Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

@bags

Tebi je tvoja zena uspela da delegira bar delic kucnih poslova i jos na takav nacin da to tebi izgleda kao zabava, znaci bravo zeno! :D
 

To nasim zenama, to jest bilo kojim zenama koje se usrece s prosecnim nasim muskarcem uspeva retko do nikad, bas zato sto ovi za primer imaju taj role model zena koje kao “sve postizavaju a opet blistaju” a realno su isfrustrirane, umorne, depresivne, iscedjene do maksimuma i nemaju nista od (svog) zivota.
Thanks, but no thanks :happy:

 

Link to comment
41 minutes ago, bags said:

Poenta je bila da sam je hteo naglasiti koliko su nase zene u stvari vredne da i pored svih poslova koje obave (sigurno puno vise nego zene na zapadu) i opet ne dozvole da odu u takvom stanju na posao. 

 

nekom je bitno da nije izguzvan a nekom je sasvim dovoljno da je garderoba cista. a obicno je bitno ne biti izguzvan u sredinama koje izguzvanost primecuju i komentarisu. sto mnogo govori o tim sredinama.

 

pitanje je ko uopste primeti i komentarise neciju izguzvanost na sastanku. ja verovatno ne bih ni primetio ako na neki volseban nacin ne utice na strucnost i kompetentnost izguzvane osobe.

  • +1 2
Link to comment

Uopšte mi nije jasno o čemu to vi Srbi na privremenom radu po Evropi pričate? Kakvo peglanje, kakvo brisanje prašine? Vi nemate kućne pomoćnice? Ne dolaze vam Esperanca, Huanita i Alma jednom nedeljno da temeljno očiste kuću, operu veš, popeglaju i slože u orman? Umene u Teksasu familija koja nema kućnu pomoćnicu ne dobija poziv na slave, da nam ne kvari prosek.

Edited by ObiW
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Leia said:

 


 

To nasim zenama, to jest bilo kojim zenama koje se usrece s prosecnim nasim muskarcem uspeva retko do nikad, bas zato sto ovi za primer imaju taj role model zena koje kao “sve postizavaju a opet blistaju” a realno su isfrustrirane, umorne, depresivne, iscedjene do maksimuma i nemaju nista od (svog) zivota.
Thanks, but no thanks :happy:

 

 

Koliko nepoznavanje prosečnih srpskih žena i prosečnih srpskih muškaraca u jednom postu :D

Link to comment

Ja ne peglam ništa nikad. Dobro, jednom godišnje, možda, recimo nisam pazila kad sam slagala, pa ostala jača falta, imam za takve ispade jednu malu putnu peglicu od jedno 12tak cm, dosta mi.

Gužvavljive stvari ne kupujem i nemam, lakše je za život generalno.

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Koliko nepoznavanje prosečnih srpskih žena i prosečnih srpskih muškaraca u jednom postu :D


Hajde Filozofe prosvetli me, bas me zanima tvoje vidjenje obaveza u braku/vezi/suzivotu, misljenje tebe tako neozenjenog tu negde u ranim 40tim sigurno je korisno cuti :D

Link to comment

Pre svega, živim (od skora) u divljem braku pa imam neki uvid u tematiku,  ali mnogo više crpim saznanja od iskustava prijatelja, braće, kumova. :D

 

Pre svega, sve je stvar dogovora, posla kojim se bave i sledstvenog radnog vremena, a i dominacije karaktera u vezi, i mogu ti reći da ima dosta muškaraca koji obavljaju te tipično ženske poslove u domaćinstvu (kuvaju, peglaju, usisavaju, vode decu od obdaništa do sportskih aktivnosti). 

 

Plus, prosečna srpska žena se vrlo emancipovala tako da smatram da je rečenica " sve postizavaju a opet blistaju” a realno su isfrustrirane, umorne, depresivne, iscedjene do maksimuma i nemaju nista od (svog) zivota."  jedna netačna generalizacija.

I još posle kukaju kako nema više praaaaavih muškaraca, sve go peder i papučić :fantom:

  • +1 2
Link to comment
Pre svega, živim (od skora) u divljem braku pa imam neki uvid u tematiku,  ali mnogo više crpim saznanja od iskustava prijatelja, braće, kumova. [emoji3]
 
Pre svega, sve je stvar dogovora, posla kojim se bave i sledstvenog radnog vremena, a i dominacije karaktera u vezi, i mogu ti reći da ima dosta muškaraca koji obavljaju te tipično ženske poslove u domaćinstvu (kuvaju, peglaju, usisavaju, vode decu od obdaništa do sportskih aktivnosti). 
 
Plus, prosečna srpska žena se vrlo emancipovala tako da smatram da je rečenica " sve postizavaju a opet blistaju” a realno su isfrustrirane, umorne, depresivne, iscedjene do maksimuma i nemaju nista od (svog) zivota."  jedna netačna generalizacija.
I još posle kukaju kako nema više praaaaavih muškaraca, sve go peder i papučić :fantom:
Baš to
Svi muški u okruženju peru, peglaju, kuvaju, idu u nabavke, čiste mačkama...
A sve to 50+ generacija
Link to comment
10 hours ago, Tpojka said:

 

 

Non sequitur.

 

Kakvo silovanje logike.

Pripremio sam kokice da vidim nastavak akrobatike misli. :fantom:

 

Je l moze obrazlozenje?

TrustNo1 korisi tvrdnju tipa: Ako corona, onda X. U drugoj recenici za Uber se corona podrazumeva, te je rec o analogiji. Ne vidim problem u analogiji, dok se sama struktura tvrdnje za celokupni argument oko cene stanova moze kritikovati..

Link to comment
10 hours ago, bags said:

Moja ostava (1.6 m²)  sa ves masinom, susilicom, bojlerom i policom za NAS i ruter bi me stavila u top 0,5 % njujorcana.

Meni je najveci utisak sa ovih vasih stanova koliko su slike fotosopirane i usminkane.

 

PS.

Ovde u Becu skoro sve nove drzavne zgrade imaju praonice u prizemlju. Nasi ljudi uglavnom doplacuju prikljucak za ves masinu u kupatilu od 5-7k EUR. :)

Mozda sam burzuj ali ja ne bih mogao deliti ves masinu. Pre bih se obrisao tudjim mokrim peskirom posle nekog komsije.

 

 

 

 

Kod nas je standard za visu srednju klasu, ili odvojena prostorija, ili mini "spajz" pri kuhinji, u kojoj su: ves masina (one velike americke gde se odozgo stavlja ves), susilica i cesma sa lavaboom za rucno pranje.

Link to comment
6 minutes ago, Budja said:

Je l moze obrazlozenje?

 

Kakve veze imaju stanovi sa taksijem? I na kraju - čemu? Trebalo bi nam sad jedno 50 strana o Uber-u da vidimo zakonitosti koje se usmjereno nameću i da l' su tačne. 
Ionako to radi ne samo na ovoj temi. Tako da - čemu?

Link to comment
Just now, Tpojka said:

 

Kakve veze imaju stanovi sa taksijem? I na kraju - čemu? Trebalo bi nam sad jedno 50 strana o Uber-u da vidimo zakonitosti koje se usmjereno nameću i da l' su tačne. 
Ionako to radi ne samo na ovoj temi. Tako da - čemu?

Kako čemu? Nekom je dosadno pa dolazi ovde da masturbira, umesto da to obavi u tišini preskupo rentanog doma svoga...

  • Haha 3
Link to comment
13 minutes ago, Tpojka said:

 

Kakve veze imaju stanovi sa taksijem? I na kraju - čemu? Trebalo bi nam sad jedno 50 strana o Uber-u da vidimo zakonitosti koje se usmjereno nameću i da l' su tačne. 
Ionako to radi ne samo na ovoj temi. Tako da - čemu?

 

Nemaju semanticke, ali ti si stavio link na logiku, a logika nema veze sa semantikom vec sa strukturom argumenta.

 

Sto se logike tice, primer je analogija, a analogija je vrsta induktivnog argumenta: ako X ima karakteristike B, C, D i Y ima karakteristike B, C, moze se zakljuciti da Y ima karateristiku D. Analogija, s obzirom da je induktivnog karaktera, nema cvrstu logiku i moze dovesti do pogresnog zakljucka, ali je rec o zakljucivanju koje se cesto koristi. Takodje se koristi da pokaze invalidnost deduktivnog argumenta, kada se jedan argument, ocigledno invalidan, koristi da se dokaze invalidnost drugog argumenta sa istom strukturom.

 

 

 

Edited by Budja
Link to comment
44 minutes ago, renne said:

Baš to
Svi muški u okruženju peru, peglaju, kuvaju, idu u nabavke, čiste mačkama...
A sve to 50+ generacija


Evo ja ne znam ni jednog takvog kom je ucesce u svemu tome fifti-fifti.

(Izvor informacije - zena mu)

Al dobro, svaka cast ako ih negde ima :happy:

Edited by Leia
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...