Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

Ok, zaboravite. Nisam znao da ima toliko ljubitelja skrolovanja kroz nepreglenu reku youtube klipova. IL it is. 

Edited by Joe D
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    386

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

19 hours ago, Joe D said:

Aman covece, koristi makar spojlere. Prisvojio si svaki topik na kome si se pojavio.

 

Izvinjavam se, potpuno sam zanemario taj detalj, meni se stranice ekspresno ucitavaju, a nisam ni u pravilima foruma procitao za neki limit :)

 

Isto sam primetio da sam postao previse zastupljen na odredjenim temama, jednostavno odusevio sam se kako ovaj sajt izgleda, u smislu formata i koncipiranih delova za odredjene tematike, jer zadnjih godinama dominiraju samo drustvene mreze i vise nema ovakvih mesta na koja sam jos kao klinac navikao, pa sam bio prinudjen da posecujem samo reddit, 4chan i darknet, a tamo uopste nije tako lepo pregledno kao na ovom mestu.

 

Ima mnogo tema koje mi se svidjaju, a kad pisem o necemu sto volim cesto znam da se zanesem, pa onda i napisem vise nego sto sam planirao, tek kada okacim post vidim da je previse teksta, isto je i sa youtube klipovima, uvek okacim vise nego sto sam planirao pre nego sto sam odlucio da napravim post, nekada se dvoumim koju pesmu ili klip da izaberem, pa onda ubacim sve cega sam se setio, stvarno nisam imao losu nameru.

 

Izgleda da sam mozda i pogresno protumacio kako se ovde ucestvuje u diskusijama, tema o srpskoj rep muzici je bila na drugoj stranici i niko zivi nista nije pisao na njoj, a ja sam se odusevio kada sam video da ovde ima ljubitelja srpskog repa, pa sam resio da je malo ozivim, isto je i sa ovom temom, bilo je bukvalno samo tri ili cetiri nova posta nedeljno, a ja bih najvise voleo da svakoga dana ima gomila novih postova.

 

Ipak jos moram dodati da mi se cak i pojedine politicke teme svidjaju da citam, iako me politika zanima kao heteroseksualca sto zanima WNBA liga, ali mozda je bolje da se drzim dalje od tog dela sajta, jer vidim da su ljudi pogresno protumacili moju veliku ljubav prema Donaldu koja nema nikakve veze sa politikom, vec sam ga uvek mnogo voleo kao osobu, pa ne zelim da neko misli kako ja zaista pripadam 4chan ekipi trolova.

 

I na kraju samo da kazem da obecavam da cu pripaziti na ponasanje i da necu kaciti previse youtube klipova u postu, najvise dva ili tri :D

Link to comment

Uvek sam mnogo vise voleo rep muziku iz *A.K.J. perioda, skoro svi moji omiljeni reperi i producenti su tada stupili na hip-hop scenu:

 

- Kanye West (meni licno daleko iznad svih, muzicki genije o kojem ce se pricati i za 300 godina, najbolji producent, reper i tekstopisac)
- T.I. (najbolji juznjacki reper a.k.a treper, a volim i ostale trepere kao sto su Gucci Mane, Jeezy, Future, 2 Chainz, lazni Rick Ross)
- 50 Cent (za mene najbolji njujorski reper, plus obozavam celu tu G-Unit ekipu koju su jos cinili Lloyd Banks, Young Buck i The Game)
- Lil Wayne (pa Birdman i Cash Money ekipa, zatim Young Money odakle su Drake, Nicki Minaj i Tyga, kao i Rich Gang gde je Young Thug)
- Eminem (on je tehnicki karijeru poceo tokom *B.K.J. perioda, medjutim kada ga je Dr.Dre uzeo pod svoje vec je poceo *A.K.J. period)

 

To su neki moji favoriti koje najvise volim da slusam i ciji su mi svi projekti do sada bili odlicni, isto iz tog *A.K.J. perioda izdvojio bih jos neke repere i grupe koje obozavam, ali ne toliko koliko navedenu ekipu gore, na primer Cam'Ron (plus ostatak Dipset kolektiva), Fabolous, DMX, Eve, Nelly, Chingy, Meek Mill, Trina, Chief Keef, Young Dolph, Kendrick Lamar, J. Cole, Ludacris, A$AP Rocky (plus ostatak A$AP Mob kolektiva), Travis Scott, Kid Cudi, Joey Bada$$, Wiz Khalifa, Big Sean, Pusha T, YG, Migos, 21 Savage, Machine Gun Kelly, Post Malone, G-Eazy, Juicy J (plus ostatak Three 6 Mafia ekipe), Flo Rida, Schoolboy Q, Lil Baby, Cardi B, 6ix9ine, Trippie Redd, Shoreline Mafia, City Morgue...

 

Kad je u pitanju *B.K.J. period, naravno tu su 2Pac i Notorious B.I.G koji nazalost nisu doziveli *A.K.J. period, dok je Big L takodje prerano napustio ovu planetu, ali je uspeo u svakom od dva glavna hip-hop perioda da izbaci po jedan album, od nekih ostalih mojih omiljenih repera i grupa iz *B.K.J. perioda tu su Master P, Onyx, Kurupt, Snoop Dogg, Rakim, Mobb Deep, Wu-Tang Clan, LL Cool J, Outkast, Lil Kim, Scarface, Foxy Brown, Fat Joe, Coolio, Ice-T, KRS-One, Capone-N-Noreaga, Gang Starr, Eazy-E (plus ostatak N.W.A.), Q-Tip, Big Daddy Kane, Brand Nubian...

 

Na kraju ostaju Nas i Jay-Z posto su oni jedini iz *B.K.J. perioda koji su po mom misljenju jednako uspesni i u meni drazem *A.K.J. periodu :)

 

 

*B.K.J. > Before Kylie Jenner (period do 10.08.1997.)
*A.K.J. >> After Kylie Jenner (period od 10.08.1997.)

Edited by Бруклинский
Link to comment

Najveci problem kad covek nabraja iz glave i na brzinu je taj sto ce gotovo sigurno zaboraviti neka imena, a bila bi nepravda da ne pomenem neke starije grupe i repere iz *B.K.J. perioda kao sto su Xzibit, Bone Thugs-n-Harmony, Cypress Hill i naravno UGK ciju sam pesmu gore okacio, a zaboravio sam da ih uvrstim medju moje favorite, plus sto se tice novijeg i meni mnogo zanimljivijeg *A.K.J. perioda, tu sam pre svega nekim cudom uspeo da izostavim meni jako drage likove kao sto su Boosie Badazz, Webbie, French Montana, Waka Flocka Flame, Yelawolf, Slim Thug, Mike Jones, Paul Wall, Lil Flip, Chamillionaire, Kevin Gates, kao i grupu Slaughterhouse koju cine Royce da 5'9", Crooked I, Joell Ortiz, dok je ranije tu bio i Joe Budden pre nego sto je batalio muziku i poceo da radi svoj podcast koji svima preporucujem, isto sam zaboravio i sjajnu mladu grupu Rae Sremmurd koju sam kacio na prethodnoj stranici, Slim Jxmmi i Swae Lee su carevi i jedni od najtalentovanijih mladih repera.

 

Medjutim, najvecu nepravdu sam nacinio prema dvojici repera cije sam pesme ranije najvise koristio kao ringtone melodiju na mobilnom telefonu :wub:

 

Cassidy - I'm A Hustla, lik je jedan od najboljih repera iz Filadelfije i obozavao sam da ga slusam back in the day, nazalost nakon nekoliko sjajnih studijskih albuma upao je u frku sa zakonom, bio je optuzen i za ubistvo, lezao je u zatvoru odredjeno vreme, a kasnije kad je ponovo postao slobodan covek, nije uspeo da se vrati na prethodni nivo, pa je sada uglavnom battle reper, ovo mi je bila njegova najomiljenija pesma:

 

 

Soulja Boy & Sammie - Kiss Me Thru The Phone, kad je u pitanju Big Draco, kako ga mi zagrizeni fanovi najvise zovemo, on je toliko zabavan i zanimljiv lik da bi o njemu mogao celu knjigu da napisem, Soulja Boy je prvi lik ikada koji je samostalno uz pomoc Interneta uspeo da napravi odlicnu muzicku karijeru, znaci sa nekih 15 ili 16 godina je sam snimio i producirao pesmu Crank That u kucnim uslovima, da bi je potom kacio na raznim sajtovima gde se razmenjivala piratska muzika, jedino sto je on uvek tu svoju prvu pesmu preimenovao u bilo koju drugu pesmu koja je te nedelje bila na vrhu Billboard Hot 100 liste, pa bi ljudi na primer skinuli fajl za koji misle da sadrzi aktuelni hit od Britney Spears ili Jennifer Lopez, a kad bi pustili pesmu culi bi nekog klinca koji repuje preko odlicne matrice, a to je zvucalo toliko zarazno da je veliki broj ljudi poceo da se interesuje ko je uopste taj klinac, da bi na kraju Soulja obezbedio sebi milionski ugovor sa veoma poznatom Interscope izdavackom kucom, od tada pa do danas objavio je 6 studijskih albuma, 3 zajednicka albuma, 14 EPa, preko 60 mikstejpova i snimio je skoro 40 muzickih spotova, a jos uvek nije napunio ni 30 godina, znaci takav hustler se do sada nikada nije pojavio u istoriji hip-hop scene, naravno njegov tehnicki nivo repovanja i njegovi tekstovi nisu na preterano vrhunskom nivou, ali mi koji ga obozavamo cenimo njegov smisao za hustle, takodje osnovao je i svoju izdavacku kucu Stacks On Deck Money Gang, potpisao je gomilu mladjih repera za taj njegov SODMG, ima i svoje tri modne linije S.O.D Clothing, Ocean Gang i BLVD. Supply, ima i svoje posebno dizajnirane patike Yums, cak ima i svoju konzolu za video igrice SouljaGame, snimio je i neke dokumentarce o sebi, glumio je u nekim filmovima, bio je ucesnik reality-show programa, bio je i u zatvoru par puta, imao je beef sa mnogim poznatim i manje poznatim reperima, svako njegovo gostovanje u radio emisijama je rezultovalo novim sukobom sa nekim novim reperima posto je lik lud kao struja, svaki intervju mu je bio ekstra zabavan, naravno bio je i sa gomilom odlicnih riba, a i ova trenutna Tiona Fernan, poznatija kao Xttiona, je bomba samo takva, plus na sve ovo uvek sam smatrao da je jedan od najbolje obucenih likova na rep sceni, zna odlicno da izabere streetwear kombinaciju i sve mu dobro stoji, takodje ima i odlican ukus kad je zlatni i dijamantski nakit u pitanju, ma bolje da prestanem da pisem, jer ovako mogu do sutra, Soulja je car i jos jednom da kazem da ima tek 29 godina, ja se pored njega osecam kao da sam mladji sto godina, iako smo ista generacija, ovo mi je njegova omiljena pesma, jeste klinacka, ali je i dalje mnogo volim:

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Producenti su mi uvek bili podjednako vazni kao i reperi, a nekada cak i vazniji, jer losa produkcija cesce upropasti pesmu nego los reper ili los tekst, Kayne West mi je i u ovom segmentu naravno daleko iznad svih, svaka pesma koju je covek producirao je cisto sonicno savrsenstvo, a nakon njega najvis cenim producente kao sto su Pharrell Williams, Chad Hugo, Mannie Fresh, Timbaland, Rick Rubin, Just Blaze, RZA, DJ Premier, Lil Jon, Large Professor, DJ Paul, 9th Wonder, Pete Rock, DJ Quik, Madlib, Pete Rock, J Dilla, Fatboi, Drumma Boy, Shawty Redd, DJ Toomp, Mike WiLL Made-It, Sonny Digital, Young Chop, DJ Spinz, Wheezy, Cardo, Mike Dean, Murda Beatz, Boi-1da, Benny Blanco, Kenny Beats, Tay Keith, ChaseTheMoney, The Alchemist, Cubeatz, D. Rich, Allen Ritter, CashMoneyAp, Mustard, Frank Dukes, Mally Mall, TM88, Swizz Beatz, Ron-Ron, Quay Global, Hit-Boy, Illmind!, 30 Roc, J White Did It, Southside, T-Minus, Metro Boomin, Turbo, Pi’erre Bournem, Ronny J, Zaytoven, Wheezy, Tay Keith, Sounwave, Teddy Walton, TrapMoneyBenny, Vinylz i jos neki koje sam verovatno zaboravio, ali mislim da sam pomenuo sve bitnije likove.

 

Dr. Dre isto pripada gore navedenoj listi, ali sam ga izdvojio posto zelim da napisem nekoliko reci o njemu, naime on svakako jeste najveca legenda gengsta repa i neko ko je najvise doprineo popularizaciji crnog zvuka tokom 90-ih godina, meni se cak svideo i dok je malo repovao, medjutim kasnije sam saznao da su mu tekstove pisali Ice Cube u pocetku, kao i Jay-Z nakon toga, nemam nista protiv toga sto je imao ghost tekstopisce, ali jesam se malcice razocarao kad sam otkrio da je imao i gomilu ghost producenata koji su u njegovo ime pravili matrice i odradjivali veci deo aranzmana, da bi se na kraju on potpisivao kao glavni producent, iako to nije bio slucaj, to se desavalo bas na nekim ultra popularnim pesmama, pa i dan danas vecina hip-hop publike misli da je on najbolji producent svih vremena, medjutim istina je malo drukcija i ja bih ga licno nazvao najvecim dirigentom i osobom koja ima oko da prepozna talenat i uvo da cuje kvalitetnu melodiju koju kasnije neko drugi preradjuje u njegovo ime, naravno ne umanjujem njegovu genijalnost i sve ono sto je covek uradio za rep muziku tokom svoje karijere, lik je pravi mastermind i verujem da bi i sam podjednako dobro napravio sve te matrice koje su drugi radili u njegovo ime, a jedan on tih famoznih ghost producenata koji se kasnije odvojio od njega i zapoceo svoju samostalnu karijeru je covek pod imenom Scott Storch.

 

Scott Storch, po meni jedino je Kanye West bolji producent od njega, tako da mi je Scott Storch na veoma visokom drugom mestu i mislim da zasluzuje da mu se posveti nekoliko redova, naime on je svoju karijeru poceo kao klavijaturista u grupi The Roots, a potom je presao na zapadnu obalu gde ga je Dr. Dre uzeo pod svoje i uvrstio u svoj tim ghost producenata, od tog trenutka Scott je radio na gomili pesama i albuma koji su tokom 90-ih godina bili sinonim za gengsta rep, medjutim njegovo ime skoro da nigde nije bilo potpisano, ljudi su mislili da je samo neki klinac koji odlicno svira klavir i da ne zna mnogo vise od toga, ali je ubrzo i on sam uvideo da mora krenuti samostalno da radi, a ne da stalno bude u senci najpopularnijeg producenta koji uzima sav kredit za sebe, pa se lik preselio nazad na istocnu obalu i tokom ranih 2000-ih godina je bio najzasluzniji za uvodjenje komercijalnog gengsta repa u Njujork, cije su do tada tvrde matrice dobile nove orijentalne instrumentale, to je sve trajalo do neke 2007. godine kada Scott pocinje da klizi sve dublje i dublje u svoju kokainsku zavisnost i umesto da je nastavio sa svojim poslom producenta, on se odjednom preselio u Majami gde je kupio neku ogromnu vilu i poceo svakoga dana da organizuje kokainske zurke, za veoma kratak period uspeo je da potrosi nekoliko desetina miliona dolara samo na provod i drogu, a muziku gotovo da nije ni pravio vise, to ludilo je trajalo sve do sredine 2015. godine kada je proglasio bankrot i otisao na rehabilitaciju, pre tri godine je uspeo da vrati svoj zivot u normalu i ponovo je poceo da se bavi muzickom produkcijom, ali ipak ne toliko uspesno kao sto je to bio slucaj ranije, licno nisam znao mnogo detalja o tom njegovom ludom privatnom zivotu, sve dok nije dao nekoliko jako zanimljivih intervjua, u jednom od njih je otkrio kako ga je Paris Hilton navukla na taj kokainski zivot i kako je sve vreme pokusavao nju da impesionira, isto ima jedan zanimljiv momenat kada je rekao kako su on, Paris i Jenna Jameson imali trojku u privatnoj sobi nekog nocnog kluba i da je tada prvi put u zivotu probao ruzicasti kokain, posle sam cak morao da guglam pink cocaine posto nisam bi siguran da sam dobro cuo sta je lik rekao, kad ono stvarno postoji prah ruzicaste boje koji ultra bogate osobe vole da konzumiraju, sve u svemu, Scott je jedan neverovatno talentovan producent koji u pocetku svoje karijere nije dobio kredit koji zasluzuje, a kasnije kada je stvorio ime za sebe, sve je to prosuo u vodu, ili bolje reci usrmkao kroz nos, pa su ljudi brzo zaboravili na njega i danas verovatno neke nove generacije nemaju pojma ko je on niti koliko je pesama producirao, ja cu izdvojiti dve koje su najprepoznatljivije i za koje je on obavio kompletnu produkciju, iako je Dre opet nezasluzeno uzeo deo kredita na ovoj prvoj.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Coolio - Gangsta's Paradise, kad je u pitanju praistorijski rep iz vremena pre nego sto se rodila Princeza Kajli, ovo mi je uvek bila jedna od najgotivnijih pesama, matrica je savrsena, a refren je brutalan, isto je i spot kul, a njega je rezirao onaj car Antoine Fuqua, inace u samom spotu su delovi filma Dangerous Minds (1995) koji mi se takodje svideo kada sam ga gledao, Michelle Pfeiffer je uvek bila podjednako lepa zena i talentovana glumica.

 

Been spendin' most their lives, livin' in the gangsta's paradise
Been spendin' most their lives, livin' in the gangsta's paradise
Keep spendin' most our lives, livin' in the gangsta's paradise
Keep spendin' most our lives, livin' in the gangsta's paradise

 

 

Link to comment

Suge Knight, za njega isto vazi da je jedan od retkih pravih pravcatih gangstera u istoriji rep muzike, jedino sto on nikada nije bio reper, vec iskljucivo telohranitelj, menadzer i kasnije prvi covek najbolje gengsta rep izdavacke kuce svih vremena Death Row Records, koja je za kratko vreme svog postojanja zasluzna za neke od najboljih albuma ikada kao sto su The Chronic (Dr. Dre), Doggystyle (Snoop Dogg), Dogg Food (Kurupt & Daz Dillinger, zajedno poznatiji kao grupa Tha Dogg Pound), All Eyez on Me (dupli album i zadnji koji je izdat dok je 2Pac jos uvek bio ziv), The Don Killuminati: The 7 Day Theory (prvi album izdat nakon sto je 2Pac umro) i Tha Doggfather (Snoop Dogg drugi album), tih sest albuma su takvi klasici koji se i dan danas mogu bez problema slusati, a ne zvuce staro i otrcano, bila je i ona neka kompilacija Death Row Greatest Hits, kao i nekoliko soundtrack albuma za filmove Above the Rim, Murder Was the Case, Gridlock'd i Gang Related, to je bio i kraj zlatnog doba Death Row izdavacke kuce, inace taj zadnji soundtrack je izasao dva meseca nakon sto se rodila Princeza Kajli, sve je povezano.

 

Sledeca faza nakon rodjenja Princeze Kajli je bio period u kojem se Death Row Records iskljucivo oslanjao na izdavanje losih 2Pac albuma koji su bili mesavina nedovrsenih pesama i nekih koje nikada nisu ni trebale da ugledaju svetlost dana zbog prosecnih tekstova i losih matrica, medjutim Suge Knight je uspeo da iscedi i poslednju kap nakon smrti svoje glavne zvezde, a potom je njegov privatni zivot poceo da tone istom brzinom kao i njegov poslovni zivot, nikada se nije otarasio svoje povezanosti sa Bloods bandom, cak sta vise mnoge pripadnike je uvrstio u svoj najuzi krug, a to je dovelo do raznih incidenata koji su rezultovali odlaskom u zatvor nekoliko puta i bankrotstvom, izdavacka kuca mu je otisla u stecaj, pa je i on potpuno izgubio kompas sto je dovelo do njegovog finalnog odlaska iza resetka gde ce provesti ostatak svog zivota.

 

Cela njegova karijera u muzickoj industriji je previse kratko trajala, ali je i dalje Suge Knight ostao jedan od glavnih simbola gengsta repa, narocito onaj legendarni momenat kada je isprozivao Puff Daddy ekipu i celu istocnu obalu, tokom svog The Source Awards govora, je nesto sto se i dalje prepricava, jesu sve te beef stvari iz ove perspektive bile glupost posto su dovele do smrti takvih legendi kao sto su 2Pac i Notorious B.I.G., medjutim u to vreme ipak nije bilo zajebancije kao sto je to danas gde 99% repera glume gangstere samo preko drustvenih mreza, isto verujem da je Suge uz pomoc korumpiranih LAPD policajaca organizovao da se ubije Biggie, iako to nikada nije dokazano, kao sto nije dokazano ni ko je naredio da se pre toga ubije Pac, ali i za to mislim da je ocigledno da iza toga stoji Puffy, sve u svemu, da se ipak vratim na muziku, po meni je pesma California Love ipak prva asocijacija na Death Row, i zbog nacina na koji je nastala i zbog samo spota koji je rezirao Hype Williams, i dalje ostajem pri svome da vise volim rep koji se snima otkako Princeza Kajli postoji, ali ovo je fenomenalno.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Ok bro, sad ga stvarno preteruješ. Lepo je što si mlad i entuzijastičan prema istoriji fejk rep krimosa i njihovih bicharki (ako stvarno nisi Keksijev klon ili random trol) ali teško da je ovde neko mladji od 35 godina i da nije već 200 puta čuo za Suge Knight-a, Bigija ili California Love (ili na domacem rep topiku za Ikca, Reksonu i Grua). Ako već ne kačimo dobru repčugu, menjao bih jednu priču o iskustvu sa koncerta Straight Jackina iz 90ih za sve ove zidove™ teksta. Bilo je ultra zabavno dok si kačio one neke anonimuse kao Luda i bacao rovce o najboljem srpskom reperu svih vremena ali c'mon dog, ova Rapopedia na svakoj stranici baš ubi. 

 

Čuj Dre jedna od najvećih legendi gangsta repa. Pa Easy-E, DuhLice Ubica i DMX izneverovali. 

  • +1 1
Link to comment

Nemoj da se ljutis, ali stvarno ne razumem taj tvoj prvi pasus, kakve sad veze imaju Trump, 4chan trolovi i ova lepa tema o rep muzici?

 

Ne kapiram zasto mislis da je trolovanje ako pisem o nekim reperima i producentima koji se meni svidjaju, bilo oni americki, ruski ili srpski, makar kad su ove teme vezane za rep muziku, tu sam uvek ozbiljan i samo kacim pesme koje se i meni licno svidjaju, a vecinu ovih postova pisem za svoju dusu jer cisto sumnjam da veliki broj ljudi cita sve ovo, verovatno samo zakolutaju ocima i skroluju na dole, ja sam takodje hteo da vise paznje usmerim na novije i mladje repere za koje verovatno ovde ljudi nisu ni culi, ali uglavnom se to smatra za smece, pa onda ajde odlucio sam da malo kacim taj neki mnogo stariji rep i da ga posle miksujem sa nekim aktuelnijim stvarima, ili sam pogresno skapirao temu.

 

Dr. Dre jeste najveca legenda gengsta repa, jer da nije bilo njega, ne bi ni Eazy-E imao uspesnu repersku karijeru, vec bi ostao lokalni diler u kraju, a inace on niti je imao pojma da repuje niti je znao da pise tekstove, u pocetku su bili potrebni sati u studiju da bi on uspeo da odrepuje jedan verse, a da to zvuci dovoljno podnosljivo da se nadje na pesmi, tek kasnije je postao bolji reper, ali nikada nije bio tekstopisac, ono sto ga je izdvajalo od drugih je bila njegova autenticnost i fanovi su u njemu prepoznavali pravog gangstera, medjutium ponavljam, da ga Dre nije forsirao na pravi nacin i da nije stajao iza njega kao producent, ne bi ni Eazy imao gengsta rep karijeru, vec samo gengsta karijeru bez rep muzike, Ghostface Killah i DMX su sa istocne obale i zapoceli su svoje karijere kasnije nego Dr. Dre, tako da ne vidim zasto njih ubacujes u pricu, Ghostface i ono sto su on, RZA i ostatak Wu-Tang Clan ekipe radili na pocetku nije bilo isto kao tipican gengsta rep sa zapadne obale, dok je DMX jako dugo bio tezak njujorski underground reper koji takodje u pocetku nije imao preterano dodira sa gengsta repom u njegovom izvornom obliku, tek je kasnije kad se probio poceo da fura taj fazon, kad se sve sabere i oduzme, Dr. Dre ce uvek biti glavni sinonim za gengsta rep, i kroz grupu N.W.A i kroz Death Row Records, pa i kasnije kroz svoj samostalni rad sa drugim reperima.

 

Probaj samo da zamislis da se Dr. Dre nikada nije rodio, jel bi bez njega gengsta rep uopste postojao u ovakvom obliku, ja mislim da ne bi :)

 

Nego nevezano za sve ovo, upravo sam dosao na ovu temu da okacim drugi singl koji je Tekashi 6ix9ine izbacio nakon izlaska iz zatvora, ovoga puta na pesmi Trollz mu gostuje Nicki Minaj i po svemu sudeci ponovo ce biti oboreni svi moguci striming rekordi, pretpostavljam da se ovo ljudima ovde nece svideti, medjutim kad sam mu vec toliko vremena posvetio na nekoj od prethodnih stranica, red je da ispostujem i ovu novu pesmu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=oNg3M9IJJlY

Koga interesuje pesma, neka klikne na link, jer ne moze da se okaci (The link could not be embedded because www.youtube.com does not allow embedding of that video.)

 

A kad sam vec tu, ajde da okacim i onu njegovu prvu pesmu Gummo od koje je ceo ovaj cirkus vezan za njega i krenuo, glavna fora je bio spot u kojem je bilo pripadnika Bloods bande pa su ljudi bili u cudu otkud ovaj mali sareni Meksikanac u celoj toj prici, sve ostalo je istorija :D

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
22 minutes ago, Бруклинский said:

Nemoj da se ljutis, ali stvarno ne razumem taj tvoj prvi pasus, kakve sad veze imaju Trump, 4chan trolovi i ova lepa tema o rep muzici?

 

 

Ne znam o čemu pričaš, gde ja pominjem Trampa i 4chan trolove? 

 

Quote

Dr. Dre jeste najveca legenda gengsta repa, jer da nije bilo njega, ne bi ni Eazy-E imao uspesnu repersku karijeru, vec bi ostao lokalni diler u kraju

 

Dre može, po mom mišljenju, samo da bude legenda hip-hop produkcije i genije za unovčavanje različitih proizvoda proisteklih iz NWA ekipe. Da bi bio legenda gangsta repa moraš biti  bar neki gangster. Možda je do semantike ali reći da je Dre legenda gangsta repa je isto kao reći da su 187 ili Cia legende srpskog podzemlja zato što su to glumili po spotovima (kad kradu čokoladne bananice iz trafike). 

 

Quote

Probaj samo da zamislis da se Dr. Dre nikada nije rodio

 

Ti probaj da zamisliš da se Ice-T nikad nije rodio i da nije postojao Body Count 

 

 

Quote

Nego nevezano za sve ovo, upravo sam dosao na ovu temu da okacim drugi singl koji je Tekashi 6ix9ine izbacio nakon izlaska iz zatvora, ovoga puta na pesmi Trollz mu gostuje Nicki Minaj i po svemu sudeci ponovo ce biti oboreni svi moguci striming rekordi, pretpostavljam da se ovo ljudima ovde nece svideti

 

Naprotiv, ovo je zapravo ok content za topik. :) Barem meni, da čujem šta klince vozi, šta se gleda i kuda vodi industrija (underground ili bling bling). 

 

Na kraju, bolje je da budeš neki nov koji fura svoj stil pa ga starkelje mrko gledaju jer nije više ništa ko u njihovo vreme, nego ti besmisleni čaršavi koje, kako kažeš, niko ne čita. 

Link to comment
19 minutes ago, Mos said:

 

Ne znam o čemu pričaš, gde ja pominjem Trampa i 4chan trolove? 

 

 

Dre može, po mom mišljenju, samo da bude legenda hip-hop produkcije i genije za unovčavanje različitih proizvoda proisteklih iz NWA ekipe. Da bi bio legenda gangsta repa moraš biti  bar neki gangster. Možda je do semantike ali reći da je Dre legenda gangsta repa je isto kao reći da su 187 ili Cia legende srpskog podzemlja zato što su to glumili po spotovima (kad kradu čokoladne bananice iz trafike). 

 

 

Ti probaj da zamisliš da se Ice-T nikad nije rodio i da nije postojao Body Count 

 

 

 

Naprotiv, ovo je zapravo ok content za topik. :) Barem meni, da čujem šta klince vozi, šta se gleda i kuda vodi industrija (underground ili bling bling). 

 

Na kraju, bolje je da budeš neki nov koji fura svoj stil pa ga starkelje mrko gledaju jer nije više ništa ko u njihovo vreme, nego ti besmisleni čaršavi koje, kako kažeš, niko ne čita. 

 

- Pa pominjes kekistance, notorne 4chan trolove koji podrzavaju Trumpa, ja njega licno jako volim, ali nisam u toj klinackoj Republic of Kekistan ekipi.

 

- Dre je neko ko stoji iza najlegendarnijih gengsta rep pesama od sredine 80-ih do kraja 90-ih godina, da sad ja ne bih nabrajao, dovoljno je pogledati njegov Katalog sto se tice produkcije vezane za taj period, naravno da on nije bio pravi gangster, ali retko koji reper je uopste imao veze sa ozbiljnim gangsterskim zivotom, oni koji su bili u toj prici su uglavnom bili sitni dileri u kraju, malo je onih koji su zapravo ziveli zivote iz svojih tekstova, a posto je vecini njih upravo Dre bio producent, ja ne mogu nijednu drugu osobu da stavim ispred njega kad je u pitanju bilo kakva prica vezana za pocetak i razvoj gengsta repa, cak sta vise, pitanje je da li bi taj hip-hop zanr uopste danas i postojao.

 

- Ice-T jeste legenda samo takva, ali opet lakse bi mi bilo da zamislim da se taj njegov Body Count nikada nije ni desio pocetkom 90-ih godina, nego da zamislim da Dre nije poceo jos sredinom 80-ih da razvija gengsta rep muziku, ma mogu da zamislim bilo kog repera da se nije ni rodio, pa i dalje mislim da bi gengsta rep postojao u ovom danasnjem obliku, medjutim nikako ne mogu to da zamislim u slucaju da se Dre nije rodio, on ne samo sto je kao producent stajao iza svega toga, vec je i neko ko je najvise uticao na opstu komercijalizaciju rep muzike u celoj Americi, da on nije potpisao Eminema i servirao mejnstrim publici talentovanog belog repera koji ne glumi crnca, vec pise tekstove kao belac i repuje kao belac, ne bi ni danas hip-hop postao najpopularniji muzicki pravac, stvarno ne razumem kako se uticaj jednog takvog producenta kao sto je Dre olako ignorise.

 

- Super sto ti se svidja novi content, ja sam od pocetka zeleo tu pricu da furam, a da ove starije stvari ostavim ljudima koji su veci fanovi tog vremena od mene :)

 

- Eto, za kraj nadam se da smo se razumeli, moj nacin izrazavanja je nekada mozda pogresno shvacen ili ja nesto pogresno ukapiram, ali sve radim iz dobre namere.

Edited by Бруклинский
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...