Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

a cekte, jel ti nisu neki indijaneri za koje je veca sansa da ce da potonu nego neka intesa i slicno?i sta je razvojna banka vojvodine? jel to neki njihov drzavni projekat a la kom.banka ovde ili normalna banka sa gromopucatelnim imenom. mislim, daju 6.50% na 6 mesecne uloge.i jos jedan pitanjac - jel ova dinkiceva drzavna garancija na 50k po glavi vazi samo za drzavljane srbije ili i za strance koji zive u srbiji?

Edited by gazza1
Link to comment

a cekte, jel ti nisu neki indijaneri za koje je veca sansa da ce da potonu nego neka intesa i slicno?Ne bih rekao, pogledaj na Beogradskoj berzi (www.belex.rs), obe banke deluju da su daleko od nekih Miki Maus projekata :)[i sta je razvojna banka vojvodine? jel to neki njihov drzavni projekat a la kom.banka ovde ili normalna banka sa gromopucatelnim imenom. mislim, daju 6.50% na 6 mesecne uloge.To je negdašnja novosadska Metals banka, podržavili su je posle perioda u kome su imali dosta kilavih poslovnih poteza.i jos jedan pitanjac - jel ova dinkiceva drzavna garancija na 50k po glavi vazi samo za drzavljane srbije ili i za strance koji zive u srbiji?Na sajtu agencije za osiguranje depozita (http://www.aod.rs/glavnimeni/osiguranje_depozita/gradjani/dobro_je_znati.html#) ne vidim da se izričito pravi ma kakva razlika između stanih i domaćih vlasnika depozita u bnkama.

Link to comment

Razvojna banka je najnovije leglo parazita raznih vrsta koje bi barem po imenu trebalo da ima niske kamate na kredite a daje najviše kamate na štednju. Gde ima tu se i prosipa.

Link to comment
  • 4 weeks later...

interkompanijski dug je bilo koja forma duznickog odnosa izmedju delova neke kompanije, recimo na relaciji parent-subsidiary. motivi za to su, recimo, da jedan deo grupacije ima viskove kesa koji se mogu investirati u drugi deo kompanije kojem u tom trenutku bas nedostaje kes, a koji moze dobiti najcesce pod povoljnijim uslovima nego da trazi taj kes na otvorenom trzistu. ili se parent zaduzi na trzistu pod boljim uslovima (jer moze) i prebaci ta sredstva nekom od svojih sub-ova koji mu te novce onda duguje. ili je to neki legacy iz prethodnog perioda, pa je jedan deo kompanije izdao obveznice koje je kupilo trece lice koje je nakon nekog perioda prodalo te obveznice drugom delu te grupacije i sad taj drugi deo fakticki postaje poverilac ovog prvog.

Link to comment

Da li za placanje onog godisnjeg poreza na dohodak treba ja njih da jurim i proveravam ili ce mi to biti poslato?Ako salju - kad salju?Ako treba ja da ih jurim - koga da jurim?Zvezdara je u pitanju.Unapred hvala!

Link to comment
Da li za placanje onog godisnjeg poreza na dohodak treba ja njih da jurim i proveravam ili ce mi to biti poslato?Ako salju - kad salju?Ako treba ja da ih jurim - koga da jurim?Zvezdara je u pitanju.Unapred hvala!
Nemaš ti šta da ih juriš i proveravaš. Podneseš prijavu, i platiš porez koji treba da platiš po prijavi koju si sam podneo. Ako ti neko recimo umanjenje iz prijave ne priznaju, poslaće ti rešenje o doplati.Ako budeš čekao da ti oni šalju, poslaće ti ali rešenje o prinudnoj naplati.
Link to comment
  • 2 weeks later...

iseljavanje iz srbije i tekuci racun u komercijalnoj banci. isla sam da se informisem o tome sta mi je ciniti kad se na jesen iselim. u banci imam:- otvoren tekuci racun- master karticu- otvoren neki devizni racun za potrebe koriscenja master kartice u inostranstvu- devizni stedni racunkako mi je sluzbenica banke objasnila, nakon sto prestane priliv sredstava na tekuci racun, sa njega se jos u 3 (ili 4) navrata skine po nekih 175-6 dinara i onda racun miruje.sto se tice master kartice, nju su mi savetovali da ukinem, posto se njeno odrzavanje naplacuje kvartalno po 500 dindzidevizni stedni ne kosta nista.onda sam utiske prenela majci, koja je u rukavu imala 3-7 tragicnih prica nekih nesretnika po raznim bankama koje se svode na to da su ih banke u slicnim situacijama opako uminusile a da ovi to nisu ni znali. ima li neko konkretna, skorasnja i primenjiva iskustva?hvala unapred.

Link to comment

Da se uđe u opaki minus na tekućem može samo ako neko koristi dozvoljeni minus u celosti pa ga ne vraća jedno godinu dana.Ako već ideš preko ugasi tekući da ti srce bude na mestu, a ako se ikada vratiš otvori tekući u boljoj banci.Sve što je službenica rekla izgleda tačno, tj. ne mogu da smislim još neki skriveni trošak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...