Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ali kao što rekoh, time se ostatak države i njihova imovina devalvira do jaja. I onda se borimo kao ta neku teritoriju, a zapravo svi gledamo da se potrpamo u NS i BG.
Na stranu nizak natalitet i emigracija 
 
Sve što si naveo ne dotiče ove što u tim biznisima učestvuju...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
21 hours ago, gospa buba said:

nemanja da se otfikari ceo.

da se nasadi negde gde ce fanovi i grupiji da ga vole, pred hram npr, tamo mu je i karadjordje, imamo istorijsku osnovu i niz.

 

 

Ja se iz istog razloga ne sekiram previše oko Nemanje, šta znam možda ispadne lep pa sviknemo,  u suprotnom može uevek da se preseli u Manjež de je planiran il pred Hram i plus još da se to predstavi ko da je avanzovo iz one rupe. Imam u glavi i jednu lokaciju dal Topčider dal Dedinje gde može da viri iz šumarka i onako osvetljen da se vidi noću iz celog grada ko Šećerna glava plus smisliš tu neku paralelu Hram - Nemanja - Avala ...

 

E sad na trgu mali mi je taj žir. Čujem da će železnička na kraju ipak da bude muzej Nikole Tesle a ne srednjovekovne Srbije e u tom slučaju se onaj Teslin kalem toranj sam nameće. Jedna varijanta je replika onog iz Vardenklifa od 56 metara al opet mi to malo, ja bih tu jednu elegantnu stilizovanu varijantu miks Ajfelovg tornja i one strele u Sijetlu i da bude recimo 300 metara. Sad tu može bit problem da je trg mali prostor za stablnu bazu al meni bi poulukrug trga u stvari bio polukru te velike baze sa muzejom tačno ispod. Šta smo time dobili pitaće nevernici?  Pa napravi se da u određenim večernjim terminima obavezno seva one munje i da to bude neki zaštitni znak i glavna atrakcija Beograda i da dolaze Japanci i Slovenci, takođe one prevelike BNV zgrade izgeldale b u tom slučaju male i beznačajne  a i na kraju krajeva ako mi to sad ne uradimo uradiće Hrvati kad tad a onda biće kasno.

Link to comment

Makenzijeva.

Ako se dobro sećam, pre nekoliko godina bilo je reči da porušiti zanatske radnje u Makenzijevoj na potezu Gradić Pejton - Katanićeva. Parking može da se fikne oko škole Sveti Sava i gore na drugoj strani ulice. Od Kneginje Zorke pa do Slavije nema šta da se fikne.

Posle radova mogu da naprave 4 uže trake (dve za SUV-ove, dve da se provlače vozila) većim delom ulice i nekoliko stambeno-poslovnih objekata™.

Link to comment
2 hours ago, Arkadija said:

 

Kako? :blink:

 

Lako. Izbace se pešaci komplet. Ima i druga opcija, izvede se savamala v2.0.

 

Edited by Anonymous
Link to comment

lako izvodivo u makenzijevoj. savamališe se sve sa desne strane od knjeginje zorke do pejtona, s leve stre ona kockarnica uz parking. jedini problem su mesta parkiranja komunalnih milicajaca. neka garaža za njih?

Link to comment
8 minutes ago, Malkmus said:

Od Kneginje Zorke pa do Slavije nema šta da se fikne.

Cela desna strana od KZ nizbrdo je već slobodna (parkinzi), samo da poruše onu kockarnicu pored javnog parkinga i eto ga...

 

eyJePyI.png

Link to comment

Neka litija se zaustavila ispred Beloruske ambasade i skandiraju Lukašenku. Mi smo stvarno boles'an narod i to mnogo.

 

"Veliki naš brat Lukašenko" :ohmy:

Edited by Arkadija
  • Haha 2
Link to comment
8 minutes ago, Arkadija said:

Neka litija se zaustavila ispred Beloruske ambasade i skandiraju Lukašenku. Mi smo stvarno boles'an narod i to mnogo.

 

"Veliki naš brat Lukašenko" :ohmy:

To je valjda ona litija zilota što već sto godina vileni subotom popodne? Ne bih ja izvlačio zaključke o narodu na osnovu toga. Prosečnom Srbinu je ovih dana najvažnije da umoči dupe u slanu vodu. A ex-monah Antonije i njegova braća po parolama iz Krova nad glavom i Marx 21 nek trče svoje krugove.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...