Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

šacnuo li je neko novi Zeitgeist i šta veli na temu istog? Ja skin'o, al čekam titl, koga nije bilo do pre par dana, možda se i pojavio.
prvi deo me je odusevio. film je lepo uradjen i sve vreme mi je drzao paznju. drugi deo nisam odgledao do kraja. klasicno antiglobalisticko naklapanje skupljeno u jedan film. vec vidjeno i dosadno, barem meni.
Link to comment

a o cemu je ovaj put? credit crunch im je sjebao teoriju svetske vlade, jel se sada bave gusterima koji zapravo vladaju svetom, izjavama radnika na pumpi kako mu je rothschild sipajuci benzin u limuzinu objasnio da je drugi svetski rat zapravo samo izmontiran dogadjaj?alhemicar dokumentaraca

prvi deo me je odusevio. film je lepo uradjen i sve vreme mi je drzao paznju. drugi deo nisam odgledao do kraja. klasicno antiglobalisticko naklapanje skupljeno u jedan film. vec vidjeno i dosadno, barem meni.
izmedju prvog i drugog dela onda zapravo i nema razlike Edited by Hustler
Link to comment
alhemicar dokumentaracaizmedju prvog i drugog dela onda zapravo i nema razlike
ajd da ne raspravljam o temi i razradi (uglavnom se slazem sa tobom), ali mi je vizuelni deo izgledao kao nasumicno smenjivanje napadnih skrinsejvera, bar onoliko koliko sam uspela da pogledam (valjda tog prvog dela).
Hmm, ovde http://services.mi2.hr/webcal/view_entry.p...p;date=20060214 pise da ceo dokumentarac traje 3 sata. Ja bi da skinem ceo ako neko zna gde moze da se nade ili kupi...
ja imam dvd i on traje 45 minuta. inace, tacan naslov je pretty dyana, a koliko vidim na omotu, ovo je izdanje music star production (rake marica), ako ti to nesto znaci.solidan dokumentarac. Edited by Aleksija
Link to comment
prvi deo me je odusevio. film je lepo uradjen i sve vreme mi je drzao paznju. drugi deo nisam odgledao do kraja. klasicno antiglobalisticko naklapanje skupljeno u jedan film. vec vidjeno i dosadno, barem meni.
Rekapitulacija gradiva iz prvog dela mi je malo smetala u pocetku. Ima finih momenata tokom filma (klasicna formula za "raskrinkavanje"). Medjutim, kraj je malo cudan. Okej, kapiram da oni ocekuju da mi ocekujemo da oni ponude neki Izlaz. Ali nekako je meni sve to bilo isuvise pateticno. Mislim pre svega na deo o Venus projektu i poziv na, da ga tako nazovem, globalni ustanak.
Link to comment
Najveci problem Zeitgeista i dokumentaraca Alexa Jonesa je sto skrecu paznju (zbog slicne tematike) sa fenomenalnih filmova Adama Curtisa.http://en.wikipedia.org/wiki/Adam_CurtisPreporucujem bukvalno sve njegove filmove.
hejl to that4 sata koje sam najkorisnije proveo su bila uz 'the century of self'meni je drago sto je napravljen drugi deo zeitgeista, isto kao sto mi je drago sto ce biti snimljen i drugi deo donnie darka. to na najbolji nacin pokazuje koja je boranija u pitanju Edited by Hustler
Link to comment

vi sada poredite neuporedivo. zeitgeist je home made dokumentarac sa budzetom od cirka 0 dolara i ne moze da se poredi sa fenomenalnim dokumentarcima adama curtisa. ja yeigeist volim zbog nacina na koji je ispricana prica, a ne zbog same price. zeitgeist je punk, adam je klasika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...