Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

podlegao sam najcrnjem rostilj fegetstvu i kupio ovu portabl spravuson-of-hibachi-portable-bbq-open.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=LIHGDPOa40chttp://www.sonofhibachionline.com/deluje solidno - napravljen od tučanog gvožđaima genijalan princip za paljenje, zbog toga sam ga najvise i uzeostize sutra iz sabatke, bumo videli jeli cemuneki baja na kupujem prodajem imao 1 nekoriscen komad, da se ne lozite bezveze (mada ko zna, mozda ima po ovim teleshopovima, ne bih se iznenadio)

Link to comment

hm, ne verujem da nece potpaljivati posto kada ga koristis po uputstvu, znaci napunis cumurom, spakujes i zapalis, imas taj efekat dimnjaka, tj vazduh ima cug kroz rostilj i ne bi trebalo da bude problema. teoretski:).... pored toga ameri su frikovi za rostilj i sumnjam da bi se ovo prodavalo da ima probleme, mada opet oni masovno koriste razne hemijske potpaljivace. mislim da ce par drvaca luca biti dovoljno za sigurno paljenje...

Link to comment

Beogradjani, treba mi jedna stvar...ona dupla resetka na preklop, za rostilj, u koju moze da se lepo popakuje riba.Znate na sta mislim. Gde to ima?Ako ne znate, recite mi barem kako se zove.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

@VasaIdea, na Novom Beogradu i na Bežaniji, pre... hmmmm... desetak dana sam video, obično stoji (na Bežaniji) čim uđeš na rafovima levo, preko puta voća i povrća. Tu obično stoje sezonske zezalice... Viđao sam te rešetke i u Rodi, opet kod sezonske robe...edit: http://www.takolako.rs/user/oprema-za-rostilje/rostilj-resetka-0281/44_1063_32610_1_0_0/item.jsp

Edited by fanjo
Link to comment

Hvala i tebi! Neoprezno sam obecao drustvu dalmatinsko vece sa ribom na rostilju i onda sam shvatio da nemam pojma da rostiljam ribu i da ce mi sva koza ostati na resetki.Ovo me spasava.

Link to comment

mi kući imamo nekoliko takvih rešetki, tj. nekoliko različitih veličina.veoma korisna alatka, zakon za ribu na gradele.edit:slovce

Edited by duda
Link to comment

Sto se tice potpaljivanja rostilja, gotovo svi koje znam praktikuju natapanje obicne papirne maramice (ili nekoliko lisitca toalet papira) u malo zejtina. Uglavi se pri dnu cumura i potpali. Rezultat - rostilj gori za koji minut, nema mlataranja novinom ili besportebnog gusenja dimom. Praksa je pokazala da je to najbolje resenje od onoga sto svako ima kod kuce.

Link to comment

stigao mi ovaj son of hibachi rostilj i moram i pre probe da kazem da je tezak mamojeb u pravom smislu, ima jedno 15kg i sve na njemu sem nogica je napravljeno od tuca. deluje neunistivo.vidi se da ga je pravio neko ko je mislio o svakom detalju. sve perfektno pasuje i prilikom sklapanja i rasklapanja. potpuno je savrsen za nosenje u prirodu zbog te sklopljivosti. posude za cumur su idealne velicine da se taman potpali onoliko cumura koliko je potrebno za recimo 2 ture (odokativno 1,2-1,5 kg mesa). inace je rostilj mnogo veci nego sto se moze zakljuciti na osnovu slike.jedva cekam da ga probam.PH_11_MN.jpg3.JPG

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...