Jump to content

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

ma to je samo registracija,nikakvo članstvo, nego je fora da imaš neku adresu u italiji, mislim da može i u de i frja u rimu imam kumicu pa to ide na njenu adresu, posle ko prvi pođe, ponese

Link to comment

nije mi baš pitanje za ovu temu, ali mi je prilično hitno, pa da ne lutam...zbog spleta okolnosti trebam u roku od 2 dana da kupim ugradnu rernu i ploču. e sada, ja volim da obilazim, gledam, pitam...ali sada nemam vremena za to. gledam na sajtu tehnomanije oko 240 modela rerni i isto toliko ploča. glediam neki hotspot ariston, bosch, whirpool, gomila karakteristika, a ne znam u čemu je bitna razlika. totalni sam laik, svaki bi mi savet dobrodošao

Link to comment

sustinske razlike su pogonsko gorivo (plin, struja) i u slucaju struje da li su normalne ili indukcione. i prva razlika da li je keramicka ploca ili je starinska sa ringlama. i postoje razlciti stepeni kvaliteta cerana kod koga su napravljene keramicke, to je uglavnom nebitno. i da li ima komande na touch screen tj senzore ili one rotirajuce, klasicne - ovo drugo otezava ciscenje ali nista bitno, one prve su fensi ali su smor u upotrebi. okreni obrni najvaznije je da odredis oces struju ili plin, ostalo je nebitno sem da ako se odlucis za struju vidis da li imas posudje za indukcione (magnetni materijali da bi se zatvorilo ind.kolo)...

Link to comment

ja nemam reci kojima mogu da dovoljno nahvalim kombinaciju plin - keramicka ploca, sa klasicnim rotirajucim komandama. probao sam u tudjoj kuci da radim sa senzorima i previse je to pipavo, a i nema onog mocnog osecaja koji obuzme kuvara kada krene da rotira komande na mostu svog kosmickog broda koji vodi na planetu kojoj je ime Blagoutrobije, uz puckanje elektriciteta, paljenje ognja u ringlama, dok velika bambusova daska, zatrpana sitno isecenim povrcem, mariniranim mesom, mirisnim travkama i dobro isecenim lukom ceka da joj pristupis i pocnes da stvaras magiju u gvozdenom tiganju (tu dolazi plin u igru, samo plin ce ti lepo zagrejati gvozdje, ako imas takve ambicije uopste)prednosti plina su ogromne. daje jako visoku temperaturu obrade koja prestaje u trenutku iskljucenja plina, sto omogucava punu kontrolu nad procesom kuvanja. ploca je tu mocna bekap varijanta koja je, cini mi se, toplija od klasicne ringle. mnogo se lakse cisti nego sto ljudi misle, ono sredstvo za odmascivanje sklanja 99 posto stroke. mora, dabome, da se pazi da se ne razbije, i prosut secer moze da unisti keramicku plocu, pa ako si smotanko ili prase, mozda to i nije resenje (mada sam ja mnogo aljkav, ali za 2.5 godine nisam imao nijedan incident).

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

hvala, dali ste mi neku polaznu tačku :)hoću plin pod obavezno. nisam ga do sada koristila u kući, ali sam isprobala nekoliko puta, i mislim da je prava stvar za mene. pored toga, razmišljam i o kombinaciji sa nekom ringlom ili pločom.dosta bi mi pomogli sa savetom oko nekog od gore navedenih brendova, ili bar šta nikako da ne kupujem

Edited by remedios
Link to comment
dosta bi mi pomogli sa savetom oko nekog od gore navedenih brendova, ili bar šta nikako da ne kupujem
aj ovako, imam 2.5 godine Whirlpool kombinovanu plocu, za to vreme, nijedan problem, nijedno razocaranje. eventualno mozes imati pocetni problem sa kalibracijom brizgalica, ako krene da ti sipa cadj u serpe zovi majstora da ti podesi dizne, ali to nema veze sa brendom nego sa instalacijom. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

imao neki Candy šporet koji je posle godinu i nešto krenuo da se blago raspadaon prosledjen mom rodjaku sa sela, a njega zamenio klasični Bosch koji šljaka već 7-8 godina bez štucanjapsoba modela su klasični šporeti

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...