Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Kad smo već kod pekara, kada ste u užem centru, greota je ne navratiti do Čarlija pored bioskopa Balkan, i to pre 14h. Nenadjebive pogajzle sa čvarcima, kao i neke druge stvari, kao i najbrže prodavačice na svetu.
Slučajno sam prolazio pored pekare i probao te hvaljene pogačice s čvarcima... Sledeći put ću uzeti tri za odmah i još pet za poneti u Novi Sad :Hail:
Link to comment
  • 3 weeks later...

u hleb i kifle sve ima ukus na bajato, osim fiti peciva i puza sa suvim grozdjem. dobro, dobro, ima i to ukus na bajato, ali mi se te dve stvari svidjaju.e a sad nesto ozbiljno: na uglu bezanijske i svetosavske mislim, u zemunu, ima jedna grozna pekara, daklem, nije sredjivana od kad je napravljena pre jedno 82 godine. e tu ima najbolji burek u gradu. tacnije, od tog njihovog bureka je jos bolja njihova sarajevska pita. jedes i ne verujes.

Link to comment
  • 2 months later...

Roggenart ima novu prodavnicu u blizini Kalenića, preko puta Čuburskog parka u Maksima Gorkog. Možda je nekom ova lokacija bliža od one kod Cvetnog trga. Ne znam da li još negde imaju prodavnicu.

Link to comment
  • 1 month later...

E, krko baš taj seljački kod babe pre neki dan uz gudu i pekarski krompir, odličan je. Pre svega bih pohvalio njegov kapacitet upijanja moče, da je bilo tog leba kad sam bio redar u osnovnoj kurac bih brisao tablu smrdljivim sunđerom.

Link to comment
u hleb i kifle sve ima ukus na bajato, osim fiti peciva i puza sa suvim grozdjem. dobro, dobro, ima i to ukus na bajato, ali mi se te dve stvari svidjaju.e a sad nesto ozbiljno: na uglu bezanijske i svetosavske mislim, u zemunu, ima jedna grozna pekara, daklem, nije sredjivana od kad je napravljena pre jedno 82 godine. e tu ima najbolji burek u gradu. tacnije, od tog njihovog bureka je jos bolja njihova sarajevska pita. jedes i ne verujes.
to bi onda bio trajkovic. od ostalih u bezanijskoj, petrovic nije na cosku, a kale tj. kalevski nije nesredjivan.
Link to comment
E, krko baš taj seljački kod babe pre neki dan uz gudu i pekarski krompir, odličan je. Pre svega bih pohvalio njegov kapacitet upijanja moče, da je bilo tog leba kad sam bio redar u osnovnoj kurac bih brisao tablu smrdljivim sunđerom.
ja bogami juce sabila pola uz jednu gavrilovic narandzastu i jogurtic. i sve bilo ko nekad. (a od sredine mozes lepe loptice da pravis, onako fino poluzive).bio i neki neobicni baget, ali me bilo sramota da kupujem deset lebova odjednom. moracu cesce da se setam do veroa.(e, da, dobili su ponovo novu turu dalekoistocnih zacina, nudli, sosova itd)
Link to comment
ja bogami juce sabila pola uz jednu gavrilovic narandzastu i jogurtic. i sve bilo ko nekad. (a od sredine mozes lepe loptice da pravis, onako fino poluzive).
Mislim da uz taj lebac najbolje ide 1181208266milica-pasteta.jpgNe volim paštete, al ova jebe kevu. Plus jogurt kravica i sveža paprika i paradajz.
Link to comment

Molim moderatora da zakljuca pristup ovom topicu za sve koji se loguju van majchice.Sad sam morala da zovem bakutu da unapred narucim pogaje sa cvarcima i ruzice u rucnoj izradi da me cekaju krajem septembra.Odo da zavijam burek sama...

Link to comment
ja bogami juce sabila pola uz jednu gavrilovic narandzastu i jogurtic. i sve bilo ko nekad. (a od sredine mozes lepe loptice da pravis, onako fino poluzive).bio i neki neobicni baget, ali me bilo sramota da kupujem deset lebova odjednom. moracu cesce da se setam do veroa.(e, da, dobili su ponovo novu turu dalekoistocnih zacina, nudli, sosova itd)
uuu, to! trolujem, al od radosti, pošto dugo nisu imali i bila sam baš ljuta na njih zbog toga. klasična kulovska fora, navuku te na asortiman i onda prestanu da nabavljaju. moraću ponovo da se pomirim sa veroom.
Link to comment
e a sad nesto ozbiljno: na uglu bezanijske i svetosavske mislim, u zemunu, ima jedna grozna pekara, daklem, nije sredjivana od kad je napravljena pre jedno 82 godine. e tu ima najbolji burek u gradu. tacnije, od tog njihovog bureka je jos bolja njihova sarajevska pita. jedes i ne verujes.
uh. oni su nekad imali razani hleb da umresh. istina pre 15 godina, al ko zna...
Link to comment
  • 4 weeks later...

Vidim da niko nije pomenuo pekaru "Kirćanski" u Bul. kralja Aleksandra, malo ispod kafane Lipov lad. Sve je izvrsno, mada ja uglavnom kupujem kifle i kuvani đevrek. Ispred njih je samo Čarli. Ipak, ovo nisu nove pekare...U H&K uđem kad moram. Primetila sam da su na početku stavljali polutke voća u voćne korpice što stave u izlog. Kad je krenula prodaja i ljudi se navukli, počeli su da ih seku onim seckalom za kuvana jaja ili tako nečim.

Edited by halloween
Link to comment

beshe 5min do devet a meni trebao hleb. i jedino sto je ostalo na rafu, a da nije stvrdnuti obican hleb, beshe onaj tost "hleb i kifle" hleb. nakon dva dana jebitacno je svez, naravno sve prirodno, ali svaki slajs ima posred neku rupu. nemos semdvich napraviti nikako.sto se kaze ,lep a beskoristan, kao kianu rivs.

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...