Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Taman za one koji su odlučili da nastave školovanje sa 40+.

 

Meni je bilo neobično što su kao akademska insitucija u konkursu naveli da prednost imaju oni sa više od 5 godina radnog iskustva u određenoj oblasti.

Edited by halloween
Link to comment

Postaviću na više mesta:

Imam neku ponudu za posao ali poslodavac mi isplaćuje "bruto" i moja obaveza je da platim sve što treba državi, zdravstveno i penziono i sve te doprinose. Koliko je to? Jel ima neki kalkulator?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Kako to misliš? Otvaraš preduzetničku radnju pa mu fakturišeš usluge? Ako je klasičan radni odno# on mora da uplaćuje poreze i doprinose.

Ja radim za njih oni mi uplaćuju bruto i ja moram da platim sve doprinose i dažbine.

Frilens posao...

Link to comment

ovo je ključ:

 

 

Naime, rezident Srbije koji nema registrovanu delatnost (nije osnovao i registrovao privredno društvo odnosno nije se registrovao kao preduzetnik kod Agencije za privredne registre), a koji sa stranom firmom koja nema predstavništvo niti ogranak registrovan u Srbiji sklopi ugovor o radu za rad koji obavlja u Srbiji, dužan je:

    da obračuna porez i socijalne doprinose samooporezivanjem (obračun vrši sam),
    da ih uplati, i
    da podnese poresku prijavu na obrascu PP OPO.

 

A ti lepo registruj delatnost, otvori preduzetničku radnju, i onda si paušalac, koji prlaća ovih do 300€, koje smo ti rekli...

 

Edit: Caka je da ti ne budeš više fizičko lice u tom odnosu, nego pravno, i onda se sve menja...

Link to comment

Preduzetnik nije pravno lice ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ke? A zašto onda vodi knjige, ima plaćanje pdv-a i ostale lepote? Zašto izdaje fakture? Ili nešto duboko mašim?

 

Da, odgovara svojom imovinom, ako napravi neki belaj, ali to je svima koji su preduzetnici najmanje bitno...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...