet pitam, jel zločin zločin ili prvo gledamo ko ga je počinio pa onda donosimo sud.
Link to comment
Znaš šta mene dovodi do ludila. Kako je moguće da nacija koja je preživela toliko progona u prošlosti pa i holokaust kao takav, može da se ponaša prema drugome narodu na sličan način bez imalo griže savesti. Ima li iko u Izraelu da kaže dajte tim ljudima ono što im pripada na osnovu rezolucije UN i ostavite ih više na miru.:(
ja se nadam da si svestan da je ova izjava na ivici antisemitizma odnosno esencijalizacije jevrejstva i njegovog poistovecivanja sa drzavom izrael? kao u onom starom vicu radio jerevana o dva ruska pijanca koji su dovedeni pred sudiju za prekrsaje zato sto pretukli rabina na ulici. pita njih sudija: dobro, zasto ste pretukli coveka? sta vam je skrivio? pribraniji pijanac kaze: pa eto druze sudija tako nas dva sedimo u parku i pijemo votku i slusamo vesti i cujemo kaze drug novinar 'jevrejska vojska napreduje ka golanskoj visoravni' i mi se iznerviramo i popijemo jos malo votke. kad nije proslo ni sat vremena a opet ce drug novinar 'jevrejska vojska i dalje nezadrzivo napreduje uz pomoc svojih imperijalistickih pomagaca'. i mi se iznerviramo i jos malo popijemo votke. i nije proslo ni sat vremena kad ce drug novinar ponovo 'jevreji su usli u jerusalim i dalje nezadrzivo napreduju' i mi smo hteli da popijemo jos malo votke ali smo shvatili da smo sve popili. tako krenemo mi do prodavnice po jos kad druze sudije tamo stoji taj jevrejin i ja kazem aljosi 'sta jerusalim stigli su i do moskve!'niti se ono sto izrael danas cini moze uporediti na bilo koji nacin s holokaustom niti holokaust daje drzavi izrael pravo da krsi sve konvencije medjunarodnog prava kako joj se prohte. stavise osim SAD izrael tesko da danas zaista ima prijatelje ukljucujuci tu i EU.@ted: ovo sto si ti napisao je cak i preslo granicu dobrog ukusa kada je holokaust u pitanju. Edited by kim_philby
Link to comment
po istom principu mogao je skoro svaki američki predsednik posle drugog sv.rata da bude kažnjem smrtnom kaznom za pojedine događaje iz svog mandata. opet pitam, jel zločin zločin ili prvo gledamo ko ga je počinio pa onda donosimo sud.
Ne razumem, oni pre Ajzenhauera su kao bili bolji ili šta?Nije SAD došao u Irak ili gde god da bi doneo demokratiju i uklonio represiju nad napaćenim narodom. Ako se igde nešto tako dogodi, to je nuspojava. Zna se zašto se ide u prekomorske invazije. Uklanjaju se nepodobni, a izgovori su podjednako istiniti poput Hitlerovih saopštenja o ugrožavanju Nemačke od strane Čehoslovačke i Poljske, sa istovetnom suštinskom upotrebljivošću da ih sutradan Kina iste takve u neizmenjenom konceptu može upotrebiti za okupaciju Teksasa usled nedovoljno razvijenog komunizma na teritoriji zapadno od Misisipija, sa ciljem da zauzme izvore nafte. Drugim rečima, obično smeće i zločinački poduhvat. No, koga su velike cevi, njegove su i istina i pravda.
Link to comment
Neka uzmemo da je besmislica.I da postoje grđe i crnje teokratije.(navedi bar neku)
Evo, ja ću: Iran. Oćeš još jednu? Saudijska Arabija. Zašto su ove dve teokratije a Izrael nije? Zbog toga što je odlika teokratije proganjanje stanovništva koje praktikuje veru koja nije odobrena od strane države. Koga to Iran proganja? Evo ove. Čisto za tvoju informaciju: ponekad se na vestima čuje da je Iran uhapsio "američke špijune". To su Iranci koji su emigrirali u Ameriku pa došli da obiđu familiju. Radi se o ljudima koji su šia muslimani; obično se to završi što oni malo odleže u zatvoru, Amerika malo interveniše pa ih puste kući. Ovi što sam ih linkovao se nikad ne vraćaju u Iran ni na kakve obilaske rodbine jer njih odmah na granici hapse zbog bogohuljenja i tu nema igrarija sa američkom administracijom i nema nikakvih humanitarnih intervencija koje mogu da im pomognu. Lično poznajem dvojicu takvih koji žive ovde: za njih je odlazak u Iran bukvalno dobrovoljni odlazak u zatvor sa neizvesnim ishodom.Za SA si nedavno čuo: neki Libanac je imao nekakvu emisiju u Libanu gde je ljudima predskazivao budućnost. Nešto kao baba Vanga. Otišao na hodočašće u Meku, policija ga uhapsila, osudili ga na smrt za ono što je radio u Libanu. Znači nema veze što nije državljanin SA, nema veze što je to radio u Libanu, vređao je Boga i to je jedino bitno. Mislim da su rekli da treba da ga pogube danas. Izrael nikakve veze nema sa teokratijom. To što ceo Jerusalim zamre u subotu ne znači da je teokratija, jer je za Tel Aviv subota dan kao i svaki drugi. To što za Jom Kipur nema nikog na ulici isto tako nema nikakve veze, jer su ulice puste za Božić u mnogim hrišćanskim zemljama. Ultrareligiozne partije u Izrealu jesu bile članice vladajuće koalicije, ali nikada nisu imale ključna ministarstva (vojska, policija, premijer, finansije). Protim rečima, teza ti je epic fail.
Link to comment
×
×
  • Create New...