Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

komplikovano to mnogo, jel bi mogla da napravis pa da svratimo i uzmemo, platicemo cool.gif
nista ne brini, samo me pozovi na jednu tvoju fajv korsiz gastronomsku bahanaliju, dodjem ja i donesem :P
Link to comment

Kesten torta250 + 50 g margarina150 g secera u prahu200 g cokolade za kuvanje1kg kesten pirea (4 pakovanja)250 grama mlevenih oraha (ili lesnika ili keksa ili mesano)malo ruma (1 supena kasika)malo mleka (1 dl - za glazuru)Umutiti mikserom marganin, prah secer, kesten pire, pa dodati 100 g otopljene cokolade, mlevene orahe i malo ruma. Mutiti dok se masa ne izjednaci. Tacnu i kalup za tortu podmazati margarinom, napuniti napravljenom smesom i staviti da se ohladi u frizideru. Kada se Torta stegne i dobro ohladi, skloniti kalup i preliti cokoladnom glazurom.Glazura: 100 g cokolade otopiti sa 1 dl mleka i kada se malo zgusne i dodati malo margarina. Brzo i ukusno.

Link to comment
od ponoci, sa jeftinom strujom, isprobacu ovo sa nekoliko izmena, pocevsi od brasna, pleha, visanja -> brusnica... ali nadam se najboljem!
ne vazi se, ne moze kolac u najavi :P
Izvin'te na neznanju ali kakav to ukus ima nije valjda na sangarepu cool.gif
nema, vuce na aromatican hleb sa slatkim krem sirom sto u principu i jeste :D meni to ima krismasi ukus, cimet to hoce da napravi. idealan kolac za novembarske dane kao sto je ovaj danas. zavuces se pod cebe i negde mirise caj kao iz knjiga agate kristi, pa ti miris prija, al ga ne pijes jer je caj fuj nego jedes kerot kejk i bude ti toplo oko srca. eto takav ukus ima :wub:ali ako opis nije dovoljan, evo recepta pa zamisljaj :)http://www.joyofbaking.com/CarrotCake.html
Link to comment
opet recept sa pihtijama, ne volim takve kolače uopšte
podrzavamsvaki fil ce da se umuti/da stoji/da bude chvrst/penast i da ga bude puno kada se u njega krkne zelatina to i nije neka umetnosttreba biti majstor pa napraviti shampitu bez zelatina,mada nisam sigurna ni da je to ikada moguce,hmm..
Link to comment
podrzavamsvaki fil ce da se umuti/da stoji/da bude chvrst/penast i da ga bude puno kada se u njega krkne zelatina to i nije neka umetnosttreba biti majstor pa napraviti shampitu bez zelatina,mada nisam sigurna ni da je to ikada moguce,hmm..
i ja isto mislim da rezanci sa besamelom :blink: nisu neka umetnost, al cutim
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...