Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Ke? A zašto onda vodi knjige, ima plaćanje pdv-a i ostale lepote? Zašto izdaje fakture? Ili nešto duboko mašim?

Da, odgovara svojom imovinom, ako napravi neki belaj, ali to je svima koji su preduzetnici najmanje bitno...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Piše u zakonu :)

 

Nema poseban pravni subjektivitet kao privredno društvo ili udruženje gradjana.

 

I običan čovek može da bude obveznik pdv-a

Link to comment

Da, odgovara svojom imovinom, ako napravi neki belaj, ali to je svima koji su preduzetnici najmanje bitno...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Čuš najmanje bitno, ja ove što znam masu njih, njima to najvažnije. [emoji16]

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

jel moja banka alpha banka vise ne postoji? bilo mi malo cudno kad se na bankomatu pojavilo dobrodosli u ju banku, al na poslovnici i dalje stoji natpis alphabank. al juce odem na bankomat u makedonskoj u poslovnici alfe, kad ono nepoznati dizajn, dobrodosli u aik banku, ok aj test pripadnosti bankomata, nije hteo da mi izbaci stanje u racunu, znaci nije moj maticni bankomat. jel ja sad opet pripadam jubanci, jer sam iz nje i postala alfa?

Link to comment
  • 1 month later...

Navodno, od 1. decembra u srpskim menjačnicama moguće je menjati i turske lire. Da li je neko već probao da ih proda ili kupi s obzirom da je nigde još nema na listama po menjačnicama? Ako jeste, može li da preporuči u Beogradu menjačnicu gde mu je to uspelo? 

Link to comment

Da, bez obzira sto je neka valuta na listi za menjanje, ne znaci da je lako zameniti je. I ovde je dinar na listi valuta koje se menjaju, ali je prilicno komplikovano zameniti ga za EUR.

Sve egzoticne valute se teze menjaju. A u sustini sve osim EUR i USD je egzoticno.:14_relaxed:

Link to comment

Pozdrav ljudi,  ne razumem se  baš u ekonomsko-pravna pitanja pa ako neko možda zna.

Baba je prodala plac i dala meni pare koje sam ja odneo u banku i uplatio na moj devizni račun.  Pri uplati sam na pitanje službenice naglasio da je novac od prodaje placa. Posle par dana me zovu iz banke da im donesem dokaz o poreklu novca. Odneo sam kupoprodajni ugovor ali oni to ne prihvataju jer nema mog imena u ugovoru jer je prodavac baba. Po recima sluzbenice, ispao je problem jer one nisu smele da dozvole tu uplatu bez dokaza, ali je direktorka ekspoziture "to nekako završila", a mene upućuju kod notara da sa babom napravim ugovor po kome ona meni poklanja taj novac, i da taj ugovor odnesem u banku ( u slučaju da njima dodje kontrola ). 

Moje pitanje je, kako da postupim? Ugovor kod notara se plaća, druga opcija koju pominju je da dodjem sa babom u banku da damo izjavu i priložimo kupoprodajni ugovor, da li je to moguće uopšte? Pitam zato što ni one same u banci nisu sigurne šta treba i kako. Da li ja mogu imati nekih problema dalje zbog ove situacije?

Unapred hvala na odgovoru :)

Edited by Voba
Link to comment

Pretpostavljam da je u pitanju više od 15 hiljada evra, u kom slučaju banka ima obavezu da tvoju uplatu prijavi poreskoj. Ako je porez plaćen ti si miran sa te strane. Banci je frka jer su pogrešili. Znaju i oni da ti i baba verovatno nećete praviti ugovor o poklonu pa zato žele da se pokriju izjavom, da umesto ugovora o poklonu baba izjavi da ti je poklonila novac. Ako ti je stalo do odnosa sa bankom možeš im dati tu izjavu a i ne moraš, njihov problem.

Ono što ne znam a što će ti reći neko od pravnika je da li se i kako pokriva trenutak u kom je tebi baba dala novac, da li je ugovor o poklonu neophodan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...