Jump to content
IGNORED

psi lutalice


sherman

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    20

  • Teja

    10

  • pacey defender

    9

  • Аврам Гојић

    7

Pocelo hvatanje pasa lutalica u Nisu.

Za dva dana uhvaćeno 40 pasaNIŠ - Za dva dana, koliko traje hvatanje pasa lutalica u Nišu, uhvaćeno je i odveženo na prihvatilište pored deponije 40 pasa lutalica.Izvršni direktor Javno komunalnog preduzeća "Medijana", Dragan Stefanović kaže da se psi neće eutanazirati, kao ranije.- Svi uhvaćeni psi iz prihvatilišta biće sterilisani, što obavljaju nadležne veterinarske kuće. Svi uhvaćeni psi imaće čipove, a posle toga vratićemo ih na ulicu jer nemamo dovoljno mesta da ih trajno čuvamo. Oni vlasnici pasa koje mi uhvatimo moraće da plate kaznu, ako žele svog psa nazad jer nisu po propisu čuvali životinju - kaže Stefanović.On procenjuje, mada kaže da je to jako teško, da na niškim ulicama ima oko 2.000 pasa lutalica.
Edited by Nesh
Link to comment
Pocelo hvatanje pasa lutalica u Nisu.
jedini nacin da se resi problem. ja sam dugo bila za to da se prave prihvatilista i da se sklanjaju sa ulice ali to je utopija.sterilizacija resava jako puno problema samo kad neko najzad odluci da je uradi. uhvatiti 40 pasa ne bi trebalo da bude problem kad vec na onoj tvojoj fotografiji sedi njih 10 na jednom mestua sto se borchanskih teladi tiche... to mu zvuci kao mad marsejac prica kako je upecao sardinu od 10 kila...:)
Link to comment
  • 1 month later...

Copori su gadni kada ih kucka™ nadrazi™ pa krenu da se gloze i kurce, inace su generalno dobrocudni. Osim jednog mirijevskog copora, da ne kazem vojne formacije, posto znam 10 godina za postojanje copora i i dalje ima isti pattern, iako su se u njemu psi tri puta promenili. Danju su mede i zeke, a nocu dozvoljavaju gradjanima da mirno cekaju autobus na stanici, ali ne i da se od nje udalje i podju pesice.Vise ne verujem u sterilizacije ili bilo kakve inicijative o bilo cemu na bilo koju temu, sta god da se kod nas napravi to ce propasti u nekom smradu, magli, kradji i kurcobolji. Moj svet sada ukljucuje misao o simbiozi pasa lutalica i ljudi, i taj svet ima narocita pravila koja moraju postovati i psi i ljudi kako ne bi bili izujedani/otrovani. Tako je i tako ce biti jos dugo u nas.Izvinite zbog fatalizma, biva to u jesenjim sumracima.

Edited by vasudeva418
Link to comment

nakon 8 pre godishnjeg i 28 primeraka posle godishnjeg, na prolece realno mozemo da ochekujemo koliko kucova? primam procene :unsure:pricha o sterilizaciji ce u tom trenutku vec biti bespredmetna, pretpostavljam, a i ovi rodoljubi sto ih hrane i timere po preduzecu ce realno zanemocati ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment
Moj svet sada ukljucuje misao o simbiozi pasa lutalica i ljudi, i taj svet ima narocita pravila koja moraju postovati i psi i ljudi kako ne bi bili izujedani/otrovani. Tako je i tako ce biti jos dugo u nas.Izvinite zbog fatalizma, biva to u jesenjim sumracima.
ovako kako si predočio, na um mi padaju postapokaliptične scene mad max ili fallout tipa, gde samo najsuroviji preživljavaju u urbanim ruševinama, voze se raspadnutim autobusima, i klone se čopora divljih pasa. on the other hand, to je slika i prilika mnoge bgd suburbije. :mellow:
Link to comment
ovako kako si predočio, na um mi padaju postapokaliptične scene mad max ili fallout tipa, gde samo najsuroviji preživljavaju u urbanim ruševinama, voze se raspadnutim autobusima, i klone se čopora divljih pasa. on the other hand, to je slika i prilika mnoge bgd suburbije. :mellow:
Glasali ste sad nek vas izedu kucici. Ti copori su druga srbija, ne zele oni ni jednu portparolku da zrtvuju za vise Jevropske ciljeve. Jedina nada vam je da koreanci otvore restorane i da cudom ti kerovi nestanu preko noci.
Link to comment
  • 3 months later...

Carevi:u petak je jedan ušao u bus na liniji 53, na stanici kod DZ na Banovom brdu.U busu salve smeha, a on opušten.Mirno sačekao sledeću stanicu (kod punpe) i izašao.Izgledao je kao da je baš hteo da se preveze samo jednu stanicu.

Link to comment
Carevi:u petak je jedan ušao u bus na liniji 53, na stanici kod DZ na Banovom brdu.U busu salve smeha, a on opušten.Mirno sačekao sledeću stanicu (kod punpe) i izašao.Izgledao je kao da je baš hteo da se preveze samo jednu stanicu.
:wub: steta sto neko nije snimio pa poslao blicu ili nekome.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...