Jump to content
IGNORED

Sudska drama


Ajant23

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Politička lista, ono što sam ofarbao u plavo ti je mnogo teže iskopati od ovih desetak filmova koje vrte stalno.Sa ove liste je najzanimljivaja sudska drama na sedmom mestu: Anatomy of a Murder (1959), jedna od najzanimljivijih sudskih drama koje su uopšte snimljene.Dalje idu: Lumet (jedinstvo mesta-vremena-radnje, 12 Angry Men (1957)), uzaludni talenat Sorkina (A Few Good Men (1992)) i, naravno, fenomenalni Billy Wilder (Witness for the Prosecution (1957)), mada mu je ovaj daleko od vrhova na koje je navikavao...Onda, dolazi malo slabiji na sudskoj drami, ali jak na Newmanu, Wardenu, Masonu i Lumetu: The Verdict (1982)...Ostalo, Harper Lee - politika; Benton - jedva sudska drama, jedva glavni Benton; Truman Capote - politika i Harper Lee; Slabašan Fred Schepisi, kod koga je Newman završio karijeru, pa je to valjda još jedna kompenzacija zbog Gandija; i, dobro, ovo poslednje je to što je, i ide marginom sudske drame...Jedino što je dobro je što na listi izostaje: Inherit the Wind (1960), gotovo obavezan učesnik svih ovih tra-la-lanja...
Link to comment

Serije sa čistom sudskom dramom, novijih datuma:L.A. Law (1986–1994) (Steven Bochco)Murder One (1995–1997) (Steven Bochco, pripremaju nastavak)The Practice (1997–2004) (David E. Kelley)100 Centre Street (2001–2002) (Lumet, dva puta zastupljen na listi iznad, i poslednja režija Penna sa kim je Benton počeo karijeru - nikad nisam bio u mogućnosti da vidim ovu seriju)The Jury (2002) (fenomenologija na speedu Petera Morgana)Boston Legal (2004–2008) (David E. Kelley, opštepoznat nastavak, živi od Spadera i Shatnera)The Jury (2004) (smarački promašaj Barryja Levinsona, isto kao Bruckheimerova tupljenja počiva na parabazi istine na kraju epizode)Close to Home (2005–2007) (Bruckheimer)Justice (2006) (Bruckheimerovo tupljenje)Canterbury's Law (2008) (možda i bolje od Dobre žene, ali nije tako lukavo)Raising the Bar (2008–2009) (Steven Bochco, zabavniji kako odmiče, rano skinut)Criminal Justice (2008– ) (uobičajeno tupljene Petera Moffata; bez straha, odsustvuje John Simm, pa nije The Village)The Good Wife (2009) (cunning as a fox, malo manje posle prve dve sezone, ali veći je problem što epizoda traje prekratko)Rake (2010– ) (australijsko smeće koje uskoro dobija američku verziju. Nadajmo se da će ameri spasiti još jedno strano smeće kao što su uradili sa House of Cards)The Whole Truth (2010) (Bruckheimerovo tupljenje plus Rob Morrow :D )Harry's Law (2011–2012) (David E. Kelley; dve sezone kao dve serije, obe prekinute prerano)The Jury II (2011) (fenomenologija na cracku Petera Morgana)Silk (2011– ) (uobičajeno tupljene Petera Moffata; kvalitetnije od CJ i bez straha, odsustvuje John Simm, pa nije The Village)Dicka Wolfa i redove i zakone sam ignorisao, a moguće da sam i prevideo razne serije...

Edited by Ajant23
Link to comment

Sad mi dođe sve ovo da pobrišem, nagazio sam sopstvenim ukusom jednog moderatora previše puta i oteraće me sa foruma, pogotovu zato što sam i ranije o njoj pisao i zapamtila mi je... A, i gore sam sada shvatam nagazio ukus tog moderatora, kao i na "Omiljenim serijama", iako moj post o Havenu mogu da branim mnogo ozbiljnije od pretpostavki...Možda je topic sudska drama dobro mesto da ovo napišem i, 3orge, ako možeš, spasi me... Ali, uh, šta rade... Obrati mi se pm, ako hoćeš... Valjda ovo može ostati na tvom PDF-u zato što je u pitanju sudska drama, shvati kako hoćeš...Možda bolje da idem, ako spamujem svoj topic sa: "Beograd moj" ili "Član mafije", da bi mi se vraćalo zbog onoga što sam napisao za spamovanje svojih "Bitnih postova"?

Link to comment

Nisam se još snašao sa novim forumom, sada sam video da sam warning point sigurno dobio zbog pesme "Član mafije", koju nisam smeo da postujem na svom topicu "Navijačke pesme"!Čoveče, nisam smeo da postujem "Član mafije" na topicu "Navijačke pesme" na Sportu za decu?Čoveče!!!

Link to comment

Tvoja greška je u tome što si uopšte, bilo gde postovao tu pesmu. Ja bih te odmah banovao zbog toga.On topic:

Dicka Wolfa i redove i zakone sam ignorisao
Onaj klasični Low and Order mi je super, to sam mnogo gledao i to po više puta, mislim na period u kome igra Jerry Orbach, a to je negde do šesnaeste sezone. Doduše, nije čista sudska drama, znam, ali često sjajna, u onim epizodama kada refleksija politike nije toliko jaka. Još je super i to što gledajući seriju kroz tih dvadeset godina njenog postojanja možeš dosta tačno da vidiš Ameriku i šta joj se dogodilo posle 9/11, može da se vidi šta su i kada bile mejnstrim teme u Americi.
Link to comment

Pa, ontopic je zbog distinkcije sudske drame kod Šekspira: Ima postupak koji liči na Mletačkog trgovca koji nije moj, a ima i paralelizam između Sofoklovog Ajanta i Hamleta...Doduše, ti bi banovao i zbog Keneta Brane... Možda čak i njega! Aha?To poteže pitanje da "nagazio sam sopstvenim ukusom jednog moderatora previše puta"...EDIT: Linkovan pogrešan post...

Edited by Ajant23
Link to comment
Bih i zbog Brane, srećom ja nisam moderator. :P Ovo poslednje sa ovim linkom nisam razumeo.
Ni ne možeš... Sebi mi na grbači odavno, obrisala mi je topic na Sivom domu, obrisala postove na moderaciji i još se pravila luda da ikakva istorija izostaje mežu nama...Ma, bre, dete sam bio u osamdesetim i izlizao sam kasetu sa tom pesmom, hoće tipčina sa književnosti da mi je zabranjuje, pogotovo kada je svojim postovima srozala umetnost do blata i kada moj post ima razne i vrlo komplikovane konotacije, a ona se hvalila na moderaciji da joj je posao da čita između redova!
Link to comment

Dobro bi bilo da nekako i Sorkin sazna za ovo, možda nastane dobar scenario........ :fantom:Reći ću ti samo ono što je i Vidmar rekao S. Belopoljanskom: Saša, to su obična birokratska zajebavanja.........

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...