Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

Ja prvi sam bio lijenčina pa sam se zajebo da kupim takav sat par puta. Prvi put je bio jedan DeTomaso, za koji sam sumnjao da je šklj, ali mi je dizajn bio tako dobar da nisam odoleo. Jedan točkić za podešavanje je prosto otpao posle tri nedelje, garancija, ovo ono, na drugom primerku je drugi točkić otpao posle mesec dana. Rekoh, da ga jebem. Slično iskustvo sa satovima ovih modnih kuća - Esprijevi, HugoBosovi, Armani... Tu doduše nisu otpadali delovi, to je radilo cirka godinu, godinu i po dana i onda prosto stalo i više ništa nije pomoglo. Zaglavila i ona osovina za podešavanje vremena. Iako me to malo nerviralo tada, nije mi bilo preterana sekiracija, jer sam voleo tada da ih češće menjam i to mi je bio dobar izgovor da uzmem neki drugi. Ali to je vremenom počelo baš da me nervira, jer se jednom desilo baš nije trebalo tokom puta.

Tako da kad pričamo o brendovima, treba jasno da razlikujemo takve brendove  - koji su modni, dizajernerski, šta god, ali prave uglavnom sranje od satova - od brendova koji su baš sajdžije. Od ovih drugih možeš da nađeš modele koji idu od cirka 150 evrića (a u čiju cenovnu kategoriju ulaze i oni prvi), da ne daš baš previše para, a da opet imaš sat da ne razmišljaš.

Link to comment

Uh, meni nije za ukras. Nikad se nisam navikao da proveravam vreme na mobilnom, jer ne piljim u njega sve vreme (a lagano me nervira i kad drugi ljudi ne skidaju pogled s telefona). Često se desi da imam baš muški ritam tokom nedelje i prosto se zagubim da li je danas četrnaesti ili petnaesti, sreda ili četvrtak. A za vreme da ne pričam. Svaki dan vozovi, njihovo kašnjenje, presedanja, hoću li stići ili ne... pusti.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Ma zajebavam se, meni baš fali otkako mu je nafta pojela kaiš a radi perfektno već sto godina. Naručio pre izvesnog vremena neki gumeni za hard core uslove al nikad nije stigao a više ga nema u prodahi. Dajte neki predlog šta da uzmem za dirty jobs

Edited by maheem
Link to comment

manje strci, kada ronis i zavlacis ruku svuda...

+1

 

Povoljniji polozaj i kad su u pitanju 'radni' satovi: точкић, crown, zna da tokom posla, narocito ako je повећи i штрчи, da napravi ranicu ili nazulja.

Link to comment

+1

 

Povoljniji polozaj i kad su u pitanju 'radni' satovi: точкић, crown, zna da tokom posla, narocito ako je повећи i штрчи, da napravi ranicu ili nazulja.

+1

 

Imam baš gadno zadebljanje na koži, kao posledicu velikog točkića...

Link to comment

+1

 

Povoljniji polozaj i kad su u pitanju 'radni' satovi: точкић, crown, zna da tokom posla, narocito ako je повећи i штрчи, da napravi ranicu ili nazulja.

To i ja mislio kad savijam šaku u zglobu...
Link to comment

Plus je i sam tockic izlozeniji, narocito kod jeftinijih satova, ostecenjima: i na skupljim satovima zna da se iskrivi.

Ne znam za iskustva drugih, naravno sve zavisi od ukusa, mogucnosti na stranu, ali kao osnovnu manu satova vidim veliki broj udubljenja, neravnina, gravura, simbola, itd, itd, koji sakupljaju prljavstinu cak i kad se sat koristi u salonsketm svrhe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...