Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

nije mu pomagala Srbija već je jugoslovenski PEN centar skupljao neku sitnu lovu. anyway, poenta je u njegovoj eksplicitnoj podršci nezavisnosti Kosova i dejstvima koja su dovela do iste.

Link to comment
nije mu pomagala Srbija već je jugoslovenski PEN centar skupljao neku sitnu lovu. anyway, poenta je u njegovoj eksplicitnoj podršci nezavisnosti Kosova i dejstvima koja su dovela do iste.
Znaci, Srbija nije bila deo Jugoslavije ;) Ako je bila sitna lova, mogao je i da je vrati. Mislim, cisto da mu sica ne cepa dzepove. Sto se tice Kosova, nije ni prvi ni poslednji koji je podrzavao nezavisnost Kosova. Velika stvar - od kada su Srbi sitnicari i zasto su Srbi naprasno poceli da imaju bilo kakvo istorisko pamcenje?Pozdrav,X500
Link to comment

Od kada su im bombe padale po glavama. Havel je bio jedan od najvecih zagovornika bombardovanja. U stvari, taj je podrzavao sve sto bi Vasington rekao, bilo ispravno ili ne.

Havel's true political allegiances came to the fore during his years as president. Like fellow dissident Lech Walesa, he supported the Nato bombing of Yugoslavia in 1999. In 2002, he sided with the rightwing Republican hawks on Iraq.
Václav Havel: another side to the story
Link to comment

Zašto bismo mi uopšte išli na sahranu lika koji je pozivao da se ova zemlja bombarduje, a potom da se bombarduje oštrije™? :blink: Mislim, alo. I to ne u trenucima zajebancije uz pivce, već u trenucima kada se 500+ aviona stvarno sprema da bombarduje.

Link to comment

Cekaj malo, ko je bio bombardovan - Srbija ili Ceska? On je zastupao interese Ceha i Ceske, cerez toga je podrzavao USA. Sta je tu problem, on je samo radio u interesu svoga naroda i svoje drzave! Srbija bila bombardovana i bez njegove podrske. Na drugoj strani Ceska je danas: punopravan clan EU, imaju prosecnu platu skoro 1000 EUR, ... Skoda se prodaje kao luda (voze je cak i Indiji)...Na drugoj strani, Srbija (Jugoslavija) je njemu licno pomagala kada je bio u problemima. Cak i da mu je poslata stvarna sica, u njegovoj tadasnjoj situaciji i to je bilo nesto.Pozdrav,X500

Link to comment
Cekaj malo, ko je bio bombardovan - Srbija ili Ceska? On je zastupao interese Ceha i Ceske, cerez toga je podrzavao USA. Sta je tu problem, on je samo radio u interesu svoga naroda i svoje drzave! Srbija bila bombardovana i bez njegove podrske. Na drugoj strani Ceska je danas: punopravan clan EU, imaju prosecnu platu skoro 1000 EUR, ... Skoda se prodaje kao luda (voze je cak i Indiji)...Na drugoj strani, Srbija (Jugoslavija) je njemu licno pomagala kada je bio u problemima. Cak i da mu je poslata stvarna sica, u njegovoj tadasnjoj situaciji i to je bilo nesto.Pozdrav,X500
Takoreći, bio je pizda i zaboravio da smo™ mu pomagali, dok mu je bilo teško, i još je pljuckao po nama™ dok su nas drugi karali, iz ličnog interesa...Ovako, kako si napisao, treba da ode delegacija i da mu se ispljuje po grobu, kakav je čovek bio...Bolje ga nemoj više braniti...
Link to comment
Takoreći, bio je pizda i zaboravio da smo mu pomagali, dok mu je bilo teško, i još je pljuckao po nama dok su nas drugi karali, iz ličnog interesa...Ovako, kako si napisao, treba da ode delegacija i da mu se ispljuje po grobu, kakav je čovek bio...Bolje ga nemoj više braniti...
Ja sam samo navodio cinjenice i nisam ga branio (opravdavao), OK?On je samo bio vrlo pragmatican covek koji je imao interes svoje drzave (i naroda) u prvom planu. Nista emcije, cist racio.Cim pre se vrh Srbije nauci da se isto tako ponasa u slicnim situacijama, Srbiji ce mozda da svane. U medjuvremenu, mozemo da se durimo ko seoska snasa do mile volje.I za kraj, delegacija bi trebala da ode na sahranu i da izjavi saucesce V. Klausu ;)Pozdrav,X500
Link to comment
Na drugoj strani Ceska je danas: punopravan clan EU, imaju prosecnu platu skoro 1000 EUR, ... Skoda se prodaje kao luda (voze je cak i Indiji)...
A do toga je došlo zato što se Havel zalagao za bombardovanje Jugoslavije?
Link to comment
Znaci, Srbija nije bila deo Jugoslavije ;) Ako je bila sitna lova, mogao je i da je vrati. Mislim, cisto da mu sica ne cepa dzepove. Sto se tice Kosova, nije ni prvi ni poslednji koji je podrzavao nezavisnost Kosova. Velika stvar - od kada su Srbi sitnicari i zasto su Srbi naprasno poceli da imaju bilo kakvo istorisko pamcenje?Pozdrav,X500
Kad kažeš Srbija mu je slala novac 70-tih, ja pomislim kako Čkrebić, Vlaškalić, Draža Marković i Mijalko Todorović skupljaju neku kintu i šalju Havelu u plavoj kuverti sa uputnicom... Moraš biti precizniji u izražavanju. To što mu je PEN centar pružio više moralnu nego materijalnu podršku nikako ne korespondira sa stavom zvanične politike te države (SFR Jugoslavije, odnosno SR Srbije). Uglavnom, objasniše ljudi zašto Srbija neće nikog slati na pogreb.
Link to comment
Kad kažeš Srbija mu je slala novac 70-tih, ja pomislim kako Čkrebić, Vlaškalić, Draža Marković i Mijalko Todorović skupljaju neku kintu i šalju Havelu u plavoj kuverti sa uputnicom... Moraš biti precizniji u izražavanju. To što mu je PEN centar pružio više moralnu nego materijalnu podršku nikako ne korespondira sa stavom zvanične politike te države (SFR Jugoslavije, odnosno SR Srbije). Uglavnom, objasniše ljudi zašto Srbija neće nikog slati na pogreb.
Dve stvari:- podrska - bila moralna ili materijalna, to je bila podrska i sigurno mu je barem nesto znacila u trenutku kada ju je dobio- zvanicna politika drzave - moze biti da nisam upoznat sa nekim cinjenicama, ali zvanicna politika nije nikada odobrila Rusku intervenciju u Ceskoj. Doduse, nismo se nesto mnogo ni kurabecali protiv intervencije (u to vreme pametni i pragmaticni drzavnici su vodili nasu drzavu). Vecina Ceskih disidenata koji su ziveli na zapadu su imali priliku da vide svoje porodice jedino u Jugoslaviji (mesto zajednickog okupljanja). Kako je Jugoslavija bila ozbiljna drzava, siguran sa da je to bilo odobreno od strane drzavnog vrha.Pozdrav,X500 Edited by x500
Link to comment
Dve stvari:- podrska - bila moralna ili materijalna, to je bila podrska i sigurno mu je barem nesto znacila u trenutku kada ju je dobio- zvanicna politika drzave - moze biti da nisam upoznat sa nekim cinjenicama, ali zvanicna politika nije nikada odobrila Rusku intervenciju u Ceskoj. Doduse, nismo se nesto mnogo ni kurabecali protiv intervencije (u to vreme pametni i pragmaticni drzavnici su vodili nasu drzavu). Vecina Ceskih disidenata koji su ziveli na zapadu su imali priliku da vide svoje porodice jedino u Jugoslaviji (mesto zajednickog okupljanja). Kako je Jugoslavija bila ozbiljna drzava, siguran sa da je to bilo odobrno od strane drzavnog vrha.Pozdrav,X500
- Ne znam da li mu je podrška PEN centra značila, ne znam da se očitovao o tome.- Za ovo drugo si potpuno u pravu.Uglavnom, država Srbija neće slati nikoga na saranu iz prostog razloga što se na sahranu ide prijateljima. Iz istog razloga Srbija nije nikog slala na Rugovinu ili Holbrukovu sahranu.Pozdrav,Arbeitmann
Link to comment
- Ne znam da li mu je podrška PEN centra značila, ne znam da se očitovao o tome.- Za ovo drugo si potpuno u pravu.Uglavnom, država Srbija neće slati nikoga na saranu iz prostog razloga što se na sahranu ide prijateljima. Iz istog razloga Srbija nije nikog slala na Rugovinu ili Holbrukovu sahranu.Pozdrav,Arbeitmann
Trebalo bi ovo "staviti u kontekst" nekih uspomena M. Nikezića (via Boro Krivokapić via Koča), o tome kako je Brežnjev posle 1966 "povećao uticaj".A glede toga ko ide kome na sahranu, dovoljno je bilo sledećeDolanc je bio na sahrani Hirohitapredsednici predsedništava su bili na sahrani BrežnjevaiGligorić je bio na sahrani Bobija Fišera.Ostao je još samo jedan frend kome vredi pokazati respekt - Mugabe.Na njegovu će sahranu otići Bora Čorba.
Link to comment
×
×
  • Create New...