Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

  • 7 months later...

Sramota bre :), stoji onoliko:

On 19. 12. 2022. at 21:50, namenski said:

Ne bi trebalo da je tesko, ali kao savrsen primer 1 skole dizajna i inzenjerskog razmisljanja, dakle:

897456.jpg

 

897457.jpg

 

  Reveal hidden contents

Il2.jpg

 

Evo dodacu, da ovo u spojleru ne unese zabunu, andrmolja je bila univerzalna:

post-14464-0-11926100-1415540584.jpg

 

A dotle: a good landing is one you can walk away from, ili:

A-Good-Landing-is-One-You-Can-Walk-Away-

 

Iz cega se dakle uspesno iskobeljao ovaj momak posle susreta sa jednim ljutim Japancem?

 

@Pegin, @Radoye :tongue:, naravno ostali koga zanima...

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, General Melchett said:

Da nije indikator spuštenog stajnog trapa?

Ovo drugo mislim da je neki Lockheed, Hudson možda?

Indikator jeste, ali ne stajnog trapa...

Lockheed jeste, Hudson nije...

:)

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

Indikator jeste, ali ne stajnog trapa...

Lockheed jeste, Hudson nije...

:)

Flapsovi™? 

Lupam ali ne znam šta bi bilo bitnije od točkova i flapsova. :D

Link to comment

Nisam nešto aktivan, al bejah prozvan, pa da odgovorim


Olupina je P-38 Lightning


Crveno bela letva na Avendžeru nije nikakav indikator, (mada na mnogo aviona slična sprava pokazuje položaj stajnog trapa ili flapsa) već remove before flight  sigurnosni "ključ" mehanizma za sklapanje krila.

 

I na kraju, feder sprava je mehanički brzinomer ,( i piše na njemu M.P.H.)  korišten na većini De Havilland dvokrilaca.

 

Sledeće ?

Edited by Pegin
Link to comment
23 minutes ago, Pegin said:

Nisam nešto aktivan, al bejah prozvan, pa da odgovorim


Olupina je P-38 Lightning


Crveno bela letva na Avendžeru nije nikakav indikator, (mada na mnogo aviona slična sprava pokazuje položaj stajnog trapa ili flapsa) već remove before flight  sigurnosni "ključ" mehanizma za sklapanje krila.

 

I na kraju, feder sprava je mehanički brzinomer ,( i piše na njemu M.P.H.)  korišten na većini De Havilland dvokrilaca.

 

Sledeće ?

:D

Svaka cast!

 

Nisam siguran da si za bold u pravu: bazdarena je i ima istu funkciju kao ona sovjetska manje upicanjena varijanta na Il-2 (b/w fotografije sa sve fotom u spojleru)...

 

I feder sprava nije bila zagonetka, nego ilustracija inzenjerskog snalazenjatm...

 

Za P-38 takodje svaka cast.

 

I - nisi bio prozvan :mad:: ovde na tehnikamatm se ne prozivamo, 2+2=4, hocu reci 1 oaza mira i uzajamnog postovanja...:sleep:

 

Edit: i brate, aktiviraj se, uostalom tvoj je red.

Hocu reci Jane's-e - ti si sledeci.

 

Edited by namenski
Link to comment

Ok, nisam prozvan, nego pozvan, hvala,  zaista sam  u  gužvi i ne postižem sve što bih voleo.

Feder sprava, prava stvar.

 

Dopuštam mogućnost neke verzije mehaničkog indikatora, na restauriranoj oldtimer mašini,  mada sam pregledao desetine fotki Avendžera i pride izlistao  flight & maintenance manual za istog, indikaciju u kabini ima i svetlosno mehaničku  i preko hidro instalacije kroz pritisak ulja u sistemu aktuatora flapsa. Da ne pominjem da sam i maketu u 1/32 pravio pre par godina, (Trumpeter) takav detalj bih sigurno stavio da je bila opcija.

 

No da postavim zadatak,  ovaj Žućko je  ?

 

 

 

žućko.jpg

Edited by Pegin
Link to comment
14 minutes ago, Pegin said:

No da postavim zadatak,  ovaj Žućko je  ?

Ne znam kakvu si klopku postavio :), ali ovako na prvi gled tipujem na neku od novozelandskih Fletcher FU-24 izvedenica, a koju vec bih morao da pogledam malo podrobnije, najverovatnije je neki od poljoprivrednika?

 

Link to comment
58 minutes ago, namenski said:

Ne znam kakvu si klopku postavio :), ali ovako na prvi gled tipujem na neku od novozelandskih Fletcher FU-24 izvedenica, a koju vec bih morao da pogledam malo podrobnije, najverovatnije je neki od poljoprivrednika?

 


Tako nekako

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...