Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    387

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

  • 2 weeks later...

posle duže vremena daki napisao nešto na dizel gorivu, da pohvali mejsija posle negativne recenzije na before afteru.

nažalost još uvek nisam odslušao novi album da vidim da li ga hvali pravo, ili jer zajedno prave dizel milje, stilovi im se preklapaju i furaju veoma slične priče

btw bombe 90's veoma gotive mejsija i napravili dve stvari sa nj. pare padaju sa neba i uradili su cover varljivog leta

 

http://dizelgorivo.blogspot.rs/2016/07/slucaj-mejsi.html

 

Mejsi je (dugo dugo nakon istorijskih talenata kao što su Moskri ili Juice) imao i ima sposobnost da na ozbiljan rep način interpretira tripove naše generacije i stavlja ih u metafore koje se rimuju.  
 
Edited by Ravanelli
Link to comment

oni jesu dve različite priče, ali u smislu koje on tu pominje (ugradnja tripova generacije), ima rezona.

drugo, ipak jeste to respektabilno što je on radio da bi se on tako diskvalifikovao

 

meni kod mesija smeta što ima odvojenost od publike, dosta hermetičan i disciplinovan način pričanja i ponekad deluje kao da repuje samom sebi a ne da mi se obraća.

a ima zabod rima, ima vrcavosti, ali ne da te zasmeju zapažanjem, već da te pre zamisle

 

recimo kada prtiji pričaju kako su prejaki krimosi i dižu sebe u nebesa (standaradi repa), jasno ti je da je to sprdačina i zajebancija, dok je kod ovog to jedan ozbiljan pristup gde bez zajebancije to zvuči malo bizarno, tehnički savršeno ali i bez ličnog pečata

Edited by Ravanelli
Link to comment

premalo ja znam o repu da bih se upustao u neku ozbiljnu analizu

 

bice najpre da mi moskri lezi, a ovaj nikako ne

 

na ovog mejsija san naleteo nekad i evo sad pustio par stvari, jebiga ja tu pre svega vidim  cujem produkciju, kod moskrija stvari stoje sasvim drugacije

stil je razlicit, pa nije zahvalno uporedjivati, ali meni je ovo (bar) nivo ispod

 

moskri je  i dan danas autor nekih od vecine najgenijalnijih rima  domace scene, plus je bar kod nas medju prvima radio taj "gudra rep"

 

tvoju poslednju recenicu nisam najbolje razumeo, ali u moskrijevo vreme prtijevci su vise repovali o gudri, tek kasnije dolazi faza (ova dvojica bez njega) "klasicne" krimi price (najjaci smo, ludilo, dacicu jebemo ti ceru, 150 godina mardelja, 650 metaka primili)

a ta moskrijeva prica o gudri je bila prilicno iskrena, te mu to nije bilo tesko preneti u muziku

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...