Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

On 27.9.2018. at 22:06, IvanIvan said:

Ponuđeno im je samo po 500e za nastup na olimpijadi (i da im se isplati prethodni dug). Na njihovo negodovanje je predsednik saveza rekao da ako neće ima ko će da igra i da nema ni dinara više za honorare kao i da ga ne interesuje koje će mesto zauzeti.

 

Čekaj, stvarno je ovo rečeno?

Link to comment
On 6.10.2018. at 0:36, zorglub said:

 

Čekaj, stvarno je ovo rečeno?

 

Pa ja nisam prisustvovao, ne mogu da se zakunem. :) Ali reprezentativci koji su bili na sastanku su to preneli, niko iz saveza taj detalj nije osporio. Ima razloga da se veruje da je stvarno bilo tako i ne verujem da bi svi lagali u vezi toga.

Link to comment
On 4.10.2018. at 21:55, IvanIvan said:

Pa ne bih se baš složio za četvrtu tablu. Jeste imao prijatniju poziciju, ali sve u granicama jednakog tokom cele partije. Možda je na prvoj tabli bilo šansi na pobedu, ali prosto je bilo jako rizično komplikovati, a u tom trenutku je Zajić bio mnogo bolji, pa je i to verovatno uticalo da Popović uđe u remi rasplet. Sa druge strane, Zajić je potpuno nadigrao protivnika i pozicija je bila potpuno dobijena. Ovaj je uspeo da zakomplikuje maksimalno i da ga natera da uđe u cajtnot pred 40. potez gde je napravio nekoliko grešaka i posle toga se pozicija potpuno preokrenula.

dusan iz sombora? :)

onda da se pohvalim da smo zajedno trenirali :fantom:

ok i nismo, posto je njega cale (takodje sahista, igrali smo cesto zajedno tradicionalne "cugere") vec tad pogurao na visi nivo, ali ne mogu se oteti utisku da je moje prisustvo imalo znacajan uticaj na njegovu karijeru :fantom:

 

a i sad kad "vracam film", prilicno sam siguran da smo igrali jedan protiv drugog

 

to je drugi najveci uspeh u mojoj karijeri. prvi je onaj kad sam 2 ( i slovima dva :fantom: ) puta remizirao sa matorim masicem, koji je svojevremno dobijao nase najbolje sahiste, koji su u to vreme umeli dobiti i svetskog prvaka

drugom recima igrao sam na nivou svetskog prvaka :D

 

eee, kakvu potencijalnu karijeru sam bacio niz vodu :(

 

kad smo kod propalih sahista, jel video skoro neko milogleda na forumu? :fantom:

 

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

dusan iz sombora? :)

onda da se pohvalim da smo zajedno trenirali :fantom:

ok i nismo, posto je njega cale (takodje sahista, igrali smo cesto zajedno tradicionalne "cugere") vec tad pogurao na visi nivo, ali ne mogu se oteti utisku da je moje prisustvo imalo znacajan uticaj na njegovu karijeru :fantom:

 

 

 

Jeste Dušan i mislim da je iz Vojvodine, ali ne znam dalje od toga. Tako da je verovatno on.

Link to comment
3 hours ago, IvanIvan said:

 

Pa ja nisam prisustvovao, ne mogu da se zakunem. :) Ali reprezentativci koji su bili na sastanku su to preneli, niko iz saveza taj detalj nije osporio. Ima razloga da se veruje da je stvarno bilo tako i ne verujem da bi svi lagali u vezi toga. 

Da, Genijalac mi je kasnije ukazao na članke, strašno.

Link to comment

Jan Lundin, neupadljivi Šveđanin solidnog rejtinga, poslednjih godina je nezaobilazan na turnirima u Srbiji. Reč je o - ambasadoru Švedske. Tih, neprimetan, liči na profesora sociologije ili geometrije na američkom koledžu. Naš najbolji šahovski sudija, gosin Babić, koji sudi sve velike opene, uključujući Trofej Beograda, izgleda kao američki rvač. Ili čak sumo hrvač. Naši openi se odlikuju slabom zvučnom izolacijom i slabom ventilacijom. Na avgustovskom letnjem openu iz susedne prostorije se često čula narodna muzika, a kažu da je isti slučaj bio i na Kvalitetnoj lizi Beograda održanoj u Deligradskoj. Ali tamo nisam bio decenijama, znam da su se prostorije smanjile, nekad su imali maltene čitav sprat, a sada do saveza mora da se prođe kroz Fudbalski savez Beograda, što deluje zastrašujuće. Ali, na zadnjim tablama su uslovi svuda isti, i na Zapada i u Aziji i kod nas: tu igraju ljubitelji koji drm,ai sto i usred partije se bučno pozdravljaju s prijateljima koji svrate da navijaju. ako želiš mirnu partiju, moraš da budeš dobar i da igraš na prvih dvadesetak tabli.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...