Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

nemam napoljua ovo ide odlicno, prvi krug je prosao super, formirao se tanak non stick sloj. sada radim drugi krug.
maj men, je cu trired samo da mi zena krene na poso :)
Link to comment

malo mi je vec dosadno zatvorenom u spavacoj sobi, da ti pravo kazem. mozda da unesem jednu bocu Muskat Otonela, ne znam ni sam, mozda to unese neku zivost

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Malo lektire, dok se bavimo ovim stvarima.

Do you have a black iron skillet? You are a southern mountain girl, I can't imagine you would not. Put it on the kitchen table. Turn on the overhead lights. Look into the skillet, Clarice. Lean over it and look down. If this were your mother's skillet, and it well may be, it would hold among its molecules the vibrations of all the conversations ever held in its presence. All the exchanges, the petty irritations, the deadly revelations, the flat announcements of disaster, the grunts and poetry of love. Sit down at the table, Clarice. Look into the skillet. If it is well cured, it's a black pool, isn't it? It's like looking down a well. Your detailed reflection is not at the bottom, but you loom there, don't you? The light behind you, there you are in a blackface, with a corona like your hair on fire. We are elaborations of carbon, Clarice. You and the skillet and Daddy dead in the ground, cold as the skillet. It's all still there. Listen. -- Hannibal Lector sends a letter to Clarice Starling in "Hannibal" by Thomas Harris
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ja imam gas napolju.zbilja, da li bi to moglo na gasu da se obavi ???
nisam siguran da ce razviti dovoljnu temperaturu ako bude izlozeno spoljasnjem vazduhu...mislim mozes da probas, nemas sta da izgubis
Link to comment

Uh gotovo. Veceras premijera.dokaz uspeha: jedna nit od pamucne tkanine. fosilizovana u sloju polimera, ne mogu je ni mrdnuti :Hail:

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
malo sam zbunjen, sta se radi sa novim tiganjem? on kapiram ne ide u rernu ili gresim?
ide, naravno. posto ga odmastis i ocistis i osusis, namackas tanko uljem ili mascu, pa na maksimum u rernu na sat vremena.ja sam ponovio operaciju tri puta i dobio non-stick povrsinu i upravo isprobao na komadima jagnjetine. meso je postalo smedje za 20 sekundi, nista lepljenje, nista gluposti, stvar funkcionise be-spre-kor-no. posle sam samo obrisao tiganj ubrusima i okacio na zid, kakvo pranje.i kao sto rekoh, ovo je sasvim drugi filing i koncept kuvanja. brzina rada povecana je za red velicine, trebace malo ucenja. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
posle sam samo obrisao tiganj ubrusima i okacio na zid, kakvo pranje.
khm, sta radis kad bi u tome da pripremas nesto, a da nema miris jagnjetine?edit. izvini ako zvucim nadrndano, nisam, nego mi je stran koncept nepranja masne serpe, pa da se raspitam :) Edited by cmrlj
Link to comment

Pa ne mirise uopste, sve se skine. A ako ne bude tako, prokuvam malo vode i cao djaci.Inace dobro je pitanje, videcemo da li ce upijati mirise ili ovaj polimer sprecava upijanje.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

bravo Daboviću!to je to, novi koncept kuvanja skroz, za sve ono što se dobije posle, malo kancerogenog dima i drkanja je ništa.

Link to comment
dobro de jbt, ja sam izgleda megaloman kad su takve sprave u pitanju, smirio se nisam dok nisam nabavio tanjiracu koja pasuje na bure od 200 litara cool.gif
sve te istinski razumem, ali ovo je za kuću vr'usput, sigurno si čovek i po čim tanjiraču ne zoveš talandara, nego njenim pravim imenom
Link to comment

e veceras sam pricao sa ovim likom od koga smo kupili gvozdje, on kaze da mu prijatelj radi bruniranje tih posuda i tvrdi da se to radi jestivim uljem i da je ovo skroz nepotrebno, tj da je to vec uradjeno. ne znam da li lupa ili ne, tek prenosim sta sam cuo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...