Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Jedna vest od 15.11.1974.

Nema UniverzijadeOrganizacija Univerzijade koja je trebalo da se odrzi u Beogradu, dosla je u finansijske teskoce da je juce saopsteno predsedniku Medjunarodne studentske sportske organizacije Primu Nobilu da Beograd nije u mogucnosti da organizuje ovo takmicenje. Univerzijada je trebalo da okupi 3500 takmicara.
Ne zvuci li stvarno i danas?Ponavljamo iste greske u koracima i nakon 35. godina?Beograd velikih apetita i zeljan dokazivanja nekakve velicine?Kako bilo, kuriozitet koji niko da spomene u svetlu svih ovih desavanja oko Univerzijade. Edited by Bane5
Link to comment
  • 1 month later...
"Malo" skretanje sa teme, ali je svakako vezano za Beograd. Da li neko može da preporuči neku agenciju ua rentiranje stanova? Po oglasima ih ima baš baš puno, pa bi neka preporuka olakšala potragu... 'fala.
Ja sam pre par godina imao potrebu da uzmem svoj stan i bio sam vrlo zadovoljan za agencijom Terazije... kao sto si i rekao njihova provizija je bila 1/2 mesecne rente po zavrsenom poslu i stvarno su mi pokazivali stanove kakve sam trazio i mislim da sam nasao stan i to vrlo povoljno za nepunih nedelju dana. Cini mi se da su tada radili samo siri centar BG ali bi to trebalo proveriti jer sam saradjivao sa njima pre 4 godine. Da ne bude zabune, ja sam rodjen u BG i takodje mi je trebao neko da mi olaksa potragu a ovo se ispostavilo kao vrlo prakticno. Nadam se da sam bio od neke pomoci.www.terazijeapartments.com
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovih dana se ponovo prica o metrou i uvodjenju komunalne policije.Sumnjam da ce od prvog ista da bude, ali komunalna policija nam treba k'o 'leba. Ko je poslednjih dana prosao Slavijom zna o cemu pricam.

Link to comment
Ovih dana se ponovo prica o metrou i uvodjenju komunalne policije.
naglasak je na "priča se". ako sam dobro razumeo, predviđeno je 5 linija, od kojih dve idu preko Save. VIdeo sam pre nekoliko dana na 1 televiziji anketu na ulicama, sa pitanjem "šta mislite o odluci gradskih vlasti da se započne proces izgradnje metroa?". Jedna gospođa u kasnim 60im sva ushićena odgovara u fudbalskom žargonu - šta da kažem, presrećna sam, evo ja ja iz Vojislava Ilića putujem sat vremena do terazija u špicu, to bi nam mnogo pomoglo. Mislim se, ja ću eventualno doživeti taj metro, ti nećeš sigurno. Ja zaista ne znam odakle pare za takvu investiciju - ovog leta sam u Solunu video kako izgledaju ti radovi i kopanja, a na onim tablama koji nude specifikaciju troškova, pojavljuju se neke sume sa 8-9 cifara, samo za određene deonice. Ne vidim kako ovaj grad može to da istrpi i iskreno bih se pokenjao na leđa svakom ko predloži da se iz državnog budžeta da 1 dinar za izgradnju metroa u glavnom gradu.
Sumnjam da ce od prvog ista da bude, ali komunalna policija nam treba k'o 'leba. Ko je poslednjih dana prosao Slavijom zna o cemu pricam
.Komunalna policija je vrlo značajno pitanje. Ja sa svog prozora u svakom trenutku gledam na najmanje 6 nepropisno parkiranih vozila. Ovi što rade za Parking servis nemaju ovlašćenja da pišu kazne niti da pozovu pauk, a parking servis i policija nemaju ovlašćenja da pišu kazne, već je jedino što mogu da urade da odnesu automobil. Obzirom da ne postoje vozila koja su u stanju da odnesu razne Grand čirokije, da ne govorimo o Hamerima, ispada da ako imaš dovoljno glomazno vozilo možeš da ga parkiraš i sugrađaninu na glavu i da ti niko ne može jebeno ništa.MInistar Marković je rekao da bi trebalo da komunalna policija počne sa radom do kraja 2009. Zašto mi na pamet odmah pada onaj vic "jesi jebo ili si trebo?"
Link to comment
naglasak je na "priča se". ako sam dobro razumeo, predviđeno je 5 linija, od kojih dve idu preko Save. VIdeo sam pre nekoliko dana na 1 televiziji anketu na ulicama, sa pitanjem "šta mislite o odluci gradskih vlasti da se započne proces izgradnje metroa?". Jedna gospođa u kasnim 60im sva ushićena odgovara u fudbalskom žargonu - šta da kažem, presrećna sam, evo ja ja iz Vojislava Ilića putujem sat vremena do terazija u špicu, to bi nam mnogo pomoglo. Mislim se, ja ću eventualno doživeti taj metro, ti nećeš sigurno. Ja zaista ne znam odakle pare za takvu investiciju - ovog leta sam u Solunu video kako izgledaju ti radovi i kopanja, a na onim tablama koji nude specifikaciju troškova, pojavljuju se neke sume sa 8-9 cifara, samo za određene deonice. Ne vidim kako ovaj grad može to da istrpi i iskreno bih se pokenjao na leđa svakom ko predloži da se iz državnog budžeta da 1 dinar za izgradnju metroa u glavnom gradu. .Komunalna policija je vrlo značajno pitanje. Ja sa svog prozora u svakom trenutku gledam na najmanje 6 nepropisno parkiranih vozila. Ovi što rade za Parking servis nemaju ovlašćenja da pišu kazne niti da pozovu pauk, a parking servis i policija nemaju ovlašćenja da pišu kazne, već je jedino što mogu da urade da odnesu automobil. Obzirom da ne postoje vozila koja su u stanju da odnesu razne Grand čirokije, da ne govorimo o Hamerima, ispada da ako imaš dovoljno glomazno vozilo možeš da ga parkiraš i sugrađaninu na glavu i da ti niko ne može jebeno ništa.MInistar Marković je rekao da bi trebalo da komunalna policija počne sa radom do kraja 2009. Zašto mi na pamet odmah pada onaj vic "jesi jebo ili si trebo?"
:lol: Kada krenes od Kolarceve lagano prema Terazijama do Slavije, na svakih 20 metara, gde su ivicnjaci spusteni, parkirano je po 3-4 automobila, tako da nesrecni pesaci moraju da stanu i sacekaju svoj red za prolaz. Poseban hit je fora sa parkiranjem na samom trotoaru u ulicama kao sto je Kralja Petra...tu pauk ne moze ni da pridje kolima, i tacno sam provalio ista kola svaki dan...imaju ljudi svoje mesto kad dodju na posao. Slavija je posebna prica...pre x godina su sklonili sve one kioske, a sada je tu divlji parking, ispred koga se na kartonskim kutijama prodaju gace i Milica cokolade, a grill na cosku je dobio svoju bastu koje se ne bi postidela provincijska zeleznicka stanica u Rumuniji sredinom sedamdesetih.I ovako bih mogao do sutra.Realno, i da uvedu komunalnu policiju, tesko da bi to kod nas zazivelo i da bi se striktno sprovodilo.
Link to comment

Koliko ja vidim po vestima na B92, ljudima je najveća kost u grlu da li će to bili laki ili onaj "pravi", teški. Laki je po njima valjda za seka perse, narkomane i Indokinu, šta li, a pošto smo mi ovde na izvorištu sinteze testosterona, nama treba onaj teški - nemoj da se neko zajebav'o sa bilo čim manjim od toga :lol:

Link to comment
Koliko ja vidim po vestima na B92, ljudima je najveća kost u grlu da li će to bili laki ili onaj "pravi", teški. Laki je po njima valjda za seka perse, narkomane i Indokinu, šta li, a pošto smo mi ovde na izvorištu sinteze testosterona, nama treba onaj teški - nemoj da se neko zajebav'o sa bilo čim manjim od toga :lol:
Preciznije, ljudima ide jako na zivce kad neko najavljuje metro, pa se ispostavi da ce tramvajske sine na bulevaru biti tek malo sire i da cemo to govno nazvati metroom.
Link to comment
Preciznije, ljudima ide jako na zivce kad neko najavljuje metro, pa se ispostavi da ce tramvajske sine na bulevaru biti tek malo sire i da cemo to govno nazvati metroom.
Još preciznije: ljudi nemaju pojma šta je laki metro. Imaju krljavi tramvaj iz '85 akcije "tramvajem u XXI vek" i stavljaju znak jednakosti između tog sranja i lakog metroa. Da li se uvodi laki ili teški metro zavisi od više realnih iliti "merljivih" faktora - konfiguracije terena, potrebnog dnevnog kapaciteta (i njegove rentabilnosti) itd, a ne na osnovu odokativne šacometrije definicije "šta je to govno" ljudi koji su laici (pogotovo onih koji su metro videli u Hillovim Warriorsima, kad im se pomene reč metro, samo tu sliku vezuju uz taj pojam). Ako to vozilo ima kapacitet veći od tramvaja, ide redovno (iliti često), ima dobro razgranate stanice, udobno je i rentabilno, šta mene kao putnika boli patka koliko su šine ispod njega razmaknute? Eh, videće neko od ovih sve češćih stranih turista i uživalaca beogradskog noćnog života, pa će nas biti sramota. Ako gradovi veličine Beograda (ili veći od njega) tipa Amsterdama, Dalasa, Barcelone, Dubaija, Liona, Edinburga, Berna, Hjustona ili Kelna koriste laki metro bez ikakvih problema (i ne nameravaju da ga menjaju, nego proširuju), koja bi bila realna prepreka da se koristi i u Beogradu? Potrebni kapacitet nam uz ovaj (negativni) natalitet i emigraciju fakat neće doživeti eksploziju u narednih xy godina, da uobičajeno proširenje takvog sistema ne može to sve da izdrži. Koliko sam video iz razgovora sa ljudima kojima je to posao, oni imaju mnogo realnije kriterijume za određivanje upotrebne vrednosti od standardnih "small penis" reakcija i ne isključuju ni hibridni sistem, tj. light/heavy track sharing sistem koji se koristi recimo ovde u Karlsrueu (naprotiv, delovalo im je kao interesantna ideja). Edited by Razzmatazz
Link to comment
Ja zaista ne znam odakle pare za takvu investiciju - ovog leta sam u Solunu video kako izgledaju ti radovi i kopanja, a na onim tablama koji nude specifikaciju troškova, pojavljuju se neke sume sa 8-9 cifara, samo za određene deonice. Ne vidim kako ovaj grad može to da istrpi i iskreno bih se pokenjao na leđa svakom ko predloži da se iz državnog budžeta da 1 dinar za izgradnju metroa u glavnom gradu.
Aje ne prdi, sad su naši opet na vlasti! angry.gifMi smo podigli devedesetih metro od Pančevca do Autokomande, kad narod leba nije imo da jede, to jest tako bar tvrde ovi njihovi! Al sad su i oni naši, će ih nateramo da rade. Uostalom, znaš zašto je Merkator kupio zemljište baš tamo blizu Fontane, a? Ne znaš? Da ti objasni drug Mrka, oni su to kupili za banbadava zato što će tamo da bude stanica metroa! Još su bili presrećni što su ga dobili za tolke pare! Ako ne veruješ - će vidiš!

Rekonstrukcija gostovanja Milutina Mrkonjića kod Vuka Bojovića, u nekoj kafani, na Art TV, pre 3-4 godine...

Link to comment
Potrebni kapacitet nam uz ovaj (negativni) natalitet i emigraciju fakat neće doživeti eksploziju u narednih xy godina
Pazi, ti kreces od nekih pogresnih pretpostavki i razradjujes tezu kao da su one 100% ispravne. Na primer, Beograd ce imati porast stanovnistva bez obzira na natalitet, kao sto ga je imao i do sada. Tu niko nema dilemu.Dalje - Beograd ima uzasan gradski saobracaj i potrebna su znacajna poboljsanja. Poredjenje sa drugim gradovima nije moguce na taj laicki nacin u kome je broj stanovnika jedini faktor. Isti broj gradova koji neki koriste u diskusiji da bi opravdali laki tip metroa, druga strana koristi da opravda teski metro. Cuo sam i jednu i drugu stranu vec bezbroj puta i svakome je jasno da iza obe skole stoje neki strucnjaci i da pitanje nije tako jednostavno. Jedino se ti ukljucujes sada, godinama posle svih tih prica i ponasas se kao da se radi o najbanalnijoj stvari na svetu u kojoj su na jednoj strani strucnjaci, a na drugoj nepismena raja malih kurceva koje namerava nadograditi metroom.I naravno da su ljudi sumnjicavi kada imaju situaciju da se izbuse rupe kroz ceo grad i spoje periferije tunelima, a nakon toga dodje nova vlast koja im kaze da je to sve sranje i da je mnogo bolje da se napravi novi tip tramvaja. Meni je cim sam video kolika energija se ulaze u kampanju po kojoj su svi koji misle drukcije mentalno zaostali, vec bilo jasno da se igraju igre u kojima argumenti ne znace puno i o kojima obican svet ne zna nista.
Link to comment
Pazi, ti kreces od nekih pogresnih pretpostavki i razradjujes tezu kao da su one 100% ispravne. Na primer, Beograd ce imati porast stanovnistva bez obzira na natalitet, kao sto ga je imao i do sada. Tu niko nema dilemu.
Ne čitaš šta sam napisao; Beograd može imati porast stanovništva uglavnom usled migracije, ali neće imati (upotrebih baš ekspicitan termin) "ekploziju populacije". Neki regularan porast populacije može da se isprati proširenjem sistema (mreže i linija, brojem vozila itd). Ali potrebna je baš eksplozija koja bi nametnula zamenu lakog za teški sistem, jer normalno proširenje lakog sistema ne može tu eksploziju da isprati, nego je potrebno duplirati ili triplirati kapacitet postojeće kompozicije. Sve ovo pišem samo zbog toga što najveći deo zagovornika teškog sistema izjednačava laki sistem sa "privremeno rešenje" i koristi to kao glavni argument protiv.
Dalje - Beograd ima uzasan gradski saobracaj i potrebna su znacajna poboljsanja. Poredjenje sa drugim gradovima nije moguce na taj laicki nacin u kome je broj stanovnika jedini faktor. Isti broj gradova koji neki koriste u diskusiji da bi opravdali laki tip metroa, druga strana koristi da opravda teski metro. Cuo sam i jednu i drugu stranu vec bezbroj puta i svakome je jasno da iza obe skole stoje neki strucnjaci i da pitanje nije tako jednostavno. Jedino se ti ukljucujes sada, godinama posle svih tih prica i ponasas se kao da se radi o najbanalnijoj stvari na svetu u kojoj su na jednoj strani strucnjaci, a na drugoj nepismena raja malih kurceva koje namerava nadograditi metroom.
Naravno da je odluka komplikovana, naveo sam i sam da ima tu n faktora, od konfiguracije terena do kapaciteta; zašto si ti primetio da sam naveo samo broj stanovnika is beyond me. Ukoliko to nije bilo očigledno, ja sam lično otvoren na sve tri kombinacije ukoliko su one propraćene nekim realnim analizama, kako tehničkih faktora, tako i troškova izgradnje i održavanja. Sa druge strane, kada pročitam isključiv stav baziran na stručnoj argumentaciji tipa "to je govno zato što su šine samo malo šire od tramvajskih na bulevaru", onda da, zaključak o, citiram, "nepismenoj raji malih kurčeva" se nameće sam po sebi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...