Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

sto sam kupila bokal veliki pa ima po sredini komoru koju napunis vodom da se zaledi, pa da ti drzi hladnocu neko vreme.taman za pimms ili limunanu u narednim radnim mesecima. :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

imam ozbiljan problem sa tučanim posudama, odnosno, nešto sigurno ne radim kako treba, samo šta?pošto sam brunirao onaj pominjani tiganj i koristio ga, žena koja sprema ga je, ne znajući, oribala - o čemu sam pisao ovde. e sad, deo "teflonskog" sloja se skinuo, deo nije. tamo gde se skinulo - zarđalo je.da bi rešio problem, potopim u jabukovo sirće taj tiganj, ali i drugi tučani koji do sada nije korišćen i koji je imao neki sivi fabrički premaz(ali čvrst, nije se skidao) i rđu na par mesta. ostali su tako 7 dana, jer nisam ima vremena ranije da ih sredim, inače treba 3 dana. sirće je pocrnelo, rđa izašla iz tiganja... ali...na novom tiganju sivi premaz se, kao istopio, ali ostao zalepljen, poput voska. ribao, gulio, upropastio nekoliko sunđera i žica, skinuo koliko sam mogao.premazao sam oba tiganja svinjskom mašću, kao i propšli put, pa ih ubacio u rernu na 250 sat i po vremena, ali krivak. sve regularno smrdelo i dimilo, ali bruniranje nije uspelo. novi tiganj je ostao siv, pomalo crvenkast, teflonski sloj se samo mestimično uhvatio.na drugom tiganju se teflon uhvatio, ali je po dnu popucao i otpada. neravan je i nejdnak, vidim da će početi da izbija rđa.ovako izgledaju, posle identičnog postupka koji su oba prošla:e sad, tu je i kastrola koju sam kupio od istog tipa od kog je i Dabović i ostali. pošto je imala onu njihovu crnu skramu i nju sam potpio u sirće. kad sam je izvadio, bila je ostala crna, ali masnog sloja nije bilo. plaknuo ladnom vodom da skinem sirće, osušio, namastio i u rernu regularno. opet tuki!brunirana je, ali je ostala masna po ivicama, kao da mast nije izgorela do kraja. uz to, sa poklopca takođe mestimično otpada teflon. ovako:sad ću načisto da odlepim. ja obožavam da kuvam sa ovim, ali sad stvarno nemam više strpljenja da gulim, dimim, pregravam i usmrđujem gajbu. baciću ih, goveđeg mi repa!gde sam i šta zajebo, pomagajte!?

Edited by banatjanin
Link to comment

izvini nisam video ali mislim da necu biti mnogo koristan.anyhow, da se meni ovo desi, mislim da bih organizovao da se posudje ispece u rupi sa cumurom, na temperaturi vecoj od 250C, da uklonim apsolutno sve sto nije gvozdje. ne svidja mi se kako ovo izgleda.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Da pitaš onoga od koga si kupio da ostruže do gvožđa i ponovo obloži čime treba? Ja niti bih jela iz toga, niti bih palila na još većoj temperaturi.

Link to comment
e sad, tu je i kastrola koju sam kupio od istog tipa od kog je i Dabović i ostali. pošto je imala onu njihovu crnu skramu i nju sam potpio u sirće. kad sam je izvadio, bila je ostala crna, ali masnog sloja nije bilo. plaknuo ladnom vodom da skinem sirće, osušio, namastio i u rernu regularno. opet tuki!brunirana je, ali je ostala masna po ivicama, kao da mast nije izgorela do kraja. uz to, sa poklopca takođe mestimično otpada teflon. ovako:
ne znam nista o ovim serpama, ali mi je ovo zapalo za okomozda ti termostat na rerni nije dobar?(na mom sporetu je poremecen tako da je toplije unutra nego sto on pokazuje, za 20ak stepeni)ili ako si stavio sve zajedno, da je trebalo vise vremena da nagura na 250 stepeni (dok se svo to gvozdje zagrejalo)
Da pitaš onoga od koga si kupio da ostruže do gvožđa i ponovo obloži čime treba? Ja niti bih jela iz toga, niti bih palila na još većoj temperaturi.
ili to, ili da dabovic otvori biznis pecenja gvozdenih serpi ;)(posto njemu to najbolje ide od ruke, koliko videh) Edited by Zverilla
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...