Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

ajajaj… klasicna novokomponovana groteska.

iliti recima samog arhitekte, moderna klasika. hah.

 

sto rece kralj, prostitucija je to. brutalno ali spot on.

jasno je da je u svakom poslu, pa tako i kreativnom, kompromis nezaobilazan. ali sve ima svoje granice. ako je arhitekt pristao da stane iza ovako necega…

 

ja sam u prvom trenutku pomislila da je rec o nekom ambicioznom gradjevincu sumnjivog ukusa. avaj.

 

(meni je totalni highlight gde su tutnuli tv u onolikom prostoru & “biblioteka”)

Link to comment

to je sve pitanje definicije prostitucije. ovo o cemu pisete je ulicna prostitucija. ja sam jednako osetljiv na genericku copy/paste arhitekturu koja prati trend a vec za 10 godina cemo se drzati za glavu. 85% emirata je taj fazon. beograd na vodi style. moze bilo gde. to je vec visoka prostitucija, studentkinja prava, 4.godina, 180 cm, 55kg, duga crna kosa, zelene oci.

Edited by yolo
Link to comment

to je sve pitanje definicije prostitucije. ovo o cemu pisete je ulicna prostitucija. ja sam jednako osetljiv na genericku copy/paste arhitekturu koja prati trend a vec za 10 godina cemo se drzati za glavu. 85% emirata je taj fazon. beograd na vodi style. moze bilo gde. to je vec visoka prostitucija, studentkinja prava, 4.godina, 180 cm, 55kg, duga crna kosa, zelene oci.

 

o, da, slazem se. itekako.

(beograd na vodi, sa sve onim XXL bilbordom na zel. stanici, je tek prava poslastica. kako li ce se samo to zavrsiti... my bet is: fatamorgana. no, dobro, mozda sam cinik).

 

i to apropo prostitucije, istina, do definicije je, jer nijanse su u pitanju. al' se na kraju svodi ipak na isto. 

 

strah me je da kompromisi koji dosezu te granice (kao ovaj projekat), na kraju imaju stvarne posledice po ono sto sacinjeva nase okruzenje. cak pitanje etike.

al' eto. sve znam. life's a bitch pa tako mnogi odustanu od tih kategorija. edit: tu mislim na arhitekte, naravno.

Edited by roksi
Link to comment

to je sve pitanje definicije prostitucije. ovo o cemu pisete je ulicna prostitucija. ja sam jednako osetljiv na genericku copy/paste arhitekturu koja prati trend a vec za 10 godina cemo se drzati za glavu. 85% emirata je taj fazon. beograd na vodi style. moze bilo gde. to je vec visoka prostitucija, studentkinja prava, 4.godina, 180 cm, 55kg, duga crna kosa, zelene oci.

+ xn

 

ed.

već mi muka pripada kad vidim tordirani toranj, ničim izazvano rasturene prozore po fasadi, baratanje bojom kao da objekat mora da se vidi sa meseca i sl.

ima toga dosta

 

ko ume, može da napravi arhitekturu i na 4 m2

Edited by dùda
Link to comment

Ma daj Ravaneli, ovaj projekat je nastao tako što je investitor došao sa nekim izgužvanim papirom fotografije neke arapske replike Tadž Mahala i rekao doće isto to. Ovde se ne radi o arhitekti, nego o kurvi.

 

Ipak, ovo što Duda piše je distopija. Ima sasvim razboritih, tolerantnih i obrazovanih investitora, ali i arhitekata koji nikad ne bi stali iz ovakvog rugla. To što su prvi u manjini nije toliko strašno, ali što su i drugi je jezivo.

Дај тог неког моралног архитекту. Што одбија да гради.

Link to comment

Baš neobično izgleda. Videh na prvoj fotki da je krovni zid kombinovan, prvo cigla pa malter te pomislih da je sve naknadno dodavano.

 

Kad smo kod toga, koja je fora ovim lučnim krovovima kojih po Beogradu ima mali milion? Pretpostavljam da je zabranjeno raditi one krovove što se "lome"  i pa omogućavaju višeprostora ispod (kao ovi pariski) ali zar nije i ovo moglo biti regulisano?

 

Kad se gleda sa strane svaka izgleda kao big giant glans. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...