Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ako je amalgamska plomba, sondom se može utvrditi pukotina na njenom rubu koja dovodi do kvara ispod. Kad na kuckanje reaguje, obično je već kasno. Pregled plus Rtg su jedino rešenje. Sa svojim stomatologom vidi dal da menjaš amalgamske, mada bih ti ja preporučio, pošto nisam fan kombinacije žive i olova u bilo čijim ustima (u Skandinaviji su zbog te mile kombinacije teških metala izbačene iz upotrebe).
u jbt. uzimajući u obzir činjenicu da imam jedno 15tak amalgamskih u vilici, baš si me obradovao. :(
Link to comment

Na faxu smo uzimali uzorke kose i pljuvačke pacijentima sa 10+ amalgamskih plombi u glavi. Ne bi verovao kakvi su rezultati, ko da su proveli radni vek u Boru.

Link to comment

Štekare se. Pakovanje kvalitetnog materijala za bele plombe je oko 300e, a Galenikinog amalgama 1200 din. You do the math.@ Gonzo: brzo se to odradi, a računaj da je u proseku 1800 din plomba, bar u Bg.

Edited by dig_chohano
Link to comment
@Dig: Radish ti ovi implantati i na starije gospoDze :( ?Ili bolje, jel radish to uopste? To je oprlicno komplikovan zanat.
Nisam video. Si, radim.
Link to comment

FALA DIG! :)

@ Gonzo: brzo se to odradi, a računaj da je u proseku 1800 din plomba, bar u Bg.
da, nije skupa plomba, zato sam i mislila da je skidanje kamenca manje.za satiranje ne znam, i nisu ni meni jasni ti pogresno odredjeni prioriteti.imam jos samo jedno malo, najmanje pitanje, i necu vise daviti, obecavam!!!posto sam nedavno menjala zubara, nakon promene, drugarica mi je rekla, da je onaj prethodni koristio bolje materijale. cene su im slicne, pa mi nije ni palo napamet da postoji neka razlika i u materijalima. ali sad evo da pitam, koliko moze biti velika ta razlika? tj., da li moze biti drasticna ili je manje- vise sve to isto? necu vise zapitkivati, stvarno. hvala. ;)
Link to comment

Postoji razlika, i funkcionalna i estetska. Prilično velika. Dovoljna da me ubedi da pri kupovini materijala odrešim kesu i posle mirno spavam.

Link to comment
Na faxu smo uzimali uzorke kose i pljuvačke pacijentima sa 10+ amalgamskih plombi u glavi. Ne bi verovao kakvi su rezultati, ko da su proveli radni vek u Boru.
Evo, zarad svih koji pričaju o cenama (a u odbranu zubara, hehe-dolazim kod tebe kad sam u BG-u):Meni je zubar ovde zamenio sve amalgamske plombe (upravo nako što mi je pokazao rezultate analiza kod ljudi koji imaju amalgamske plombe u glavi). Jedna plomba(bela) košta u Italiji oko 75,00 Eura.Jedan zub mi se polomio pa je morao da se radi implant+krunica. Cijena: 1.200,00 EUR, sa popustom 900,00. Tu sam imao sreću jer moj privatni fond mi refundira 80% tih radova.
Link to comment

napuši me zubar - to nema veze sa životom, ako su kvalitetne plombe sve je ok, ja ih imam, to je hir.ja mu kažem za rezultate analiza kose i pljuce - nadrko se čovek, idite onda kod tog ko vam je rekao, na bgd stomatologiji, 90 posto plombi koje stavljaju su amalgamske..šta da radim? :unsure:

Link to comment

bi odma, da nije putnih troškova.dige, kome da se javim za analizu kose? :lol: elem, ne bih lenj pa sam prekopao literaturu i malo se bavio računaljkom.po mojim podacima LOAEL (lowest-observed-adverse effect level) za hroničnu oralnu ekspoziciju živomiznosi 1,9 mg/kg/dan. uzmimo da težim negde oko 75 kg, to mu dođe oko 140 mg/dan.dige da li se možda sećaš koje ste vrednosti dobijali za koncentraciju žive u pljuvačci, i za koji broj amalgamskih plombi?ako prekoračujem graničnu vrednost, preračunaću koliko plombi je dovoljno da zamenim da odem ispod nje, i time sene bacim u preterani trošak :lol:

Edited by Gonzo
Link to comment
napuši me zubar - to nema veze sa životom, ako su kvalitetne plombe sve je ok, ja ih imam, to je hir.ja mu kažem za rezultate analiza kose i pljuce - nadrko se čovek, idite onda kod tog ko vam je rekao, na bgd stomatologiji, 90 posto plombi koje stavljaju su amalgamske..šta da radim? :unsure:
Reci mu da je mogao nešto i da pročita nakon što je diplomirao. A objasnih gore zašto na bgd stomatologiji meću amalgam - jeftiniji je, mnogo jeftiniji.Za vrednosti se ne sećam zaista, to smo radili 1998/99, ali znam da je bila nekoliko puta veća od one kod čoveka sa zdravim zubalom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...