Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

10 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ako potencijalni poslodavac kaže da će vam uplaćivati BRUTO platu.
Šta to konkretno znači i koliko je onda "neto" plata?



....shiit has hit the fan.

 

Kalkulator za obračun bruto/neto plate

 

Koliko mi je poznato u Srbiji je poslodavac je obavezan da uplati deo doprinosa i poreza direktno, a deo zaposleni ali i taj deo se uplaćuje preko poslodavca pa zaposleni prima neto platu. Ovo da neko nudi bruto da uplati zaposlenom mi nije poznato. Bruto može samo da se prikaže u ugovoru o radu ali onda ti kalkulator izračuna koliko je to neto.

  • +1 2
Link to comment

Ajde videćemo kakvu su "gimnastiku" smislili.
I ja sam zbunjen...
Moguće da oni zapravo hoće njegov rad da plate toliko i toliko i da nemaju ništa sa njegovim doprinosima pa su "izmislili" fensi terminologiju.
Jedino što mi je bezveze što to nije kratkoročno angažovanje...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
26 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ajde videćemo kakvu su "gimnastiku" smislili.
I ja sam zbunjen...
Moguće da oni zapravo hoće njegov rad da plate toliko i toliko i da nemaju ništa sa njegovim doprinosima pa su "izmislili" fensi terminologiju.
Jedino što mi je bezveze što to nije kratkoročno angažovanje...



....shiit has hit the fan.

Hoće on biti zaposlen kod njih ili će uplate da idu na agenciju? Mislim, slična se terminologija koristi u pregovorima u ITju kad se gura na agenciju...

  • +1 1
Link to comment
Hoće on biti zaposlen kod njih ili će uplate da idu na agenciju? Mislim, slična se terminologija koristi u pregovorima u ITju kad se gura na agenciju...
Kad razmislim verovatno će da ga "guraju" ka tome.
Ono "osnuj firmu mi ti plaćamo toliko, ti radi šta hoćeš"

.... Shiiit has hit the fan

Link to comment
41 minutes ago, Frank Pembleton said:

Moguće da oni zapravo hoće njegov rad da plate toliko i toliko i da nemaju ništa sa njegovim doprinosima pa su "izmislili" fensi terminologiju.

meni u ugovoru stoji bruto plata, a na račun dobijam kako sam se dogovorio, sve normalno, stalan posao.

 

sećam se pošto sam se zbunio kad sam dobio ugovor da potpišem pa gledam jest veća cifra ali ne znam da izračunam iz glave "koliki je moj deo", rekoh zajebaće me nešto garant, al je ispalo ok.

 

tako da nije da ne može bruto, samo nek proveri cifru.

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kad razmislim verovatno će da ga "guraju" ka tome.
Ono "osnuj firmu mi ti plaćamo toliko, ti radi šta hoćeš"

.... Shiiit has hit the fan
 

Pa to...

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Nesto mi pade na pamet kako je krenulo moja americka penzija mozda nece ni postojati za 20godina.... anyway, mogu li ja da uplacujem za penziju u srbiji, gde, kako, koliko dugo i koliko para mesecno ako neko zna?

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...