Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Ne sekiraj se, ima i gorih. Otvorio racun u inostranstvu i posle mesec dana samo prestane da mi radi Maestro kartica, dobijam poruku na bankomatu 'prekoracili biste nedeljni limit'. Odem u banku i ispadne da je neki zajeb bio u popunjavanju mojih podataka, pa eto, nisu mogli da me zovu, nego su me samo iskljucili. Debili. U medjuvremenu prebacili mi neke pare privremeno na racun i mesec dana nakon toga, dakle dva meseca nakon otvaranja, zovu me i kazu da, ups, ja ne mogu da imam racun kao drzavljanin Srbije, pa eto, moram da zatvorim.
Где си то отворио и шта су ти тачно рекли? Пошто и мене нешто слично чека (још увек ми лежи нека лова напољу), веома ме занима... да не прођем исто.
Link to comment

Koliko se sećam tvoj problem je bio što nas Ameri imaju na nekoj crnoj listi. To je glupost ali nećemo sad o tome.Predlažem ti da vidiš mogućnost da otvoriš račun u Rumuniji (nije mi ni ovo venomovo jasno da kao državljanin Srbije nije smeo da otvori rn. u ino) kao nerezident i onda dostaviš Amerima rumunske banking instructions. Nadam se da su obavešteni da je Čaušesku ubiven...Kada ti lova legne u Rumuniju, odeš tamo i možeš je doznakom prebaciti ovamo ili podići i doneti keš. U Srbiju možeš uneti/izneti do 10 hiljada evra bez papira, ne znam da li Rumuni ograničavaju iznos deviza iz zemlje ali mislim da uz isplatni listić iz banke tu ne bi trebalo da bude problema.

Link to comment
Koliko se sećam tvoj problem je bio što nas Ameri imaju na nekoj crnoj listi. To je glupost ali nećemo sad o tome.Predlažem ti da vidiš mogućnost da otvoriš račun u Rumuniji (nije mi ni ovo venomovo jasno da kao državljanin Srbije nije smeo da otvori rn. u ino) kao nerezident i onda dostaviš Amerima rumunske banking instructions. Nadam se da su obavešteni da je Čaušesku ubiven...Kada ti lova legne u Rumuniju, odeš tamo i možeš je doznakom prebaciti ovamo ili podići i doneti keš. U Srbiju možeš uneti/izneti do 10 hiljada evra bez papira, ne znam da li Rumuni ograničavaju iznos deviza iz zemlje ali mislim da uz isplatni listić iz banke tu ne bi trebalo da bude problema.
Лакше ће бити са Мађарском - знам језик, а већ смо једном имали рачун тамо, њихову бирократију сам такође савладао во оно времја, па ће вероватно бити то како кажеш. Држим палчеве.
Link to comment
Nisam hteo da spominjem Mađare zbog blizine Rumunije ali da, oni jesu maheri za egzotične klijente.
Румунија јесте ближе, али најближи већи град је даље... а и теже бих се снашао по Темишвару, нисам свраћао тридесет година. До Сегедина, само једанаест :).
Link to comment
  • 2 weeks later...

Dugo se mucim na koji topik da stavim ovo i ajd mislim da je ekonomija validna sobzirom da udara na moj dzep angry.gif Daklem, u mom ulazu di zivim vec 10 godina, zadnjih 10 od 10 godina, tj. 120 od 120 meseci nismo nista placali. Koliko sam skapirao izdajemo neki prostor pored ulaza i od toga se vrse redovna servisiranja. Medjutim, pre nekih mesec dana promenila se uprava, izglasan novi prezident ulaza i njegov blagajnik i sad mi dolazise da platim popravku lifta (koji se uvek kvario al ko zna mozda ga sad stvarno poprave) i jos 300 dinara mesecno za redovna odrzavanja :blink: Posle malo price ispostavilo se da je to za "plate" prezidentea i lihvara :blink: :blink: , po 6000, zvanicno.Je li ovo normalna praksa? Da dizem bunu ili da prihvatim i ovaj namet? Kako ste se vi borili sa (eventualno) slicnom situacijom?P.S: naravski okreceni hodnici pre mesec dana da se ne kaze da se nista ne radi, iskusno <_< usput okrecili tufnicama i straftama sva ziva vrata <_<

Link to comment
brzo brzo....Bruto iznos po autorskom ugovoru je X. Koliki je neto iznos?Isto to i za ugovor o delu. Pliz, što je moguće brže!Hvala!
ne znam odgovor, ali imam savet - postavi pitanje na vocapu, brze ces dobiti odgovor
Link to comment
  • 2 months later...

ako ima neki analist ko ja:gde da nađem activity guide za oracle business intelligence (workbook po kome se radi obuka na testnoj bazi)ako ne treba mi dobar vodič za oracle bi

Link to comment
  • 1 month later...

Imam jedno pitanje: Zašto nije moguće peg-ovati dinar na euro? Da li zaista dinar mora da pliva? Ako je mogla Estonija, što ne bi mogli mi? (Pretpostavljam zbog politike, nesposobnosti ili retardiranosti, nismo u mogućnosti?)

Edited by Utvara
Link to comment

da li ima rezona kupovati akcije facebooka? za 3 godine vrednost se uvecala 12x, a samo u 2010 duplo.citam neki tekst, analiticari kazu da je big bubble, i da vredi trenutno otprilike 48x vise nego sto su realni parametri.drugim recima, kako ce puci FB?

Edited by gazza1
Link to comment
drugim recima, kako ce puci FB?
Ako se pojavi neki sličan sajt koji ima jednu drastično drugačiju komponentu/novinu. Taj novi sajt će polako preuzimati primat u sošl netvorkingu. Kao što je FB prejebao majspejs, tako će neko i njih :facebookmyspaceap081.jpg Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...