Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

hitno mi treba odgovor... imam zakazano za sat vremena u opštini Novi Beograd podnošenje zahteva za pasoš za dete.

i taman kada sam hteo da krenem do pošte da uplatim takse ispostavi se da sajt MUPa ne radi.

 

našao sam slike uplatnica ovde https://www.bebac.com/tekst/novi-pasos-za-dete#odgovor-6

 

ali ne mogu nigde da nađem šifrarnik opština, a to mi je potrebno za jednu od uplatnica.

nekako mislim da je to ovo http://www.devizni.gov.rs/PDF/menjacki poslovi/Spisak-opstina-gradova-teritorija-lat.pdf

ali nisam siguran.

 

da li neko ko barata ovom materijom može da mi pomogne? hvala.

Edited by Svarog
Link to comment

Pausalac sam, desi se ponekad da ne platim porez po tri meseca i nista.

 

Juce dobio preporuceno pismo da treba da uplatim ono sto dugujem od proslog meseca, ili dolaze da mi plene stvari po kuci (tako pise u pismu)

 

Jel ova faza kurchenja drzave krenula od ovog meseca ili je to praksa koja me je iz ovog ili onog razloga do sada zaobilazila?

Link to comment

Verovatno"ljudski faktor"...
Tj. "naleteo si na nekog agilnog" .
Ne znam da li je poreska "autsorsovala" privatnicima, ako jeste onda je jasno...


...shiit has hit the fan....

Link to comment

Dakle nije se desavalo?

 

Sto pedeset im lopovskih mamica jebem. Po tri meseca se desavalo da kasnim i nista, sada stize za dug od mesec dana "pet dana rok izmirivanja duga" ili plenidba imovine. Mashala.

Link to comment

Ima tu jos jedna stvar.

 

Pre par meseci prebacivao auto sa svastike na sebe pa sam morao u poresku da bih izmirio zaostale obaveze, ispostavilo se da sam bio u dugu od oko pedeset hiljada jer mi je retroaktivno podignut porez na dohodak.

 

Uplatio sve uredno i evo sada ovo. Moguce da me neko tamo stavio pod pojacan nadzor :(

 

 

Link to comment
4 hours ago, Caligula said:

Ima tu jos jedna stvar.

 

Pre par meseci prebacivao auto sa svastike na sebe pa sam morao u poresku da bih izmirio zaostale obaveze, ispostavilo se da sam bio u dugu od oko pedeset hiljada jer mi je retroaktivno podignut porez na dohodak.

 

Uplatio sve uredno i evo sada ovo. Moguce da me neko tamo stavio pod pojacan nadzor :(

 

 

 

Ti i placas porez akontaciono, na osnovu resenja iz prethodne godine. Tako da to retroaktivno povecanje zaduzenja je ocekivano. Ono sto ja tu vidim kao potencijalni problem - ti si morao da primis novo resenje sa novim obracunom.

Link to comment
  • 1 month later...

nije dobro mesto, ali prastajte bolje ne nalazim

 

naime danas sam shvatio da menjacnice u okviru iste firme imaju razlicite kurseve u zavisnosti od lokacije ( i to onako, bas osetna razlika u kursu)

jel to legalno?

 

Edited by pbg12345
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...