Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Pa kad su debili zabranili rad svih zatvorenih objekata (ne samo kafića, već i radnji) u Beogradu od 21 do 06.

 

9.7.2020.

Quote

 

Krizni štab za borbu protiv korona virusa doneo je danas nekoliko mera za Beograd, ali je, za sada, odustao od uvođenja policijskog časa

Prodavnice, tržni centri, ugostiteljski objekti, svi zatvoreni objekti od sutra će biti zatvoreni od 21 sat do 6 časova ujutru.

 

https://mondo.rs/Info/Beograd/a1346995/Beograd-radno-vreme-prodavnice-korona-virus-zatvorene-samoposluge-kafici-video.html

Link to comment

https://www.beograd.rs/cir/gradski-oglasi-konkursi-i-tenderi/1774681-otudjenje-nepokretnosti-u-javnoj-svojini-grada-beograda-u-postupku-javnog-nadmetanja_11/

ОТУЂЕЊЕ НЕПОКРЕТНОСТИ У ЈАВНОЈ СВОЈИНИ ГРАДА БЕОГРАДА У ПОСТУПКУ ЈАВНОГ НАДМЕТАЊАI ПРЕДМЕТ ОТУЂЕЊА:
Пословна зграда (део) на адреси Масарикова ББ, на катастарској парцели 5128/1 КО Врачар, („ПАЛАТА БЕОГРАД“)

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Beograđanka je kao koncept greška. U urbanističkom smislu (grad bi izgledao lepše bez nje) i u smislu uslova za rad tamo. Po svedočenju ljudi koji tamo rade, prvih X meseci imaš konstantne migrene zbog užasnog sistema ventilacije odnosno nedostatka smislenog sistema strujanja svežeg vazduha. Posle se navikneš. 

 

Bez obzira na to, beograđanka se neće rušiti i neko blizak vlastima je verovatno prepoznao da mu se isplati ova avantura. 

 

Pada mi na pamet scenario da se planira da se sa novim vlasnikom nekretnine napravi aranžman o rentiranju prostora za potrebe gradskih sekretarijata koji su već tu. Da sam Vesić to bih uradio. 

Link to comment
10 minutes ago, pacey defender said:

 

Pada mi na pamet scenario da se planira da se sa novim vlasnikom nekretnine napravi aranžman o rentiranju prostora za potrebe gradskih sekretarijata koji su već tu. Da sam Vesić to bih uradio. 

 

Pojasni, molim te. Ako su tamo već, tamo su, a zgrada u vlasništvu grada. Zašto bi mu trebao aranžman koji spominješ, osim da nekom novom vlasniku nabaci ogromnu lovu iz budžeta grada za rentu? 

Ako je biti vlasnik Beograđanke lukrativna rabota, zašto je grad prodaje?

Link to comment

koliko sam čula, zgrada u kojoj su trenutno sekretarijati tj gradska uprava je na prodaju i oni će da se sele na nbg čim im se izgradi namenski objekat, što u realnom vremenu može da potraje izuzev ukoliko se ne nađe kupac pa pojure sa izgradnjom.

 

Edited by beta kentauri
Link to comment
35 minutes ago, Tihajeza said:

 

Pojasni, molim te. Ako su tamo već, tamo su, a zgrada u vlasništvu grada. Zašto bi mu trebao aranžman koji spominješ, osim da nekom novom vlasniku nabaci ogromnu lovu iz budžeta grada za rentu? 

Ako je biti vlasnik Beograđanke lukrativna rabota, zašto je grad prodaje?

Ma samo kontempliram, nemam nikakve informacije da ce da bude neka namestaljka. Palo mi je samo na pamet da Vesic ekipa moze da se lepo okoristi ako neko uvezan sa SNS kupi zgradu, a postojeci podstanari gradski organi nastave da koriste te prostorije uz placanje rente. 

 

U tom scenariju, ako je biti vlasnik Beogradjanke lukrativna rabota, grad je prodaje zato sto je isplativo da se lukrativnost sliva u privatni budzet, pod kontrolom onog sto je odlucio da se Beogradjanka proda. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...