Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Imali smo VK Radnički 2012-2016. Klasičan instant projekat sa Udovičićem, Filipom, Zlokovicem, Buricem...Osvojili LEN kup 2013., izgubili finale LŠ 2014.nakon čega je uslijedio finansijski potop koji je završio gašenjem kluba.

 

Nakon toga, osniva se novi klub-KVK Radnički. Kreću ispočetka, postepeno, formira se odlična omladinska škola, a prvi tim ide od 1b lige Srbije, preko 2. Jadranske lige do evo osvajanja 1. Regionalne lige.

 

Inače, tim i nema neke top igrače, sem Strahinje Rasovica i Ukropine, te golmana Dobožanova ako se i oni uopšte mogu svrstati u tu kategoriju. Međutim, Radnički ima kontinuitet, odlične uslove, igrači su dobro i redovno plaćeni, a Uroš Stevanović je odličan trener.

Svaka čast.

  • +1 1
Link to comment

Radulović je isto odličan, moguće i mvp ovog finalnog turnira. Veliki talenat ali je "problematičan" bio kažu. Ako ga je poziv u reprezentaciji malo uozbiljio onda dobijamo još jednog igrača svetske klase. 

Link to comment
2 minutes ago, variola said:

Radulović je isto odličan, moguće i mvp ovog finalnog turnira. Veliki talenat ali je "problematičan" bio kažu. Ako ga je poziv u reprezentaciji malo uozbiljio onda dobijamo još jednog igrača svetske klase. 

Ja ga se sjećam kad je sa nekih 16 godina ušao u prvi tim Primorja. Onda se odjednom obreo u Vojvodini. Bilo mi je čudno što su ga Riječani pustili tek tako, jer je i kao klinac pokazivao ozbiljan potencijal.

 

 

Link to comment
1 minute ago, BWA said:

Ja ga se sjećam kad je sa nekih 16 godina ušao u prvi tim Primorja. Onda se odjednom obreo u Vojvodini. Bilo mi je čudno što su ga Riječani pustili tek tako, jer je i kao klinac pokazivao ozbiljan potencijal.

 

 

Da, ali znam neke hrvate iz tih vaterpolo krugova, kažu da se tamo znao pisvađati, pičkarati i sa saigračima i sa trenerom, a svi ga smatrali ogromnim talentom. 

  • Hvala 1
Link to comment
On 31.3.2021. at 20:11, BWA said:

Na kraju  12:11 za Radnički.

Dobar vaterpolo.

Da li je umor Radnickog ili je Partizan podigao nivo u odnosu na jesenji deo?

Link to comment

I jedno i drugo.

Partizan je na polusezoni doveo 5 ìgraca. Tu su Mitrović, Aksentijević, Čabrilo koji je solidan centar i 2 Brazilca - Rikardo, prosječan igrač i Vergara koji je odličan.

 

Pojačani smo na svim pozicijama, ali nedovoljno za neki ozbiljniji rezultat.

 

Brazilci nisu igrali protiv Radničkog.

Edited by BWA
Link to comment

Očekivan poraz Zvezde od Solnoka 12:20.

Prejak je Solnok u ovom momentu.

 

Partizan razbio Vojvodinu u Novom Sadu 14:9. Bilo je i 12:3 u trećoj četvrtini.

Paradoks je da će Vojvodina pred plej of vjerovatno biti peta a mi sesti, iako smo puno bolji od njih.

No, u prvom dijelu sezone nije bilo tako, a i Vojvodina je dobila NBGD što nije senzacija nego i više od toga

Link to comment

Kako se igra plej of? Klasicno 1-8, 2-7... ili se liga deli na 2x5? Ako je ovo drugo ima smisla kukanje po stampi posle tekme u NS kako slabiji tim uzima kotu 5. Ako je ovo prvo, a trebalo bi da jeste, ne vidim poentu, peti ili sesti

Link to comment
8 hours ago, nahbar said:

Kako se igra plej of? Klasicno 1-8, 2-7... ili se liga deli na 2x5? Ako je ovo drugo ima smisla kukanje po stampi posle tekme u NS kako slabiji tim uzima kotu 5. Ako je ovo prvo, a trebalo bi da jeste, ne vidim poentu, peti ili sesti

 

Prvo je.

Nije toliko bitno, sem što Vojvodina nema nikakvih šansi protiv Šapca, a Partizan bi ih imao. Partizan ako ostane šesti ide ili na Zvezdu ili na NBGD a tu su šanse za prolaz manje nego protiv Sapca.

Nije to nešto posebno važno.

 

Inače, Italijani pišu da u NBGD dolaze i Mandić, Jakšić i Ivovic.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...