Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

to ja zovem gljiva puhara...stvarno je lekovita?nisam znala,..znaci da je sacuvam kada je nadjem?meni uvek bilo zanimljivo da je stiskam..a da vidis kolike su u Bosni,kao fudbalske lopte...a skoro sam saznala,kazu knjige da je i jestiva ali samo kada je jaako mlada tada je skroz bela,cvrsta i mesnata iznutra..
obavezno da je sačuvaši ja sam nalazila te ogromne, ali su mi one malo nekako zgodnije za apotekuu tom selu u hercegovini u koje odlazim, svaka kuća uvek ima sasušeni puh i to u količinamatamo sam i saznala koliko je dobar za te slučajeve raznih ranjavanja i posekotinaoni stotinama godina tako, druge mogućnosti nisu ni imali, kuda sa one planine da stignu, najbliži lekar je bio na dan hoda.
Link to comment
sta je gljiva puh, gugl odbija saradnju?puh1.jpg?w=771&h=576jel ovo?
Nisu ovo puhare (čini mi se), dešava se da rastu u gomili ali ne baš toliko puno i zbijeno. Fotografija je loša, ovo može biti gomila mladih gljiva čiji se šeširi još nisu otvorili. U toj fazi razvoja jako je teško da se razaznaju slične vrste gljiva, zato je najsigurnije izbegavati ih. Puhare nemaju nožicu i šešir, rastu s jeseni. Imaš na netu dosta slika i opisa. Ako ti je do jela, jedu se isključivo kad su jako mlade, a to se pozna po tome što su čisto bele kad se preseku, kao što ivy kaže. Edited by Frile
Link to comment

ja nisam znala da se zove puhara, samo sam čula za ime puh, zato i nisam mogla ništa na guglu da nađemsada pod ''puhara'' pronašla svašta neštosve što pišu o lekovitosti u vezi sa zarastenjem rana je živa istina.isrpobala na sebi već nekoliko putai što je zanimljivo, ovakva posekotina kakvu sam sebi nparavila juče, uglavnom boli gadno i to ono pulsirajućekod mene bol minimalanali ne skidam gljivu sa rane i neću je skidati bar još koji dan

Link to comment

puhara mlada se jede.ko bere, neka se ne zeza, pošto i amanite (zelena pupapvka) kad su mlade imaju opmu i zgledaju kao puharaa sa suvima se kao klinci zezali, ispumpavali onaj prah okolo

Link to comment
samo sam čula za ime puh, zato i nisam mogla ništa na guglu da nađem
:oStrašno kako si mi se sad zamerila, ja želim da budem puh u sledećem životu!Hibernating-Dormouse-J-Stuart.jpg:heart:
Link to comment

Gazzo, u zdravlju da ih "trosis" :)Ovu spravicu za secenje povrca bih rado posedovala, vidim ja da cu pokrenuti PayPal za kupovinu kitchen appliances :D

Link to comment

znaci salata koju sam upravo sebi za dorucak zgotovio sa ovom mandolinom gore rusi granice fizickih mogucnosti povrca kao takvog.jebeni japanci, zasto sam se morao roditi kao srbin :s_c:

Link to comment
a za čega je ona prva sprava ?
pravi spagete od povrca. na slici je daikon koji je namontiran na spravu. okreces rucku a sa druge strane izlaze spageti. ima 4 opcije - 1.2mm (hair thin), 2.7mm (normalna debljina), onda pljosnati (linguini) i spirala od cele sirine povrca.za raw food zaludjenike - napravis sos za spagete i umesto paste napravis spagete od tikvice, daikona, sargarepe ili sta ti se vec jede.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...