Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Ovde se stavise cesto izvrgavaju ruglu superiorne kulture
Uf, strasno. Da li postoji komisija koja utvrdjuje koja je kultura superiornija, a koja ne? Nemam reci da opisem ceo ovaj opus, od kojeg sam citirao sam jedan mali deo... "Arbeit macht frei" - zar ne?! Edited by dragance
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne moze vise. Bilo je javnih rasprava oko toga (nakon sto su kod dvojice-trojice njih zaplenjeni nozevi pre nekoliko godina) i dosli su na nekakav kompromis. Ne secam se tacno sta je, no dogovorili su se. Tako i treba.
Dogovorili su se da ne moze. Tako i treba. I u skoli.
Link to comment
Zasto "mora"?Neki ovde potcenjuju jednu stvar, koja je inace vrlo prosta, a to je da kvalitet zivota u malom broju zemalja koje njime mogu da se podice rezultat odredjene kulture koja je tamo postojala u duzem vremenskom periodu. Sada vidimo da se ta kultura menja i bice pitanje da li je moguce odrzati tu privlacnost zivota u odredjenim zemljama sa temeljno izmenjenom kulturom. Posto te partikularne kulture o kojima govorimo ovde uopste nisu bile u stanju da oko sebe propagiraju zivot koji bi bilo kome bio privlacan, racunajuci tu i glatku vecinu pojedinaca iz samih tih kultura.Bolji zivot ne pada s neba, i nece bas biti da je tek rezultat nekakve "zavere" i otimacine (vidjali smo i one koji otimaju, a i dalje zive bedno, je l' da). U tom i jeste busnoca kulturnog relativizma, prosto, sve kulture nisu jednako vredne. Danas je postao veliki problem da se to cak i kaze, zbog armije politicki korektnih dusebriznika koji za to oci vade, medjutim, cinjenice sa terena su neumoljive. Ovde se stavise cesto izvrgavaju ruglu superiorne kulture, tako sto se pronadje poneki komad prljavog vesa koji postoji i u njima pa se to uzme kao reprezentativno. Bullshit.
ok. ovako. ne mora vec treba. cak i ako verujes u superiornost pojedinih kultura (a to vec jeste dosta relativna stvar posto mi govorimo ovde o vrednostima modernosti a ne evropskim vrednostima, slicno ali ne isto, i na kraju krajeva videli smo kako je prosao haiti prva vanevropska drzava koja je u potpunosti prihvatila tekovine francuske revolucije u doba dok je t. dzeferson veselo karo robinjice) onda bi te kulture trebalo da imaju sluhu i senzibiliranosti da onim manje sretnima pridju i integrisu ih. na kraju krajeva i tolerancija razlicitosti jeste odlika jedne od modernosti.siki su na primer bili mozda najmodernija drzava na indijskom potkontinentu sa velikim brojem stranaca u vojsci, koji su donosili sto bi se reklo duh modernosti, pa to nije smetalo britancima da ih zatru u dva rata i zatim integrisu u svoje kolonijalne oruzane snage. ti inace sada polemises s covekom koji veruje da indijske nacije ne bi bilo bez kolonijalizma te da je pobuna sepoja bila i ostala refleksni cin indijskog provincijalnog plemstva koje nije htelo da izgubi svoje privilegije. znaci nisam bas kulturni relativista kao npr. spivakova koja o satiju pise kao o aktu samoizrazavanja indijske zene.
Link to comment
i da li zaista smatrate da religija treba biti iznad zakona? znaci, zakoni se moraju postovati osim ako se ne kose s religioznim osecajima, onda ne vaze. super je to, treba to uvesti i u srbijicu, da nam se vernici ne pate.
Bottom line ove glupe rasprave. Koja, kao što je uobičajeno, obiluje tolerancijom na bezbednoj distanci, dvostrukim aršinima prema različitim ispoljavanjima vere i salonskim levičarenjem.Kada neko od diskutanata koji toliko gorljivo zagovaraju tzv. mogućnost izbora bude imao sestru koja je prešla u islam, udala se za verskog fundamentalistu, počela da ide zabrađena i da dopušta da bude tretirana kao privatna svojina, pa kada taj bude rekao "to je bio njen slobodan izbor", onda bih poverovao u iskrenost svih takvih stavova koji se prosipaju. Uostalom, isti ti ljudi su u najskorije vreme najstrašnije skičali i mešali se u slobodan izbor one žene što je bila na erteesu u onoj glupavoj emisiji, a koju muž svako malo vaspitno iznabada (po starom dobrom srpskom običaju), a ona ga i dalje voli i vratila bi mu se u svakom trenutku. I nikom ništa. Tolerancija.Kenjam po svim oblicima verske zatucanosti, i nemam nikakvog razumevanja za ispoljavanje iste u tzv. civilizovanim i sekularnim državama. Ako već može da se praktikuje na tone u vukojebinama tipa Srbije, Bosne, Kosova, raznim pripizdinama bliskog i srednjeg istoka, gde ju je nemoguće istrebiti, onda neka i ostane u tim granicama. Ko voli, može da organizuje multikulturne privatne škole, gde će deca dolaziti u narodnim nošnjama, sa jataganima, buzdovanima, trešnjevim topovima i raznim drugim običajnim™ teškim i lakim naoružanjem, i nek uživa.
Link to comment
to bas nije lako izvodljivo, uvek imas probleme i bundzije, zato se i doslo do koncenzusa da zakon treba da vazi za sve. ne ide da ja ne mogu da udjem u avion s bocicom vode, da zenama oduzimaju ruzeve i pincete, deci krpene igracke a baja sik bi po vama trebao da udje u avion s cakijom. pa mnogo je, kume...
pa vidim i da su resili da se ne voze avionom, zar ne. opet ako je nesto tesko nije da ne treba da se radi. na kraju krajeva ti isti siki su cuvali hong-kong 100 godina pa ako su za zapad tada bili ljudi od poverenja ne vidim sta je sada problem.opet. ja nisam kulturni relativista vec samo u ovom konkretnom slucaju u francuskoj to vidim kao pokusaj projekcije moci na emigrantima. ms. modesty je vec lepo primetila da ovo jeste deo debate o nacionalnom identitetu.
Link to comment
Ma mozda i jeste dobrovoljno to nosenje burki, u nekom arhetipskom smislu.Neka od tih zena ni ne zna kako bi drugacije.Ali ja i dalje mislim da je polozaj tih zena uzasan (jer nemaju istu sansu kao druge) i gde god mogu digla bih glas protiv serijatskog zakona. Onda mi dodje blisko razumu da francusko drustvo ili njegova elita odradi neki positive action u tom pravcu. Ali ako se to radi iz nekakvih desnicarskih pobuda gde se zeli provuci kako se ovo radi zarad francuskog naroda onda mi se to malo prizgadi.S druge strane bojim se da se takva praksa ne ustali pa da se ne krene u mnoge druge actions koje suzbijaju licne slobode.S ovim se igrom slucaja donekle slazem, ali onda ti preostaje lutrija sta bi moglo biti sledece na tapetu.
Poenta je da u Francuskoj to NE MOZE da se prosiri. Braco kaze da (da ne kvotujem oba posta) da se on brine i o njihovim pravima: nema potrebe. One su tako odlucile, one zele da tako pokazu sistemu da ih ugnjetava, da se ponasa podlo protiv njih i koriste tradicije svoje religije da pokazu taj bunt, znajuci da to smeta najvise onim desnicarima i kvazi-dusebriznicima (salonskim rasistima) koji su ih i doveli u slicnu situaciju, a to je da su diskriminisani bili i bice - nosili oni burke ili francuske beretke na glavi.Francuska ima najveci broj muslimana u EU i sam podatak da njih manje od 400 nosi burke je porazavajuci za zagovornike tog glupog zakona, koji ne vodi nicemu i sigurno nece resiti problem na koji bi zakon (kao) trebao da cilja, a to je da su neke zene maltretirane. Islamskog fanatizma u Francuskoj ima odavno, odavno. Jos se veoma dobro secam bombaskih napada sredinom 90-ih, jurnjave, panike, potere (uhvatise zlocinca nekoliko kilometara od mog mesta) i ja ne mogu da vam opisem to stanje. 9/11 pre 9/11 (ali bez CNN-a). Pa opet, evo 15 godina nakon toga, broj "fundamentalista" nije porastao. Naprotiv, stvari su se malo i smirile. Sve do ove debate i predloga ovog glupog zakona. Ovako se samo potpaljuje vatra, a Sarkozi gubi na popularnosti, pa valja nekako animirati masu dodajuci ulje na vatru (a koga briga u sta sve to moze da se pretvori, narocito ako se izgubi kontrola). A bio sam za njega (naspram Rojalove me i ne cudi), ali ovo je vec previse.
Link to comment
na kraju krajeva ti isti siki su cuvali hong-kong 100 godina pa ako su za zapad tada bili ljudi od poverenja ne vidim sta je sada problem.
Fuck, ovo postaje nadrealisticno!! Znaci, da ugradimo u zakon onda da postoje "ljudi od poverenja koji su cuvali hong-kong 100godina", i koji, jelte, i ne moraju zabog toga da postuju zakon. Krajisnci su cuvali Zapad od Otomanske imperije malo vise od 100 godina, pa da izuzmemo njih iz zakona u Srbiji? Jbg, to su ljudi od poverenja, nek nose svoje skorpione po gradu?
Link to comment
Na stranu sve ostalo, ali ko sam ja da odredjujem svojoj sestri kako ce da zivi? Ona nije moja privatna svojina.
Naravno. Ko sam ja da branim svom bratu/sestri/detetu da se navuče na dop, bude aktivni član Obraza ili islamski fundamentalista. Nije on/ona/ono moja privatna svojina. Primio bih to sa budističkim mirom.U jednoj rečenici si uspeo da prikažeš taj teorijski zen, svaka čast. Meni je trebalo nekoliko da pokušam da ga dočaram.
Link to comment
Naravno. Ko sam ja da branim svom bratu/sestri/detetu da se navuče na dop, bude aktivni član Obraza ili islamski fundamentalista. Nije on/ona/ono moja privatna svojina. Primio bih to sa budističkim mirom.U jednoj rečenici si uspeo da prikažeš taj teorijski zen, svaka čast. Meni je trebalo nekoliko da pokušam da ga dočaram.
Na osnovu svega sto znam o toj veri (a nije bas malo), ne smatram da ima ista implicitno lose u prihvatanju islama, pod uslovom da to ne podrazumeva zelju za maltretiranjem zena i postavljanjem bombi. Nista drugo. Edited by vasudeva418
Link to comment
Ma mozda i jeste dobrovoljno to nosenje burki, u nekom arhetipskom smislu.Neka od tih zena ni ne zna kako bi drugacije.Ali ja i dalje mislim da je polozaj tih zena uzasan (jer nemaju istu sansu kao druge) i gde god mogu digla bih glas protiv serijatskog zakona. Onda mi dodje blisko razumu da francusko drustvo ili njegova elita odradi neki positive action u tom pravcu.
trol je ali ja bih volela da ne samo francusko nego i sva ostala drustva malo "porade" po pitanju polazaja zena bez obzira d ali nose burku ili neovo su zvanicni podaci za Francusku, mislim da je 2008-a godina u pitanju
* Au moins 2.000.000 de femmes victimes de violence conjugale en France. * 400 meurent sous les coups de leur conjoint chaque année, soit plus d'une femme par jour ... * une femme sur 20 environ a subi en 1999 une agression physique, des coups à la tentative de meurtre * 43,9 % des femmes ont déclarées avoir été victimes de violences. * Une femme est tuée chaque 3 jours par son conjoint en France . * Une femme violée toutes les deux heures * Au moins 25.000 cas de viols en France chaque année Un peu plus de 8.000 seulement sont recensés "officiellement".
SOS femmesnije tesko i onima koji ne znaju francuski - 2 MILIONA zena su zrtve bracnog nasilja400 zena umire svake godine od strane svog partnera, svaka dva sata jedna zena je silovana, od 25000 slucajeva silovanja smo 8000 je zvanicno osudjeno...trebalo bi pomoci svim zenama i onima koje nose burku i zenama advokata (koje su u slicnom procentu "vidjene" da budu zrtve kao svaka druga zenaburka je samo povod sarkoziju da svakog dana izbaci jos jedan avion ilegalnih imigranata, azilanata i sl.
Link to comment
Fuck, ovo postaje nadrealisticno!! Znaci, da ugradimo u zakon onda da postoje "ljudi od poverenja koji su cuvali hong-kong 100godina", i koji, jelte, i ne moraju zabog toga da postuju zakon. Krajisnci su cuvali Zapad od Otomanske imperije malo vise od 100 godina, pa da izuzmemo njih iz zakona u Srbiji? Jbg, to su ljudi od poverenja, nek nose svoje skorpione po gradu?
to je bila salatm i daj iskuliraj. inace kao deo svoje odore ima krajsnika koji idu naoruzani.
Link to comment
ok. ovako. ne mora vec treba. cak i ako verujes u superiornost pojedinih kultura (a to vec jeste dosta relativna stvar posto mi govorimo ovde o vrednostima modernosti a ne evropskim vrednostima, slicno ali ne isto....
OK, ja mogu da verujem sta hocu*, ali zivim u Australiji, a ne npr. Somaliji, zato sto mi se australijska kultura daleko vise svidja od somalijske (koja moze da zadovolji jedino za turizam, a i to nisam siguran). Ne vidim kako ce se australijska kultura unaprediti tako sto postane malo vise kao somalijska (moze biti samo obratno). *) Upravo, ljudi koji veruju suprotno od mene, ukljucujuci i mnoge ne samo muslimane, vec cak i islamiste, svojim delom (zivotom ovde, u Americi, u Francuskoj, itd.) potvrdjuju sta je bolje. Drvo se po plodu poznaje, dokaz je u pudingu. To i jeste ono sto upravo iritira u vezi njih i njima (islamistima) slicnih, gde racunam i kojekakve neocetnike, neoustase i tome sl. To je slucaj onoga, "slusaj sta govorim, a nemoj da gledas sta radim".A, to sto ti kazes da "treba", zove se politika multikulturalizma, i na sceni je decenijama, i mnogo ljudi je sa njome veoma nezadovoljno, pritom ne mislim na pacijente tipa Le Pena i slicno. Mislim na normalne ljude (i nj. politicke reprezente).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...