Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Meni je (ne samo kod Helle) opasna ideja da nema islamofobije. Ima, i te kako. Mislim da je trenutno jedna od vodecih emocija medju zapadnjacima (barem ovima sto govore engleski).

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja na primer ne vidim neku razliku izmedju napadanja zene zbog toga sto nosi sorc i zbog toga sto nosi burku. u oba slucaja to je nepodnosljivo zadiranje u privatno.
Nema kod burke zaštite privatnosti. Burka je odvratna, kavez od tkanine u kome je zatočeno jedno ljudsko biće. To ti je kao da si izjavio da ti ne smetaju nečije bukagije ili lanci u kojima je okovan. Tu je privatnost zgažena od strane primitivaca koji ne mogu da kontrolišu svoj seksualni nagon pa im je objekat želje kriv a ne želja u njima samima. Ako nema seksualnog objekta koji sablažnjava nema ni greha, to je osnov te naopake logike. Smešno je i govoriti o pogrešnosti takvog primitivnog stanovišta. Edited by slow
Link to comment

i dalje ne uvidjam da su to dovoljno dobri razlozi da policija zaustavlja te zene i pise im kazne, no dobro, ta rasprava je bila i prosla i necu joj se vracati

Link to comment

Ja bih volela da sednem da se ispricam sa nekom bas verujucom islamskom zenom koja je i vrsni intelektualac. Jeste nekad nabasali na neku knjigu gde je tako neka dama autor i pise o problemu burki i slicnim temama? Strasno me zanima takav jedan ugao, a nikad se nisam udubljivala da sama istrazim.

Edited by MayDay
Link to comment

i mene zanima takav naslov, potrazicu.u medjuvremenu, da obnovimo gradivo:

A recent study by Open Society Foundations, who examines the position of minority groups in Europe to better inform policies, looked at the experience of 32 randomly selected and fully veiled women in France. Supposedly there are almost 2,000 women out of 4-6 million French Muslims who wear the face veil. This random sample of 32 women proportionately represents the overall French Muslim population in that nearly 85% were under the age of 40. Twenty-nine of the respondents were born in France, and 60% have an Arab background1. The report concluded that the choice to wear a full face veil was made independently by the women, despite reservations by their husbands and none of the women started wearing it as a result of direct or indirect persuasion from religious figures at the Mosque or Muslim groups. Thirty women reported that they had suffered verbal abuse from members of the public, and some were physically assaulted. The typical profile of the assaulter was between 30-50 years old, mostly female and white French.
Link to comment

Потражи

Feminist Theory, Embodiment, and the Docile Agent: Some Reflections on the Egyptian Islamic RevivalAuthor(s): Saba MahmoodSource: Cultural Anthropology, Vol. 16, No. 2 (May, 2001), pp. 202-236
Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment
Ja bih volela da sednem da se ispricam sa nekom bas verujucom islamskom zenom koja je i vrsni intelektualac. Jeste nekad nabasali na neku knjigu gde je tako neka dama autor i pise o problemu burki i slicnim temama? Strasno me zanima takav jedan ugao, a nikad se nisam udubljivala da sama istrazim.
g willow wilson nije bas vrsni intelektualac a la julija kristeva ali je strip autorica i novinarka koja je primila islam i zivela donedavno u kairu. udata je za egipcanina i s njim ima dvoje dece. zanimljivo je kako ona dozivljava svoji integraciju u islamsku kulturu i kako vidi lomove unutar nje.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Papis Sise je podigao dosta prašine kada je odbio da nosi novi dres Njukasla, zbog toga što na njemu dominira reklama novog sponzora kluba, inače kompanije koja se bavi novčanim pozajmicama. Senegalac nije mogao da zažmuri i prenebregne činjenicu da šerijatski zakon zabranjuje ovakav vid aktivnosti. Sise je, za razliku od ostalih kolega iz tima, takođe muslimana, kojima reklama ne smeta, pokušao da nađe kompromis sa upravom - nosiće dres bez reklame, ili će nositi dres na kome dominira logo neke humanitarne organizacije. Kako je njegov predlog odbijen, pripretio je transferom. Međutim, da priča ima i drugu stranu pokazuje i ova fotografija, koju je na Tviter postavio jedan navijač. Na njoj se vidi upravo Papis Sise, i to dok krši jedno drugo pravilo u okviru šerijatskog zakona, ono u vezi sa kockanjem (takođe striktno zabranjeno).
Necastle.jpg
Link to comment
ja na primer ne vidim neku razliku izmedju napadanja zene zbog toga sto nosi sorc i zbog toga sto nosi burku. u oba slucaja to je nepodnosljivo zadiranje u privatno.
ne budali. uvek ces naci neku koja kaze da voli circumcision i da bas zeli da ne izlazi iz kuce i da zasluzuje da joj se sipa kiselina u lice ako pogleda drugog muskarca. branis kodifikovani varvarizam.
Link to comment
Već sam kačio, ali evo opetVeiled threatsBeyond the VeilA neverovatno mi je da se u ime zaštite liberalizma traži da se nekom propisuje šta ne sme da nosi. Pa mislim jebote. Još se Slow ističe u odbrani ženskih prava. Pa to je komedija.
Martha Nussbaum nije muslimanka. Htela bih autentičan ugao, a ne scholar analizu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...