Jump to content
IGNORED

psi lutalice


sherman

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    20

  • Teja

    10

  • pacey defender

    9

  • Аврам Гојић

    7

Za ovo drugo ne znam zašto, al za ovo prvo mi je jasno. Ti si 1 vlasnik psa i ja to totalno razumem. MI i VI smo dve planete, osuđene da tokom svojih rotacija povremeno prođu jedna blizu druge. Nadam se samo da nisi jedan od onih zbog kojih mi bude neprijatno kada se taj susret na ulici ili u parku desi, kada poželim da sam na drugom kraju ulice... jer nemali puta mi se desilo da pas na povocu zakidiše na mene. Verovatno jer oseti da sam 1 loš čovek, što ti kao cukovlasnik možeš da potvrdiš.Psi, čast izuzecima koji bi se na prste mogli pobrojati, ničim nisu zaslužili trunku moje ljubavi.[/quoteE coveche seiresh, al valjda to namerno radish.Kidishu pCeta na tebe? Pa kako bre nikada u zivotu ( ni mom ni njihovom) ne kidisashe na mene?Kidishu na moje pCeto, ali nikako ne na mene.Razumela bih josh da si rekao da ti nije prijatno da se susretnesh face to face sa 30 ulicnih pasa, alida ti pas na povocu ugrozava zivot pa kao idesh na drugu stranu ulice, stvarno kakish, al onakobez stida i srama.
Link to comment

Nisam rekao da mi ugrožavaju život, već da mi je neprijatno zbog tog kidisanja. A kidišu zato što nisam dobar čovek, kako sam obrazložio u nekom od postova. Ti si, cenim, dobra žena, pa te vole.

Link to comment
  • 1 month later...
žarkovo, Cerak, Vidikovac...
Brace Jerkovic...Isao ti ja kod rodbine na rucak. Malo se oduzilo i mrak je pao. I ja da skratim put od okretnice 26. dolje do stanice kuda ide 25 krenem preko neko poljane umjesto putem. Bilo je kao blize. Nisam ni trecinu puta presao, kad zacuh lavez. Pogledam i vidim da banda od minimum 10-ak dzukela laje na mene i priblizava se. Krenem ti ja da oborim rekord Usaina Bolta (ne sjecam se ko ga je tada drzao), ma ne bi me ni on stigao, kada se odnekud pojavise dvije djevojke i krenuse prema meni. Aj sad potrci majcin sine. Ne znas ih, mrak je, ali opet... Te ti ja hladan kao spricer nastavim hodajuci, one uplaseno me pogledase, ja djevojkama sve blizi, psi meni sve blizi. Gledam cure pravo u oci, ne smijem da pogledam desno jer su vec na par metara od mene. Srecom, zaustavljaju se na metar-dva od mene i laju, laju, laju. Okrecu se i odlaze ko zna gdje. Djevojke sam prosao i nisam im uzeo broj telefona. Bio sam mlad i neiskusan. Sada vise nisam mlad...
Link to comment
Nisam rekao da mi ugrožavaju život, već da mi je neprijatno zbog tog kidisanja. A kidišu zato što nisam dobar čovek, kako sam obrazložio u nekom od postova. Ti si, cenim, dobra žena, pa te vole.
Tek sada videh ovaj tvoj post. Nije me bilo dugo pa nisam sve citala.Ti ulicni psi kidishu na ljude ( ovo nemo da uzimash za bash mnogo ozbiljno obrazlozenje, to su mojefantazije)kada primete da ih se ljudi malkice boje ili da im barem nisu naklonjeni iz sveg srca.Ja sretnem i citav copor, lepo se nasmeshim ,pitam za junacko zdravlje :wub: i oni bi svida ih adoptiram ;)
Link to comment
Ti ulicni psi kidishu na ljude ( ovo nemo da uzimash za bash mnogo ozbiljno obrazlozenje, to su mojefantazije)kada primete da ih se ljudi malkice boje ili da im barem nisu naklonjeni iz sveg srca.Ja sretnem i citav copor, lepo se nasmeshim ,pitam za junacko zdravlje :wub: i oni bi svida ih adoptiram ;)
I ja isto mislim iako nemam nikakve činjenice, osim sopstvenog iskustva, koje bi to potvrdile.Isto tako znam za slučaj da su kidisali iz čista mira na osobu koja voli pse, imala je psa i zna sa njima. To ne mogu da objasnim.U proteklih nekoliko godina su se namnožili po gradu, naravno ne svojom krivicom, tako da biciklisti nisu mogli da se kreću, stalno su lajali na automobilske gume i imali slične načine zabave. Meni nisu smetali, ali sigurna sam da nije ni malo naivno onima prema kojima je njihova razdraganost bila usmerena. Čula sam i za slučajeve da su ujedali decu, ali ne znam kontekst, tako da ko zna šta je to isprovociralo.Gradski oci su odlučili da naprave azil pre par meseci i sada ih je osetno manje. Nisam išla da vidim kako izgleda, ali mislim da su uslovi daleko od dobrih. Daleko je od grada.Uglavnom, jednog dana nije bilo mog okozgradnog ljubimca i njegovog najboljeg druda, ni drugi dan se nisu pojavili. Pretpostavim ja šta bi moglo biti i ispostavi se da sam u pravu- strpali ih u azil. :-(Sve se dešavalo krajem februara.Nisam uspela da ih izvučem, nisam mogla pronaći nekoga ko bi ih primio u dvorište. To sam pokušavala još pre godinu kada smo se upoznali, kada je bio povređen. Teška, teška srca, pomirila sam se sa tim gde je.Da bi se pre tri dana budala pojavila :wub:. Nemam pojma kako, da li je umakao, iskoristio neku gužvu, da li ga je neko pustio, nije ni važno. Dobro izgleda, veseo je, nije mršav, samo je prljav. Ne smem da zovem one koji bi mogli da znaju da ne bi bilo- aha, utekao, sad ćemo doći da ga pokupimo. Toga se i plašim, da ga opet ne skembaju. Sad ga držim u ilegali, što dalje od ulaza da se ne bi baksuzi iz komšiluka dosetili i prijavili. U svakom slučaju, meni je tih pasa žao i istovremeno se divim njihovoj volji za životom, neuništivosti i vitalnosti.edit: Jedina situacija u kojoj sam premrla bila je kada je sedam-osam pasa videlo kako mazim ovog mog drugara, pa poleteli i oni, opkolili me sa svih strana. Sama sreća, pa se ispostavilo da su hteli jedino pažnju, bez grickanja. Edited by stormy
Link to comment
isti slučaj
Razumem ja ljude kao sto su Lale,Delija, a u principu i vecina ljudi koji se ne osecaju bash najugodnijekada imaju blizak susret sa tim ulicnim psima.Nisam sklona da delim savete za svrsishodno ponashanjepri susretu sa psima lutalicama.Problem je kada mala deca ( ma i malo veca) nalete na te copore pasa.Psi decu ne smatraju za kao neke vredne primerke "zivotinjki"i otuda ti uzasni napadi pasa na decu. Dodushe ja uvek moramda uzmem ova ulicna pCeta u zastitu jer deca stradaju u najvecembroju slucajeva od pasa( citaj rotvajler,borbeni psi,nemacki ovcar)koji su uredno registrovani,imaju svoje vlasnike i na neki su nachin i kucni ljubimci.
Link to comment
Da bi se pre tri dana budala pojavila :wub: . Nemam pojma kako, da li je umakao, iskoristio neku gužvu, da li ga je neko pustio, nije ni važno. Dobro izgleda, veseo je, nije mršav, samo je prljav. Ne smem da zovem one koji bi mogli da znaju da ne bi bilo- aha, utekao, sad ćemo doći da ga pokupimo. Toga se i plašim, da ga opet ne skembaju. Sad ga držim u ilegali, što dalje od ulaza da se ne bi baksuzi iz komšiluka dosetili i prijavili. U svakom slučaju, meni je tih pasa žao i istovremeno se divim njihovoj volji za životom, neuništivosti i vitalnosti.edit: Jedina situacija u kojoj sam premrla bila je kada je sedam-osam pasa videlo kako mazim ovog mog drugara, pa poleteli i oni, opkolili me sa svih strana. Sama sreća, pa se ispostavilo da su hteli jedino pažnju, bez grickanja.
Meni ih nije zao. Oni bre zive zivot :Hail: Kad vidish pse ( a ja ih u Srbiji stalno gledam i ne mogu da spavam zbog scena koje vidim) gde ljudistene sharplaninca ( ali nema veze da li je u pitanju uopste rasan pas) stave na lanac duzine 1 metariza kuce i da to zivo i pametno bice godine provede na tom kratkom lancu gledajuci u neki zid ,onda pomislim da su ovi sa ulice slobodni i srecni psi :Hail: Ja sam jako cesto u Francuskoj.Tamo je stvarno raj za pse. Ulicnih pasa nema.Ali su oni za razliku od Nemaca jako rigorozni i konsekventni. I meni je to tako OK.Naime, ako pas iz azila ne moze da bude udomljen za recno 3 meseca,onda se pas na human nachin uspavljuje.U Nemackoj ti jadni psi( uglavnom su to ovi borbeni psi) ceo zivot provedu u kavezu,svejednoda li to tako zele ili ne.
Link to comment

događa se da lutalice ljude. Evo, pre par godina moju sestru je tako 1 ujeo za nogu dok se vraćala iz mesare sa nečim primamljivim za tog psa, ali je promašio gde da zagrize. Bolelo u pm koliko sam primetio, otišla da primi te sve vakcine, bol prestao nakon par dana a modrica je bila tu naredne 3 nedelje.Dakle, dešava se da pas jednostavno poludi, glad uradi svoje, ili neki drugi faktor presudi. Važno je da ti psi budu registrovani (čip im se ugrađuje) i da budu vakcinisani. Isto tako i da se sterilišu, da se ne bi razmnožavali i uvećavali svoj broj. Ovako će postepeno njih biti sve manje, pa će valjda biti manje rizično za sve nas.A biće ih još manje na ulicama ako se svako ko voli životinje odluči da jednu lutalicu udomi.

Link to comment
Meni ih nije zao. Oni bre zive zivot :Hail:
Da. Naročito na -15 u zimskom periodu, kada apsolutno nikakve hrane na ulicama nema.
Naime, ako pas iz azila ne moze da bude udomljen za recno 3 meseca,onda se pas na human nachin uspavljuje.
Vrlo humano. Prevrće mi se stomak od ovakvih rešenja.
Link to comment
Meni ih nije zao. Oni bre zive zivot :Hail: Kad vidish pse ( a ja ih u Srbiji stalno gledam i ne mogu da spavam zbog scena koje vidim) gde ljudistene sharplaninca ( ali nema veze da li je u pitanju uopste rasan pas) stave na lanac duzine 1 metariza kuce i da to zivo i pametno bice godine provede na tom kratkom lancu gledajuci u neki zid ,onda pomislim da su ovi sa ulice slobodni i srecni psi :Hail: Ja sam jako cesto u Francuskoj.Tamo je stvarno raj za pse. Ulicnih pasa nema.Ali su oni za razliku od Nemaca jako rigorozni i konsekventni. I meni je to tako OK.Naime, ako pas iz azila ne moze da bude udomljen za recno 3 meseca,onda se pas na human nachin uspavljuje.U Nemackoj ti jadni psi( uglavnom su to ovi borbeni psi) ceo zivot provedu u kavezu,svejednoda li to tako zele ili ne.
Istina, svakakvih psećih sudbina ima. Tačno je da bi nekima bilo bolje da nemaju vlasnika.A ovaj moj je za sad imao sreće sa ljudskim rodom, lečili smo ga, igramo se s njim, redovno ga hranimo. (Danas me neko preduhitrio, nije hteo ni da pogleda klopu.)I ja sam, tokom nedavnog boravka u Italiji, bila fascinirana što nema napuštenih pasa po ulicama, a mnogi šetaju pse. Ne znam kako je to tamo regulisano.edit: podseti me pacey, ovdašnji psi su vakcinisani i sterilisani i pre nego što je izgrađen azil, ali to nije dovelo do smanjenja populacije. ne može odmah. Edited by stormy
Link to comment
Istina, svakakvih psećih sudbina ima. Tačno je da bi nekima bilo bolje da nemaju vlasnika.A ovaj moj je za sad imao sreće sa ljudskim rodom, lečili smo ga, igramo se s njim, redovno ga hranimo. (Danas me neko preduhitrio, nije hteo ni da pogleda klopu.)I ja sam, tokom nedavnog boravka u Italiji, bila fascinirana što nema napuštenih pasa po ulicama, a mnogi šetaju pse. Ne znam kako je to tamo regulisano.edit: podseti me pacey, ovdašnji psi su vakcinisani i sterilisani i pre nego što je izgrađen azil, ali to nije dovelo do smanjenja populacije. ne može odmah.
Ma pusti Pecey-a <_< On je mladi idealist.Ulicni psi su zapravo decica kuja vlasnika koje vole svoje zenke iznad svega i ne zele da ih sterilishu jersmatraju da i zivotinje moraju da izive svoj sex drive.Uvek unapred znaju kako ce da udome 8-12 decice,ali ih se ne tiche dalja sudbina ove decice. To su de cica koja zavrshavaju na ulici i u azilima.Nisu problem ulicni psi. Problem su domacini sa rasnim psima.
Link to comment
Ma pusti Pecey-a <_< On je mladi idealist.
:) U pravu je pacey, a i ništa bez ideala.
Ulicni psi su zapravo decica kuja vlasnika koje vole svoje zenke iznad svega i ne zele da ih sterilishu jersmatraju da i zivotinje moraju da izive svoj sex drive.Uvek unapred znaju kako ce da udome 8-12 decice,ali ih se ne tiche dalja sudbina ove decice. To su de cica koja zavrshavaju na ulici i u azilima.Nisu problem ulicni psi. Problem su domacini sa rasnim psima.
Slažem se da su neodgovorni, zlonamerni, sebični ljudi najčešći uzrok svake, pa i pseće, patnje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...