Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma nije to. Nego je Singalend pun rukavaca koji su nacickani slatkim mosticima. A parkovi tamo nisu kao evropski, to su male dzunglice po obodima grada. Nije ni najpristupacnije. Ako imas dva sata sici ces tu gde ti je najblize. A i lepo je tu pored vode.Uostalom i mi ovde u Parizu pijemo alkohol na mostovima. Mostovi su do jaja gde god reka nije preterano siroka, tj gde je ko da se neko malo bolje popiso, sto bi reko cika Djordje. Cim je reka presiroka, a la Dunav, onda su mostovi nekako industrijski i not cool.

Link to comment
Mozda gresis. EDIT. Da ne ostane skroz nedoreceno, za vecinu ljudi je njihova porodica izvor osnovnog zivotnog zadovoljstva. Nisam primetio da im Dubai ista smeta u tome, dapace. (Naravno, uvek se mogu pronaci izuzeci, ali to vazi za bukvalno svaku zemlju).
Pa nije ti familija jedino sto ti utice na zivot. Valjda i stopa kriminala, mobinga na poslu, medjuljudskih odnosa, kulture, klime... jbg ne mozes da se zatvoris u kutiju koliko god da zelis. Pricao sam ranije sa jednim kolegom koji je radio u Saudijskoj Arabiji, indus, kaze odnos koji se ima prema strancima je bukvalno kao prema roblju, Jedino, ko u starom Rimu, imas obicne robove koji ti rade na njivi i ucene robove, al rob je rob. Kaze da mu je u (postbush) Bagdadu bilo prijatnije.(Ovde je skoro vozac firme u kojoj radim zgazio coveka i ubio ga na mestu. Bilo je u toku dana i nije bio pijan, no svejedno, pusten je odma, postupak nece ni biti pokrenut. Kolege bocvanci su odma rekli da je imao srece sto je zgazio stranca.)E sad ako tebi nista od toga nije bitno vec samo familija - blago tebi. Onda se odseli na ono norvesko ostrvo bogu iza tregera bar da namlatis neke pare.
Link to comment

Pa ne radi se o meni, ja ne zivim u UAE. Pricam o ljudima za koje znam da su tamo zadovoljni.EDIT. Sem toga, kakve veze ima UAE sa Saudi Arabijom (osim sto je blizu).

Edited by Indy
Link to comment
Pricao sam ranije sa jednim kolegom koji je radio u Saudijskoj Arabiji, indus, kaze odnos koji se ima prema strancima je bukvalno kao prema roblju.
moj omiljeni naučni časopis je nedavno pisao nešto o tome.
Bail has been set at $5 million for a Saudi Arabian princess after she was charged with holding a servant hostage against her will on Wednesday.Meshael Alayban, 42, faces human trafficking charges and up to 12 years in prison after she allegedly held a 30-year-old Kenyan at her Orange County, California home after taking her passport from her.Alayban was arrested after the Kenyan woman carrying a suitcase flagged down a bus after escaping and tearfully told a passenger that she was a human trafficking victim.The passenger helped the lady contact police who traveled to Alayban's home where they found another four servants from the Philippines allegedly in similar conditions after serving a search warrant on the condo where the princess, her husband and her family lived.Read more: http://www.dailymail...l#ixzz2ZaQM5zag
Link to comment
Ovo sa mostovima jeste prilicno nadrealno.
Samo zvuci cudno kad kazes da se neko sastaje po mostovima.
Slika govori više nego hiljadu reči™.flip1343590519001.jpgfilipinoes1343590519003.jpg
Link to comment
logo.png
"Udaja? Radije ću umreti" utorak 23.07.2013. | 09:57Kolaž | 0 komentara Video koji se proširio internetom prikazuje jedanaestogodišnju Nadu al Adhal iz Jemena, koja je pobegla kod svog ujaka, kako bi izbegla da je roditelji udaju sa samo 11 godina!http://www.youtube.com/watch?v=-J7_TKgw1Tohttp://www.b92.net/s...7&nav_id=735218
mala je očito islamofob koji nije dobro razumeo priručnik.
Bukhari-7.62.88-en-KhanNarrated 'Ursa The Prophet wrote the (marriage contract) with 'Aisha while she was six years old and consummated his marriage with her while she was nine years old and she remained with him for nine years (i.e. till his death).
Edited by Hella
Link to comment

šteta samo što taj sajt uređuju neki islamofobi.

Muškarac, pripadnik vehabijskog pokreta, jučer je, usred bijela dana, na ulici verbalno napao dvije mlade Sarajke, zbog toga što hodaju u šorcu za ramazan.Jedna od napadnutih djevojaka, koja će za nekoliko mjeseci napuniti 18 godina, ispričala je za Klix.ba kako je bila zaprepaštena ovim napadom. Ona je ovih dana došla iz Njemačke u Sarajevo kako bi nekoliko dana provela kod rodbine.

"Krenula sam jučer oko 19:30 sati sa drugaricom u grad, kada se ispred nas, u blizini bolnice Koševo, zaustavio automobil, čiji je vozač otvorio prozor. Pomislila sam kako želi pitati za neku ulicu, ali nas je umjesto toga čovjek sa dugom bradom, očito se radilo o vehabiji, upitao znamo li da je ramazan i kako možemo hodati u šorcu. Osim šorca na sebi smo imale poprilično 'zatvorene' košulje i ni po čemu se posebno nismo isticale", kazala je ova djevojka, čiji identitet je poznat redakciji, za Klix.ba.Djevojke su nakon ove primjedbe krenule dalje od automobila, ali je on krenuo za njima i zaustavio se nasred raskrsnice te počeo galamiti na njih govoreći kako ih nije stid šetati se tako uz ramazan."Otvorio je vrata od automobila i izbacio nogu van krenuvši izaći. Tada je počeo galamiti i nastavio nas 'kritikovati'. Bilo je tu dosta ljudi i nije nam bilo nimalo prijatno, a, naravno, bile smo i preplašene, posebno jer smo čule da oni znaju biti i agresivniji", kazala je mlada Sarajka.Djevojke su obavijestile policiju o ovom događaju, ali im je rečeno da dođu u PS Centar i prijave slučaj, te su odustale strahujući za svoju sigurnost, jer su očekivale da će policija izaći na mjesto događaja i tu napraviti uviđaj, te uzeti izjave.

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/muskarac-verbalno-napao-mlade-sarajke-jer-hodaju-u-sorcu-za-ramazan/130723024

Link to comment

Ali Hello ti si skroz naopak oko toga, i one su muslimanke... prema tome islamofobija postoji, ako se i njima/zrtvama/normalnima prisiva slicno ponasanje (a prisiva se).

Link to comment

ja na primer ne vidim neku razliku izmedju napadanja zene zbog toga sto nosi sorc i zbog toga sto nosi burku. u oba slucaja to je nepodnosljivo zadiranje u privatno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...