Jump to content
IGNORED

EBook


Molder

Recommended Posts

Prilikom starta aplikacija te pita da li želiš pretplatu ili da kupuješ knjige. Pošto nemam ni eink telefon ni android eink reader odlučio sam se za drugo.

Za render epuba koriste FolioReaderKit. U aplikaciji možeš da podešavaš dnevni ili noćni mod, font, veličinu slova i poravnanje.

Ne mogu se podesiti margine, razmak između redova i što je najgore nema hifenacije tako da na malom ekranu nikako ne izgleda dobro.

Aplikacija je puna reklama za izdanja Lagune, ali neke linkovi kao npr. "besplatne knjige" ne rade. Aplikacija vodi statistiku o tome šta i koliko čitaš.

Sve izgleda mnogo ozbiljnike nego u prethodnoj verziji "Delfi".

Ipak mislim da se isplati tek posle kupovine nekih od android eink uređaja Hisense A5 telefona ili Onyx Boox Poke 2 koji su preko 200 evra.

Za pitanje o ponudi najbolje da pitaš na podrska@edenbooks.rs

 

edit: onyxboox poke2 je 190 dolara na ebayu, ali tek treba proveriti da li i kako radi sa aplikacijom

Edited by torz
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Gilbert Adair - The Holy Innocents

(originalna knjiga po kojoj je snimljen film The Dreamers, čujem dosta luđa, seksija i zanimljivija)

 

neko? nešto?

pretražih sve što mi je palo na pamet, iscimah sve koji su mi pali na pamet, i sve mi se čini da ni ne postoji u ebook formi :sad:

Link to comment

Da, to sam našla i ja, ali nije na žalost isto.

 

Prvo je Gilbert napisao The Holy Innocents pa je snimljen film The Dreamers. Onda je Gilbert napisao novu, izmenjenu verziju knjige, tako da bude više nalik filmu i "cenzurisana" je u odnosu na prvu verziju, ali se na kraju sve tri verzije priče razlikuju :lolol:

Link to comment

Ja imam u e formatu, srpski cini mi se tri njegove knjige: Sanjari, Cin Rogera Murgatroyda, Zagonetni stilski incident. Jel nije ova poslednja, s obzirom da je prevod?

Link to comment

Hmmm, deluje po opisu koji sam našla na netu da nije. Ali možeš li via PP da mi pošalješ sve 3? Znam nekoga koga bi zanimao srpski prevod Sanjara, a kad već šalješ daj i druge dve :lolol:

Link to comment
Hmmm, deluje po opisu koji sam našla na netu da nije. Ali možeš li via PP da mi pošalješ sve 3? Znam nekoga koga bi zanimao srpski prevod Sanjara, a kad već šalješ daj i druge dve [emoji38]ol:
Ajde kad se vratim kući spakovacu na neki upload pa ti posaljem link

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
On 30.8.2020. at 9:52, torz said:

Prilikom starta aplikacija te pita da li želiš pretplatu ili da kupuješ knjige. Pošto nemam ni eink telefon ni android eink reader odlučio sam se za drugo.

Za render epuba koriste FolioReaderKit. U aplikaciji možeš da podešavaš dnevni ili noćni mod, font, veličinu slova i poravnanje.

Ne mogu se podesiti margine, razmak između redova i što je najgore nema hifenacije tako da na malom ekranu nikako ne izgleda dobro.

Aplikacija je puna reklama za izdanja Lagune, ali neke linkovi kao npr. "besplatne knjige" ne rade. Aplikacija vodi statistiku o tome šta i koliko čitaš.

Sve izgleda mnogo ozbiljnike nego u prethodnoj verziji "Delfi".

 

A nema ni opcije da pronađeš stranu. Ako kojim slučajem ugasim knjigu tako da mi učita početak, moram da vrtim strane do one do koje sam stigla. Ili ima, a ja sam paglu pa ne znam gde je (iako sam je tražila i tražila)

Dole desno piše broj strane od poglavlja, a dole levo procenat knjige, koji mi isto tako nije jasan :frust:

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
3 hours ago, nisam ja said:

Screenshot-20201027-160806-com-audible-a

Kako ne gotiviti lika koji probuši rupu u patosu kamioneta i stavi u nju levak da ne bi morao da staje na putešestviju kad mu se pripiša?

Prešao nešto više od pola. Sjajan lik a i knjiga je super.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...