Jump to content
IGNORED

PPP real estate


DarkAttraktor

Recommended Posts

Sta je procena? Hoce li cene ici gore ili dole? Kakva je potraznja trenutno za jednosobnim stanovima u centru?
Ja sam otkazao gazdi u cetvrtak, u nedelju je izmedju dva i cetiri doslo sedam ljudi da ga pogleda, i u pola pet je sve dogovoreno sa novim stanarom za istu cenu [220e+rezija]. U pitanju je jednosoban stan od 34m2 kod palilulske pijace. Verovatno je pomoglo sto se blizi 1. oktobar, ali mislim da je renne u pravu i da nije problem izdati manji stan u centru.
Link to comment
Ja sam otkazao gazdi u cetvrtak, u nedelju je izmedju dva i cetiri doslo sedam ljudi da ga pogleda, i u pola pet je sve dogovoreno sa novim stanarom za istu cenu [220e+rezija]. U pitanju je jednosoban stan od 34m2 kod palilulske pijace. Verovatno je pomoglo sto se blizi 1. oktobar, ali mislim da je renne u pravu i da nije problem izdati manji stan u centru.
Hvala.
Link to comment
Ako si spreman da ulozis u stan (namestaj, renoviranje, klima, wifi, kablovska) onda mozes da izdajes na po dan. Jeste malo vise cimanja ali se isplati, pogotovu na duze staze.
ja se trenutno malo interesujem oko ovakvog načina izdavanjapregledala sam razne sajtove na ovu temu i zaključak je da dosta dobro rade stanovi u samom centru,pri tom , treba da budu lepo sređeni, savremenotako može da se zaradi otprilike duplo više nego ako se klasično izdajea istina je da traži maltene svakodnevni angažman, ali ako je neko bez posla, što da ne
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Trazim stan, da iznajmim za stanovanje (2 stanara dakle par) na godinu dana (bar). Ono sto trazim je:- 35 (min.) do 55 (max.) kvadrata- jednosoban do dvosoban, ako moze jednoiposoban ili dvosoban najbolje- komplet uredjeno kupatilo i kuhinja (dakle sporet, rerna, ves masina itd.)- ostatak stana ne mora biti namesten, mada je pozeljno da postoji bar neki komad namestaja- kirija do 250 EUR mesecno (max.)- lokacije koje mi za sada ulaze u obzir:Vracar (Neimar, Cubura, Karadjordjev park, Crveni krst, okolina Juznog bulevara)Centar (Stari grad, Palilula)Zvezdara (do Cvetkove Pijace, tj. do Gospodara Vucica)Ako neko izdaje ovako nesto, ili zna nekoga ko izdaje, neka mi sibne na PM ponudu, kontakt, itd. Ako ste kojim slucajem agent za nekretnine koji se ovime bavi profesionalno, zanima me uzimanja stana preko agencije samo ako je vlasnik voljan da plati agencijsku proviziju, jer ja necu.Hvala!

Link to comment
  • 3 weeks later...

Agencije su, od pre neki dan, duzne da imaju ugovor o zastupanju sa prodavcem.Kako je sada reseno placanje provizije? Do sada je proviziju placao kupac, sada cujem da se prodavac obavezuje na 2%?Sent from my ST23i using Tapatalk

Link to comment
  • 1 month later...

U procesu sam kupovine nekog manjeg stana 30-35 kvadrata. Posto 10 godina rentiram stanove u BG o kupovini istih ne znam nista :DIma li neko da preporuci neku agenciju (koja moze stvarno da me poveze sa nekim ko prodaje stan i to prema zadatim parametrima :) ) da dopunim sa tim ovo besomucno cesljanje oglasa i obilazak raznih livada i njiva gde "investitori" prave nove zgradice? Ili neki drugi nacin da dodjem do ljudi koji prodaju stanove u starijim zgradama (posto je u realnim oglasima 90% novogradnja)Hvala :)

Link to comment
Agencije su, od pre neki dan, duzne da imaju ugovor o zastupanju sa prodavcem.Kako je sada reseno placanje provizije? Do sada je proviziju placao kupac, sada cujem da se prodavac obavezuje na 2%?Sent from my ST23i using Tapatalk
Cuo sam iz price sa jednom vlasnicom agencije da im je to + zaposljavanje agenata + ukidanje garancija NSOK napravilo haos...To za te procente nisam siguran stalno se nesto menja...
Link to comment

Pa, dobro, nije toliki haos ali im je zakomplikovalo zivot. Na primjer, po zakonu je prodavac u obavezi da plati agenciji proviziju, a takva je praksa i u inostranstvu i u unutrasnjosti. U Beogradu je praksa drugacija i proviziju placa kupac, a prodavci nece ni da cuju kada im se to pomene, pa treba dodatno uveravati ljude da niko nista ne muti ugovorima.

Link to comment

depozit je za racune, nisam kapirao da je to nesto nenormalno? cena je pitanje dogovora, naravno da je moguca korekcija, mada ako mogu da primetim, na 75m od pravnog i 150m od tehnickih fakulteta, nisam siguran da postoji bilo kakva stambena jedinica ispod 150e.inace nije skroz prazno - postoji veliki frizider, trpezarijski i radni sto, ugradni plakar za kuhinjske stvari, madrac - sve moze da se izbaci kome smeta. bojler je nov, grejanje je centralno.

Edited by gazza1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...