Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Izgleda da je i u Sloveniji Srbin pobedio :P Ovo je prilicno iznenadjenje.
Baš sam se zadesio u Ljubljani na dan kada je Jankovič organizovao svečano izjašnjavanje da će se uključiti u ove izbore. Odmah se krenulo jako i sa aferama njegovog sina i tada se nije očekivao ovakav rezultat. Čak su i poslednja ispitivanja javnog mnjenja omašila u proceni ko će dobiti najviše glasova.60819112.jpg
Državna volilna komisija (DVK) je objavila prve neuradne delne rezultate predčasnih volitev. Po skoraj 40 odstotkih preštetih glasov je na prvem mestu Pozitivna Slovenija Zorana Jankovića, ki bi, če se trenutno razmerje ne bi spremenilo, v parlamentu imela 29 poslancev (29,45 odstotka glasov). Na drugem mestu ji sledi SDS Janeza Janše s 25 poslanskimi sedeži (25,82 odstotka glasov). V prejšnjem sklicu največja stranka, SD Boruta Pahorja, naj bi imela deset sedežev (10,36 odstotka glasov).Državljanska lista Gregorja Viranta (LGV) bo po teh podatkih imela osem poslancev (8,14 odstotka glasov), sledita ji dve stranki s po šestimi poslanci – DeSUS (7,0 odstotka glasov) in SLS (6,87 odstotka glasov). Novo Slovenijo (NSi) je po teh podatkih podprlo 4,59 odstotka volivcev kar pomeni, da jih bodo v parlamentu zastopali štirje poslanci.
Šta se se desilo sa Zmagom Jelinčićem ? Edited by Lezilebovich
Link to comment

Zbir glasova partije Zirinovskog i partije Zjuganova je bezmalo 20%.Tamo je, cini se, cvrsta ruka uvek dobro dosla.Mozda je Putin delovao kao neko ko je 'omeksao'?

Link to comment

od budućeg premijera budućem premijeru.

Đilas čestitao Zoranu JankovićuIzvor: B92 nedelja 4.12.2011 | 21:56Beograd -- Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas čestitao je Zoranu Jankoviću, gradonačelniku Ljubljane, na pobedi na vanrednim parlamentranim izborima u Sloveniji.Gradonačelniku Ljubljane, osvedočenom prijatelju Beograda i Srbije i budućem premijeru Slovenije Zoranu Jankoviću, najsrdačnije čestitam na pobedi na danas održanim parlamentarnim izborima u Sloveniji, rekao je Đilas.
Link to comment
Zbir glasova partije Zirinovskog i partije Zjuganova je bezmalo 20%.Tamo je, cini se, cvrsta ruka uvek dobro dosla.Mozda je Putin delovao kao neko ko je 'omeksao'?
Zbir je skoro 33%. Jedinstvena Rusija je na oko 50%. Rezultati nisu nikakvo iznenadjenje jer su u liniji predvidjanja svih ispitivaca.Ljudi su jako razocarani zbog korupcije iako je nezpaoslenost u Rusiji u padu, oko 6%, to ne pomaze JR. JR ne uspeva da se iole ozbiljnije obracuna sa korupcijom a komunisti igraju upravo na tu kartu. A dolazi i do zamora ljudi sa JR i Putinom.
Link to comment
Zbir je skoro 33%. Jedinstvena Rusija je na oko 50%. Rezultati nisu nikakvo iznenadjenje jer su u liniji predvidjanja svih ispitivaca.Ljudi su jako razocarani zbog korupcije iako je nezpaoslenost u Rusiji u padu, oko 6%, to ne pomaze JR. JR ne uspeva da se iole ozbiljnije obracuna sa korupcijom a komunisti igraju upravo na tu kartu. A dolazi i do zamora ljudi sa JR i Putinom.
Mislim da i ovde, a pogotovo na Zapadu, osim sto se izborni proces pa i politicki zivot u Rusiji smatra prilicno nedemokratskim, ljudi malo ili nimalo poznaju glavne politicke opcije na ruskoj politickoj sceni i ne mogu da prepoznaju razlike izmedju njih.Zato sam i ja komentarisao ove podatke na nivou njihovog 'cvrstorukastva', ali zapravo, malo znam sustinskih razlika izmedju njih.
Link to comment
Mislim da i ovde, a pogotovo na Zapadu, osim sto se izborni proces pa i politicki zivot u Rusiji smatra prilicno nedemokratskim, ljudi malo ili nimalo poznaju glavne politicke opcije na ruskoj politickoj sceni i ne mogu da prepoznaju razlike izmedju njih.Zato sam i ja komentarisao ove podatke na nivou njihovog 'cvrstorukastva', ali zapravo, malo znam sustinskih razlika izmedju njih.
KPRF programski nije KP SSSR. Ovi imaju dobre odnose sa crkvom, zalazu se za kineski model u ekonomiji(drugim recima kapitalizam), obracun sa korupcijom po ugledu na sovjetski model :lol: (izgleda da pali kod ljudi)itd.Zirinovski je debil koji privlaci ruske nacionaliste a koji ce pomoci JR kada bude trebalo. :)
Link to comment
Moskva -- Jedinstvena Rusija premijera Putina osvojila 50,1 odsto glasova na izborima, saopštava Centralna izborna komisija nakon 61 odsto obrađenih glasačkih listića.Tako je stranka Vladimira Putina ipak uspela da obezbedi apsolutnu većinu u ruskoj Dumi.
laugh.gif
Link to comment

Nema potrebe za time(dali su mu vec dosta :lol:) jer ce i sa 49% imati apsolutnu vecinu u Dumi. Izbori su losiji od 2007 ali bolji od 2003 za JR i sada ce da spinuju na to, kao i na to da su ocekivali i nize od dobijenog zbog krize. ;) Komunisti se vracaju na svojih 20% a mozda na sledecim izborima pretekne kao i 1999.

Link to comment
Dace neki glas lojalni™ Ceceni.
dali su 99.5% Hail.gifsa druge strane, imamo na vezi Sankt Petersburg: "Putin, an poan". Samo 27% za JR.
Link to comment
×
×
  • Create New...