Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

mlade i ne baš tako mlade snage domaćeg hiphopa . jes da nisu romi, ali mislim da nisu ni fejk (bar ne svi)

Hip-hop festival „Bassivity Digital Showcase“, na kome se jednom godišnje predstavljaju svi aktuelni izvođači iz ove kuće, održaće se u subotu (02.11.) u Mikser hausu.Ove godne „Bassivity Digital Showcase“ okuplja čak 17 izvođača. Nastupaju Sivilo, Žuti, Cantwait, Eeva, Struka, VIP, MCN, Coby, Dada, One Shot, Rasta, Furio Đunta, Demonio, Arafat, Sale Tru, Dripac i Ziplok.Program počinje u 19 časova, a karte su 600 dinara.
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    388

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

Pa da, grad bogova jedan na jedan, ali meni je u stvari jako mi u spotu to što je sve fejk, to mi nekako poenta: fejk oružje, fejk murija, fejk tetovaže, fejk sveci, svi smo fejk kao što je i hip hop u srbiji na nekom nivou poza i skidanje crnačke hip hop kulture koju bi jedino autentično u nas mogli da reprezentuju Romi, što je u stvari i kruna cele ideje. Svesni su i BC da su fejk kada se uporede s Romima, i grade priču na tome. Fejk koji otkriva istinu. Ma vrh.
Ne razumem. Ko su Romi, sta su BC, ko su autenticni crnci. Daj malo o pozi, ideji, sta je fejk a sta istina. Kakvo malogradjansko proseravanje. Edited by djeneralche
Link to comment

Dobar je od Eminema ovaj novi album...mada je on meni jedan od tri najomiljenijih repera (2Pac i Eazy-E su ostala dvojica), pa sam krajnje subjektivan...ali definitivno mi se vise svidja od prethodna dva albuma...Ovako na prvo slusanje izdvajaju se Survival, Legacy, Bad Guy, So Much Better i Rap God...na bonus disku izdvaja se Beautiful Pain...morace da padne jos nekoliko slusanja ovih dana, Eminem i dalje caruje...

Link to comment

Došao da okačim nešto, pa tek sad vidim djeneralchetov post... Tebra, ili hoćeš da ti objasnim ili je proseravanje pa ni ne vredi da se objašnjava, odluči se, ne može oba. Ali, kao da je bitno. Elem,Marčelo odvalio jebeno.

Link to comment
Došao da okačim nešto, pa tek sad vidim djeneralchetov post... Tebra, ili hoćeš da ti objasnim ili je proseravanje pa ni ne vredi da se objašnjava, odluči se, ne može oba. Ali, kao da je bitno. Elem,Marčelo odvalio jebeno.
možeš meni da objasniš. rekoh ti da je sinteza zaključka smehotresna. baš me interesuje rezon
Link to comment

Evo, Ravanelli, da objasnim, kad lepo pitaš.Odakle ja stojim - dakle, interpretacija koja ne pretenduje na apsolutnu istinu - u spotu vidim ovo: BC (Bad Copy) su u rom-maloj, ponašaju se kao da su kraljevi tamo, kao da su deo te priče, iako i svi znamo da nisu iz te priče, kao i da oni dobro znaju da nisu iz te priče. Dakle, jedini zaključak je da žele da nam nešto poruče tim naglašenim, karikiranim loženjem na geto fazon, paradoksalno smeštenim u mizanscen koji bi jedini i mogao da bude autentičan geto u Srbiji.Stavljajući sebe svesno u takvu situaciju i ponašajući se naglašeno pozerski, sa lažnim tetovažama i lažnim oružjem, ja bih rekao da BC šalju poruku da su svesni da ne mogu da budu deo toga. Time nam ukazuju na to koliko je nekakva autentična geto kultura daleko od nas "belih", koliko su Romi zapravo "drugo" i koliko je smešno kada neko "beo" pokušava da bude tru geto. Dakle, fejk, gluma, poza - koja otkriva istinu. Takođe, može da se tumači i tako da smo svi, i beli i Romi, u istom sranju i da bi mogli lako da se identifikujemo s Romima.Kada se na to dodaju panduri koji uleću kod sirotinje na gajbu (fejk panduri - ne rade ono što bi trebalo) i stensili sa ikonama na kojima su ljudi koji nas sve lažu i mažu, dakle fejk ljudi (a i same ikone su lažne ikone - jer su, jel' te, zapravo stensili sa ikonografijom ikone lololo) tačnije, ljudi u koje mnogi u Srbiji učitavaju razne vrednosti koje oni zapravo nemaju, cela priča na nekom nivou postaje i priča o tome da je cela država fejk. Što Srbija i jeste - država koja ne funkcioniše nego se samo pravi.edit: tipfeleri

Edited by Ariel
Link to comment

my 2cpočetna pretpostavka po meni, iz onoga što si napisao, je da rep nije univerzalna vrsta muzike, a ne njegova poza.rekao bih da je većina domaćeg, ovde obrađivanog, repa dosta originalnog izražaja. mislim kiša metaka sa pazar repom, recimo. onda obrada modela... edo majka i priča iz kafane o nesretnoj ratnoj ljubavi, ili kako se naduva pa konta da ga vijaju prikaze...drugo, pominješ da skidanje jedino mogu autentično da obave romi. ne vidim zašto to ne bi bilo fejk?recimo ovi moji, gypsy mafia, su iz zr mahale, rade kao automehaničari i ne skidaju geto, ne bave se blingom, dilovanjem dopa, kurvama i sitnim kriminalom. to je pre anti-fa pretvoren u lirike ili ga makar ja tako vidim.pitanje fejka zavisi šta prenosiš

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...