Jump to content
IGNORED

I crtani je film...


Chivo D'Arbo

Recommended Posts

14 hours ago, Hermetico said:

Pravim novu radionicu crtanja za kustose, tema mi je treš devedesetih... I nađem na tjubu celu legendarnu MTV seriju Liquid Television koja je porodila Beavis & Butthead i Aeon Flux. Ludilo kako je dobro, zavalite se uživajte

 

 

zasto treba kustosima radionica za crtanje?

Link to comment
7 hours ago, Krampa said:

zasto treba kustosima radionica za crtanje?

Nije da njima treba kao veština, nit ja inače držim radionice crtanja kao veštine nego kao nekog zajedničkog brejnstorminga, u slučaju odraslih možda i tim bildinga (ne da ovi ljudi rade zajedno, nisu svi ni iz Srbije, ali šta ja znam možda će raditi)

 

Počelo je zbog lokdauna i nevolja u poslu, kao relaks, pa se zapatilo kao neko zajedničko razmišljanje u hodu. Prva tema bio Mehanizam, pa Džungla, pa Okvir i sad 90te. Filozofske su radionice :D DKSG organizuje, dobro je zezanje

Edited by Hermetico
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Nije da njima treba kao veština, nit ja inače držim radionice crtanja kao veštine nego kao nekog zajedničkog brejnstorminga, u slučaju odraslih možda i tim bildinga (ne da ovi ljudi rade zajedno, nisu svi ni iz Srbije, ali šta ja znam možda će raditi)

 

Počelo je zbog lokdauna i nevolja u poslu, kao relaks, pa se zapatilo kao neko zajedničko razmišljanje u hodu. Prva tema bio Mehanizam, pa Džungla, pa Okvir i sad 90te. Filozofske su radionice :D DKSG organizuje, dobro je zezanje

aa da da ima smilsa. ima neki sajt?

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
14 hours ago, klimt said:

Zdenko Gašparović - Satimanija (1978)

Zagrebačka škola

Tu je Branka Parlić prvi put čula Satija...

 

Otkud ova tvrdnja? Je l se BP u nekom svom intervjuu, ili sl. o ovome izjasnila?

Nisam nepoverljiv, nego radoznao.

 

Film je čista dekadencija!

Link to comment
4 hours ago, Ras said:

Otkud ova tvrdnja? Je l se BP u nekom svom intervjuu, ili sl. o ovome izjasnila?

Nisam nepoverljiv, nego radoznao.

 

Film je čista dekadencija!

"U to vreme sam slučajno otkrila muziku Erika Satija, gledajući na televiziji crtani film "Satimanija", u kome se čula neobična, za mene tada nepoznata muzika. Crtani film je radio pripadnik čuvene Zagrebačke škole crtanog filma Zdenko Gašparović, svirao je Aldo Čikolini kompozicije za klavir Erika Satija i to je bilo sve što sam tada znala. Pričala sam Subi koliko sam bila fascinirana filmom i muzikom i tada je počelo naše istraživanje Satija."

 

Ovde:

https://www.mojnovisad.com/gradske-face/branka-parlic-pijanistkinja-savremena-muzika-se-na-drugi-nacin-promislja-slusa-i-izvodi-id39083.html

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...