Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

  • 1 month later...

Voleo bih samo da potvrdim, ako iko zna - Da li je tacno da se moze do 15.000 evra (u dinarskoj protivvrednosti) uplatiti na racun u banci a da nije potreban dokaz/papir o poreklu novca?

Link to comment

Uplacivao je drug u Komercijalnu nase pare od ovoga sto smo prodavali kola zajedno, mislim da je pojedinacno najvise uplatio 20 hiljada i nisu mu trazili nista bukvalno. Jedino kad se podize dnevni limit je bio 5000 i trebala najava unapred par dana ali to zbog korona ludila u to vreme, sad ide brzo valjda.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Verovatno menjam posao, a nova firma ce mi poslati ponudu u bruto plati.

 

Da li je dovoljno da je podelim sa 1.41, 1.42 ili koliko vec, ili negde mogu da proverim kolika ce biti neto plata?

Link to comment
26 minutes ago, napadaj said:

Zavisi od toga da li će da pošalju bruto 1 ili bruto 2.

 

Hvala puno!

 

A sta mislis da ce da posalju (strana firma je u pitanju)?

Link to comment
8 minutes ago, napadaj said:

Pitaj ih šta su poslali ako ne naglase nigde, da ne nagađaš i ne gledaš u pasulj šta li su mislili.

 

Hvala jos jednom. Nisam ni znao do sada da postoji Bruto 2. Ja dobijem isplatnu listu kad je plata. na kojoj je bruto/neto odnos 1.4. I kad zaguglam, nadjem samo taj odnos.

Link to comment
6 hours ago, Lezilebovich said:

Bruto 2 je ukupan trosak za poslodavca i tad delis sa 1.65

Mislim da ovaj odnos zavisi od visine plate, budući da za doprinose poslodavca postoji neka max poreska osnovica (tipa 440k godišnje, makar za doprinose zaposlenog osnovica bila 3x veća).

 

Preporučujem korišćenje nekog kalkulatora, npr. https://www.capernaum.rs/kalkulator-zarade/

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li neko zna da li postoji tabela država po prosečnoj platu po glavi stanovnika (ili prosečnom prihodu domaćinstva) minus osnovna potrošačka korpa?

 

Kladio sam se sa ortakom da smo u zadnjih 5 u Evropi po tome... Ako postoji ta statistika.

Link to comment
10 minutes ago, Mercuzzio said:

Da li neko zna da li postoji tabela država po prosečnoj platu po glavi stanovnika (ili prosečnom prihodu domaćinstva) minus osnovna potrošačka korpa?

 

Kladio sam se sa ortakom da smo u zadnjih 5 u Evropi po tome... Ako postoji ta statistika.

https://ec.europa.eu/eurostat/data/database

 

AKo imaš vreman da kopaš. trerebalo bi da ima toga negde... Uglavnmom na svim tabelama su sve članice i kandidati, pa ima i nas... Mada nagde nedostaju Albanija i Makedonija... A Moldavije nema nigde, ali za poentu, nije ti bitna previše...

 

 

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...