Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

ja sad otidjoh na Zillow, milina za pretragu ... a ne znam bas sto je bilo tako tesko pobiti trustno ... cini se da moze da bira i ne mora da se vraca u srbiju

 

Probajte ovo

 

ima 97 stanova koji imaju minimum dve spavace sobe, kupatilo, in-unit laundry, elementary greatschool rating 9+, koji su izgradjeni posle 2000 godine i koji kostaju manje od $7k mesecno za rentiranje

ja bih rekao da je to Q.E.D. da nije u pravu, pa sad se moze na miru pricati o muskarcima koji kuvaju, peglaju, heklaju i tako to

Edited by cedo
Link to comment
4 minutes ago, Tpojka said:

 

Covariance vs. contravariance. 
U primjeru gore obojica (il' bilo ko drugi) mogu zaključiti da su se vratili [kući].

Dok se za drugog ne može sa pouzdanošću reći da je pokis'o. Irelevantno je izvoditi takav zaključak a i uopšte fokusirati na takvu premisu. 

Obrnuto jer ako pogledamo objekt sa 3 property-ja i drugi objekt sa dva property-ja gdje ovaj sa tri takoreći nasljedjuje obe osobine drugog sa dodatkom svoje treće osobine, za objekt sa 3 osobine možemo izvoditi zaključak da je sličan objektu sa dvije osobine al' ne i obrnuto tj. nema smisla porediti i tražiti sličnost objekta sa dvije osobine u objektu sa tri osobine. Stanovi i taksi prevoz imaju masu različitih property-ja (jedinična cijena korišćenja $5k vs. $15, učestalost korišćenja, potreba za istim...) da navedem samo par tako da je ta postavka nedosljedna. Slažem se da greške pri zaključivanju često iznenade.

 

Ok.

No, logika stanova i Ubera moze da se izvede i drugacije (deduktivno) i implicitno u dve recenice TrustNo1.

 

1. COVID smanjuje traznju za proizvodima i uslugama  sa karakteristikama a, b, c i d.

2. Smanjena traznja za proizvodima i uslugama a, b, c i d im obara cenu.

2. Stan ima karakteristike a, b, c i d.

3. COVID smanjuje cenu stana.

 

Ako stan i uber dele karakteristike a, b, c i d, to je to.

Analogija samo obrce u smislu da COVID sa smanjenjem traznje postaje karakteristika sa a, b, c, d.

Sad, buduci da logicar nisam, pretpostavljam da si u pravu u smislu da analogija ne pravi podskupe relevantnih karakteristika da bi se zakljucila nedostajuca karakteristika, vec ih sve stavlja na gomilu.

Link to comment
 

Vec sam napisao: Velika ves masina, susilica i lavabo za pranje u spajzu pri kuhinji ili sasvim odvojena vesernica.

ese zavlachite u taj spejs kad vam dopizdi realnost i kad vas zovu pravite se ludi? hihi.gif

 

edip@cedo. heklanje da se ne dira! nema se kad!

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

buduci da logicar nisam

 

Isto mogu da pogledam.

 

Ali osnovna dijametralna razlika za koju možemo vezati COVID je da ljudi manje izlaze (napolje) iz stanova => i time se manje i voze. Ovim možemo nekako reći/zaključiti da je smanjena frekvencija prevoza. Iste šanse ima i za poskupljenjem sa istim ovim zaključkom [da je samnjena frekvencija Uber prevoza]. Zato Uber ima karakteristiku više - manje ljudi je napolju, firme se nominalno prebacuju na online režim. Ali ovo je upravo ta relokacija fokusa diskusije.

 

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Eh, vi Teksasani zaostali.

 

Nisi iz dobre kuce ako nemas kucnu pomocnicu full-time (kuvanje, ciscenje, sve) obucenu u crno-belo kao iz filmova (tipa Roma), koja ili dolazi svaki dan, a u boljim kucama ima u dvoristu zasebnu sobu, tik do sobe za pranje vesa. I gazda je progresivan, jer je ok da se po dvoristu muvaju njena decurlija.

Oooo, siroko.... 12 points for Ecuador.

Link to comment
56 minutes ago, Budja said:

 

Slaba ti je analogija, kada vec pisem o istoj.

 

Odnos najbolje i najgore skole u NS osamdesetih u vreme socijalizma i egalitarizma svakako nije isti predictor buduceg uspeha i earnings kao odnos najgore i najbolje skole u 1 nejednakoj drzavi.

 

Takodje, rec je o statistici i proseku, a Radisa je, sasvim sigurno, van takvih kategorija i, da, ko zna gde bi ti bio kraj.

Pa  i nisam se bavio analogijom... Huću da pokažem besmislenost argumenta o dobroj i lošoj osnovnoj školi... Da, u doba komunizma bilo je manje razlike između dobrih i loših škola u NS, ali mi pričamo u školma u centru NYC, gde ne verujem da je veće razlika od toga između OK i odlične škole...

 

Inače, ja čak ni gimnaziju nisam završio najbolju u NS, jer sam dan kad je bio prijemni imao neverovtno tremu i uradio sam katastrofalno loše... Završio sam tada "najlošiju" gimnaziju u NS (tek je osnovana), i to što sam tamo bio jedan od najboljih đaka nije ni bio neki argument za hvalu, jer kad sam došao na faks video sam koliko zaostajem za ljudima iz svoje generacije iz najbolje gmnazije, iz matematike... No, ni to nije bio neki naročit problem za moj dalji razvoj, na prve 3 godine sam ih porilično stigao u svemu...

 

Osnovna škola je tu jako malo igrala ulogu u mom razvoju...

 

Ja msilim da je tu druga caka, u bolje škole idu bogatija deca, pa se trustno1 pali na networking od malih nogu i druženje sa bogatunuima... Nije ona jedina, ima toga ohoho...

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

 Telepska gimnazija? 

Stariji sam... isidora...

 

Buraz je završio Telepsku, pa je završio faks za 3.5 godine... Četvorogodišnji faks, da ne bude zabune :D

Link to comment
22 hours ago, ObiW said:

E Djejmse nemoj slucajno da ti padne na pamet da iseces poslednjih dvadeset stranica, metnes neki saljivi naslov, i bacis ga na deponiju. Pusti nas da se igramo.

 

Treba da se izdvoji i da se zove "Loša plata, dobro mesto, skup real estate ft. veš mašine".

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Pa  i nisam se bavio analogijom... Huću da pokažem besmislenost argumenta o dobroj i lošoj osnovnoj školi... Da, u doba komunizma bilo je manje razlike između dobrih i loših škola u NS, ali mi pričamo u školma u centru NYC, gde ne verujem da je veće razlika od toga između OK i odlične škole...

 

Inače, ja čak ni gimnaziju nisam završio najbolju u NS, jer sam dan kad je bio prijemni imao neverovtno tremu i uradio sam katastrofalno loše... Završio sam tada "najlošiju" gimnaziju u NS (tek je osnovana), i to što sam tamo bio jedan od najboljih đaka nije ni bio neki argument za hvalu, jer kad sam došao na faks video sam koliko zaostajem za ljudima iz svoje generacije iz najbolje gmnazije, iz matematike... No, ni to nije bio neki naročit problem za moj dalji razvoj, na prve 3 godine sam ih porilično stigao u svemu...

 

Osnovna škola je tu jako malo igrala ulogu u mom razvoju...

 

Ja msilim da je tu druga caka, u bolje škole idu bogatija deca, pa se trustno1 pali na networking od malih nogu i druženje sa bogatunuima... Nije ona jedina, ima toga ohoho...

 

O, da, apsolutno.

Na primer, u Cileu, prvo vide gde si isao u srednju skolu. Ostalo nema veze, pa cak ni da li si zavrsio Harvard ili MIT.

Link to comment
15 hours ago, Aineko said:

evo ti jos primera kad se probudis. da se vratimo na originalne skole i ne trazimo samo zgrade izgradjene u poslednjih 10god vec sve od 80tih na ovamo (po zillow filteru, znaci ne predratne drvene zgrade). 

PS 87 (plus 4 stana u istoj zgradi)

PS 166 (plus jos jedan stan u istoj zgradi)

 

bold: built in 1986

 

Evo me. Krenimo redom. 

 

Stan PS87: Reklamirana cena je $6,750/mo. Moraš da obratiš pažnju na reklamnu ponudu: Enjoy FREE month with 2 year lease! Ovo je standardna praksa u Njujorku. Svako ko je nekad proveo vreme tražeći stan zna. Mesečna cena koja je objavljena u oglasu podrazumeva taj besplatni mesec na sledeći način: 12*$6,750/mo podeljeno sa 11. Dakle, nećeš ništa platiti prvog meseca, ali sledećih 11 meseci ćeš plaćati $7,363 mesečno, dok su ti oni naveli cenu koju bi plaćala kada bi raspodelila rentu za 11 meseci na 12meseci. Takodje, da bi dobila ovaj "deal" moraš da potpišeš 2 year lease i ne znamo da li imaju pravo da podignu cenu posle god dana. Ali svejedno, recimo da nemaju. Ako kažemo da je cena stana opala tih prosečnih 20%, ovaj stan pre korone je koštao $9,203 mesečno. $9,200 je dosta blizu mom oko 10K ali pošto ne znamo sigurno, ne možemo da se oslonimo samo na ovo.

 

Ali, tu je još jedan podatak koji nam pomaže da odredimo cenu pre korone. Stan je prodat 2015. godine $2,437,617. Za 5 godina, sigurno mu je porasla vrednost za barem par stotina hiljada - sigurno bi ga da nije korone sad prodavali za neku cifru vrlo blizu 3M - kao što sam ja rekla.

 

Stan PS166: PS166 je Gifted&Talented a ne zonska škola.

 

Stan built in 1986: Da, škola je dobra i stan na prvi pogled odgovara kriterijumima. Medjutim, ima indikacija da nešto nije ok sa tim stanom. Objasniću malo niže. Prvo cena. Ako računamo prosečni pad od 20% zbog korone, stan bi izašao na $7,500 pre korone. Samo bih da iskoristim priliku da ovde napomenem da je ovo posredni dokaz za to da je oko 500$ godišnje prilično standardno povećanje rente, kao što sam ranije napomenula. Došli smo do 7,500$ primenivši prosečni pad od 20% zbog korone. Do slične cifre dolazimo ako primenimo 500$ godišnje povećanje: 2017. su za ovaj stan tražili $6,300. Dodajmo 3*500 i dobijamo 7,800$. Medjutim, prvi problem je što ne znamo da li je ovo stvarna pre-korona cena - poslednji podatak o renti je iz 2017. Ne bi bilo čudno da su ovom kraju povećavali za više od toga. To je jedna stvar. Druga je da je ovaj stan kondo, dakle, u privatnom vlasništvu pojedinca (za razliku od renterskih stanova gde je u pitanju firma koja poseduje celu zgradu). Tu uvek postoji mogućnost (nije nužno, ali postoji mogućnost) da je stan već izdat ali su ovo objavili iz nekih legalnih ili poreskih razloga. Dešava se da čovek svom prijatelju iznajmi po nižoj ceni ili ne ni nižoj ali navede nižu zbog nekih dažbina i šta ja znam. Morali bismo sve ovo da znamo da bismo utvrdili šta je prava cena ovog stana.

 

Ali, hajde da pretpostavimo da je 6,000 realna, koronska, cena (7,500 pre-koronska). Zvuči suviše dobro da bi bilo istinito. Štaviše, ako pogledamo cene drugih stanova u istoj zgradi, vidimo sledeće. U istoj zgradi stan sa samo jednom sobom više (tri spavaće sobe) trenutno, za vreme korone, košta 9,000 mesečno. To je 3,000 ili 50% skuplje za stan sa samo jednom sobom više. Aineko, sama si rekla u jednom postu da skok u ceni sa dve na tri sobe obično nije veliki. Svakako, ovo je baš veliki skok - 50%. Takodje, one bedroom u istoj zgradi je 5,200. Dakle, samo 800 više za stan sa dve sobe a onda 3000 više za tri sobe. Plašim se da bi to vrlo lako mogao biti signal da nešto nije ok s ovim stanom. Možda je u nekom jezivom podrumu ili ima neki drugi problem zbog kog mu je niža cena. Eto. Ima par sumnjivih pitanja o ovom stanu koje bismo morali da saznamo pre nego što kažemo da ima realnu cenu.

 

 

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

mi pričamo u školma u centru NYC, gde ne verujem da je veće razlika od toga između OK i odlične škole...

 

Pogrešno veruješ. Razlike su ne velike nego frapantne. Ne izmedju dve škole, nego u jednoj školi. Možda nisi video moj post o Public School 33 "Chelsea Prep" u srcu Menhetna. Apsolutno znam ovo jer je moje dete išlo u ovu školu. Škola je zonska škola kraja u kome su Projects: subvencionisani stanovi za najsiromašniji de stanovništva. Ovo su ljudi bez poslova ili sa strašno malo plaćenim poslovima. Ne zaboravi da je pre korone u Njujorku bilo oko milion ljudi koji nemaju šta da jedu. Neki od njih su u tim Projectsima. (Zanimljivost Njujorka je da se odmah pored tih Chelsea projectsa nalaze ultra luksuzni stanovi od 20 ili 30 hiljada mesečno. Ko ne zna, ne bi ni provalio spolja na prvi pogled.) U Projectsima ima puno svega što dolazi sa siromaštvom: droga, nasilje, kriminal...

Dakle, polovina škole su low-income deca iz projectsa. Ta deca su takodje isključivo crna i latino - nema niti jednog belog ili azijatskog deteta u regularnim odeljenjima.

Istovremeno, tačno pola škole je Gifted&Talented - tu se primaju deca koja su se kvalifikovala na specijalnom testu koji meri, valjda, koliko si nadaren i talentovan. Fora je u tome što je ispalo tokom godina da na tom testu dobro prolaze bela i azijatska deca srednje klase - sa kojima roditelji puno rade, plaćaju im časove itd. Tako da u pola PS33 škole su ta (bogatija) bela i azijatska deca.

Nekada su na ovom sajtu prikazivali rezultate testova po rasama, i znam pouzdano da je prosečan rezultat za matematiku za crnu decu bio 9% a za azijatsku 99%. To ti je razlika izmedju dobre i loše škole u srcu Menhetna što se tiče rezultata testova. Drugi problem je nasilje i droga. Btw, za PS33 sada nude prosečne rezultate testova za low-income djake i not-low income, pogledaj:

 

1406597577_Screenshot2020-07-29at19_06_34.png.a8a5450f5d980e7eab04ebc19f814849.png

https://www.greatschools.org/new-york/new-york/2129-Ps-33-Chelsea-Prep/#Low-income_students*Test_scores*Math

 

Znaš šta sam videla tamo kad sam išla da pokupim dete, ne bi verovao. Drogirani roditelji koji jedva stoje, deca iz osnovne koja se mlate, dečak pesnicom opauči devojčicu po sred lica u punom školskom dvorištu, ispred mene. To je loša škola. Odmah pored njih, u istom školskom dvorištu, su bela i azijatska deca, opeglana, očešljana, imaju prelepu odećicu, lepo se ponašaju, drugarima se obraćaju sa, oprosti molim te... A njihove mame uglavnom imaju odeću koja izgleda kao da košta 10,000, pričaju o vikendu u Hemptonsima i fundraising večeri gde planiraju da skupe milion dolara za školu. Naravno, ogromna većina tog prikupljenog novca ide samo za G&T odeljenja. Roditelji svake godine skupljaju pare, izmedju ostalog, da se plati još jedna učiteljica, da deca u G&T odeljenjima imaju po dve učiteljice(!!). Ide se u pozorišta, na izlete, specijalni profesor za šah - sve je za G&T decu, ništa za "regularna" odeljenja.

 

Sve zajedno, izgledalo je kao prava pravcata segregacija od pre 200 godina. I to u istoj školi, u istom školskom dvorištu. Svi se prave da ovi drugi ne postoje i tako svakog dana. Eto, to ti je u sred Menhetna, u istoj školi. A sad zamisli školu u koju idu samo deca iz Projectsa.

 

Edited by trustno1
Link to comment
3 hours ago, cedo said:

ja sad otidjoh na Zillow, milina za pretragu ... a ne znam bas sto je bilo tako tesko pobiti trustno ... cini se da moze da bira i ne mora da se vraca u srbiju

 

Probajte ovo

 

ima 97 stanova koji imaju minimum dve spavace sobe, kupatilo, in-unit laundry, elementary greatschool rating 9+, koji su izgradjeni posle 2000 godine i koji kostaju manje od $7k mesecno za rentiranje

ja bih rekao da je to Q.E.D. da nije u pravu, pa sad se moze na miru pricati o muskarcima koji kuvaju, peglaju, heklaju i tako to

 

Koji tačno stan? Ovaj prvi na listi sa tvog linka: https://www.zillow.com/b/400-fifth-avenue-new-york-ny-3mF9/

je zoniran za lošu školu.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...