Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

ee bravo...to mi je i rekao ...da sam tikva bez korena.
Draga Andjelija,ja zaista, ali ZAISTA nisam htela da kazem da si TI tikva bez korena ... a ono sto sam htela da kazem nisam napisala ...
Link to comment

aman ljudi sta je vama...i da si rekla da sam tikva bez korena ne menja stvar. it's ok. i najverovatnije jesam ... kazite sta mislite dok god MISLITE. tbone nisam znala :)) imam obicaj da kazem MOJIM ljudima da sijaju i budu najlepsi (:D) i ovo sijaj skoro provalim postoji pesma sa istim nazivom od domaceg benda manu....

Link to comment
  • 1 month later...
Ja ne bih promenila svoj odnos prema Srbiji cak ni kad bi sutra usla u EU. No onog dana kad ih dozivim nasmejane, vedre, sigurne i zadovoljne svojom drustveno-politickom svakodnevicom a ne oguglale u sivilu, kad ih cujem da veruju i vide perspektivu u buducnosti, kad dozivim vise otesanosti nego neotesanosti, vise etike nego kozmetike ... e tada cu da se "smirim" i pojacam dozivljaj.
Vrlo je tesko biti nasmejan sa gladnom djecom ili sa skoro nikakvom sansom za posao, a i kad ga imas bolje da ga nemas!Sa boljom ekonomijom i normalnim uslovima rada promjeni se i svjest ljudi, a sa tim etika i neotesanost! Moras malo da razumjes sredinu u kojoj se nadjes, bilo to Srbija, Svedska ili vec sta. Ljudi nisu odrasli u istim uslovima niti su imali iste predispozicija.
Link to comment
mene ovo podseca na support group prekoborderskih srba koji pate od hemoroida pa misle da je pasulj krivac.
Међу нама речено, мене су прошли чим смо стигли довољно далеко од тадашње Слобославије. Били су се вратили на неко време кад сам био без посла, ал' прошло је и то. Отад сам научио да се не једим - бивао сам и касније без посла, па ништа. Овде се лакше снаћи.
Link to comment
Fantasticno. U dve reci.
Драго ми је да неко још уме да се напали на све то довољно да из себе истера овакав текст. Мене не да је прошло, него ме одавно прошао и стомак.Земља коју сам, ајде, волео, више не постоји. Пар земаља за једнократну употребу које су уследиле ме се некако нису дојмиле. Докле можете волети неког ко је почео да повећава дозу и само чекате да се предозира, а већ годинама вам краде све из куће?Да не спомињем да су ме још пре тог целог циркуса отпустили из резерве, распустили целу јединицу, а онда се напрасно сетили да им нешто као требам, па сам уз "ја сам мало матор да се мијешам у те ствари, али рећи ћу вам" морао да се кријем - то ме је баш подмладило, дибидус.Током последњих премишљања о идентитету ми, редослед је испао отприлике овакав - Европа (али цела, баш цела, укључујући и мало село), па Банат, па Зрењанин, па Војводина, па онда концентрично у чему се то већ налази, и како ли се већ зове ове недеље.Корење - културолошко, језичко, да. Национално? Ајте молим вас. Коме то још треба.
Link to comment
Vrlo je tesko biti nasmejan sa gladnom djecom ili sa skoro nikakvom sansom za posao, a i kad ga imas bolje da ga nemas!Sa boljom ekonomijom i normalnim uslovima rada promjeni se i svjest ljudi, a sa tim etika i neotesanost! Moras malo da razumjes sredinu u kojoj se nadjes, bilo to Srbija, Svedska ili vec sta. Ljudi nisu odrasli u istim uslovima niti su imali iste predispozicija.
Upravo! Zato mi odnos prema drzavi i jeste takav kakav jeste.
Link to comment
  • 2 months later...

Odnos prema domovini mi se aktualizovao ovih dana kad sam shvatila da se jos nismo vratili iz boja na Kosovu. Dok se ne vratimo ne mozemo da stavimo prst na celo pa da (pragmaticno) gledamo sta nam je ciniti da bismo krenuli unapred a ne unazad, unazad, unazad ...

Link to comment
Odnos prema domovini mi se aktualizovao ovih dana kad sam shvatila da se jos nismo vratili iz boja na Kosovu. Dok se ne vratimo ne mozemo da stavimo prst na celo pa da (pragmaticno) gledamo sta nam je ciniti da bismo krenuli unapred a ne unazad, unazad, unazad ...
Za to je malo jedan život, okrenuti se i zaboraviti.
Link to comment

Da se razumemo - samo naivci i turbokosmopolite se stide i odricu svoje istorije. Ni Amerikanci (ili da budem precizan - Teksashani, sto bi valjda znacilo, s obzirom da je Tex dao 2 preCednika USofA u zadnjih nekoliko mandata) nisu mnogo bolji kad krene prica o tradiciji, istoriji, 'srcu', 'kolevci' i tako to... Koga ne mrzi nek' se malo informishe. Primer iz zivota:

The Serbs' attachment to Kosovo as a symbol of national independence is like a Texan's view of the Alamo.THE AMERICAN SPECTATOR, June, 1999Roots of Allied Farce by John B. Roberts II
Ja nisam za to da se zivi u istoriji (jos manje da se za istu gine) al' nisam ni za neko turbokosmopolitsko zaboravljanje iste i odricanje od nje i svega ostalog sto je srpsko & srpskoga roda etc.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...