Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Just now, kud u maglu Simoviću said:

a ono ko iz prošlog veka, podigneš u intezi i odeš u telenor i uplatiš

 

9999€

A ono oba "subjekta" se nalaze u inostranstvu....

Link to comment

Ako mislite sa svog deviznog računa u jednoj banci da prebacite na svoj račun u drugoj banci to je dozvoljeno. Kao i devizni promet bez osnova između rezidenata bračnih drugova ili rodbine do trećeg stepena srodstva (dovoljna je izjava).

Link to comment
7 hours ago, Skyhighatrist said:

Meni rekli ne mere devize, iskonvertuj online, prebaci dinare, iskonvertuj nazad) :dry:

Pitaj ih kako misle da neko svoju deviznu štednju, recimo pola mliona evra, prebaci u drugu srpsku banku? Proda za dinare, prebaci u drugu banku pa kupi pola miliona 495 hiljada evra? Kako da ne. Ili da mu isplate pola miliona u gotovini pa da ih nosi u koferčetu™ kroz grad? Obaška ovo što su ti rekli da devize mogu da ti legnu samo iz inostranstva, taj s kim si pričao nema pojma, što i nije neki problem, ne mora čovek sve da zna, nego je problem što ne zove svoju stručnu službu da pita šta može a šta ne može.

Link to comment

Prenos sa računa u jednoj banci na račun u drugoj banci, ako je vlasnik isto lice, ne predstavlja promet uopšte pa mora da bude dozvoljeno. Šta ako ja hoću da zatvorim račun u jednoj banci i otvorim u drugoj?

Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pa kad dođu ovde

:wacko: Ama, ljudi su u trenutku transakcije van zemlje , i oni koji šalju i oni koji primaju i hteli bi to da urade onlajn...

9 hours ago, čekmeže said:

Ako mislite sa svog deviznog računa u jednoj banci da prebacite na svoj račun u drugoj banci to je dozvoljeno. Kao i devizni promet bez osnova između rezidenata bračnih drugova ili rodbine do trećeg stepena srodstva (dovoljna je izjava).

Dakle , žele da prebace onlajn sa deviznog računa kod Inteze recimo 500€ na račun kod Telenora ? Jedni su u Italiji drugi u Nemačkoj tako da šalter varijanta ne igra? Jel to može?

Link to comment
2 hours ago, čekmeže said:

taj s kim si pričao nema pojma

To je više nego izvesno, ospice dobijem kad moram na Intesin šalter za svaku glupost :dry:

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

:wacko: Ama, ljudi su u trenutku transakcije van zemlje , i oni koji šalju i oni koji primaju i hteli bi to da urade onlajn...

Dakle , žele da prebace onlajn sa deviznog računa kod Inteze recimo 500€ na račun kod Telenora ? Jedni su u Italiji drugi u Nemačkoj tako da šalter varijanta ne igra? Jel to može?

Dakle, ne radi se o dva računa istog komitenta u dve različite banke, nego o dva računa u dve banke koji imaju dva različita vlasnika?

U tom slučaju, ako su inače rezidenti u Srbiji, promet direktno u devizama nije moguć, nego u dinarima pa posle onaj koji prima dinare uradi kupovinu deviza u banci, i to bi trebalo sve da je moguće uraditi online.

Ako su oboje nerezidenti i imaju devizne račune za nerezidente, onda mogu da prebace direktno eure na račun drugog nerezidenta u eurima u drugu banku.

Link to comment
10 hours ago, Frank Pembleton said:

:wacko: Ama, ljudi su u trenutku transakcije van zemlje , i oni koji šalju i oni koji primaju i hteli bi to da urade onlajn...

Dakle , žele da prebace onlajn sa deviznog računa kod Inteze recimo 500€ na račun kod Telenora ? Jedni su u Italiji drugi u Nemačkoj tako da šalter varijanta ne igra? Jel to može?

Ne može onlajn, devizne transakcije su predmet dokumentarne kotrole, moraš se pojaviti u banci, bankarski službenik popunjava nalog (za razliku od pravnih lica) a fizičko lice ga potpisuje. A i kada dođu u Srbiju, takva transakcija nije moguća između rezidenata fizičkih lica bez osnova (može zakup, kupoprodaja nepokretnosti, humanitarna pomoć..) ili može za slučaj dole

7 hours ago, Tresko said:

Dakle, ne radi se o dva računa istog komitenta u dve različite banke, nego o dva računa u dve banke koji imaju dva različita vlasnika?

U tom slučaju, ako su inače rezidenti u Srbiji, promet direktno u devizama nije moguć, nego u dinarima pa posle onaj koji prima dinare uradi kupovinu deviza u banci, i to bi trebalo sve da je moguće uraditi online.

Poslednja liberalizacija je omogućila transakcije u devizama između rezidenata bračnih drugova i srodnika do trećeg stepena srodstva bez osnova. Može i efektiva.

Link to comment
  • 1 month later...

Hoću da ugasim račun u Intesi koji ne koristim godinama ali imam jedan problem. On mi je povezan sa besplatnim akcijama što smo upisivali onomad. Koja je procedura da to poništim/prebacim na drugi račun, šta god? Ako se neko time baktao bila bih zahvalna za uputstvo. 

Link to comment

Osnovni račun?

Mislim da nema potrebe za gašenjem, pošto nema troškova održavanja sve dok nemaš neke pare na stanju...

Imam i ja tako neki račun u Intesi koji trenutno ne koristim, koji bi bili razlozi za gašenje?

Edited by mraki
Link to comment

ugasiš taj račun i prijaviš Poštanskoj štedionici drugi račun na koji hoćeš da ti ležu dividende od Nisa

 

ako na to misliš da je povezan sa besplatnim akcijama

Link to comment

Da @levi, hvala. Čula sam svojevremeno da ne dozvoljavaju promenu tog "akcijskog" računa pa se nisam upuštala.

@mraki

Nije osnovni već neki hibridni koji mi naplaćuju 300 rsd mesečno od pre nekog vremena a do tad je bio besplatan. Odavno sam napustila Intesu ali račun ostao. Sad su mi poslali neko pismo da poskupljuju usluge blabla pa da dođem da ugasim račun ako se ne slažem s tim. Ne slažem se, naravno, taman napokon razlog da odem da raskrstim s njima više. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...