Jump to content
IGNORED

I crtani je film...


Chivo D'Arbo

Recommended Posts

2 hours ago, bags said:

Je li bilo nekad sinhronizovano ?

Mislim da nije. Posežem u sećanje i zakleo bih se da je bilo titlovano, kao i Bakšijev Gospodar prstenova koji je išao istih dana. (Po meni najbolja adaptacija, da ne kažem jedina dobra. :D)

Link to comment
On 8.11.2020. at 8:42, Hermetico said:

Jedan od mojih omiljenih. Mislim da je 2010 dobio Oskara. Kauboj, Indijanac i konj žive u malom francuskom selu a onda sve postaje luđe i luđe i tako do kraja. :D Najurnebesnije je što ipak likovi imaju ona postolja na koja su im zalepljena stopala, kao plastične figurice, iako su animirani. Velika preporuka za dugometražnu verziju.

 

 

 

Ja sam prvo gledala film pa posle saznala za seriju. Genijalstina, slatka i bizarna istovremeno.

Pukla sam skroz vec kada je u prvim minutima Konj uskocio u auto i jurnuo do skole. Ono sta je dosta bitno je sto film ima dobar tok i pricu i te razne bizarnosti nisu sporadicno razbacane.

 

A super su i reklame za mleko koji je radio autorski dvojac:

 

Ja sam toliko pala na ovo, da veoma cesto i kada kazem mleko, kazem ovako kao pirat - mislim da mi je to najmladji filmski fazon koji je postao deo redovnog recnika.

 

Nego, zbilja je animirano bez koriscenja figurica? Meni se cinilo da sam pohvatala sve one poze koje su moji indijanci imali, delovalo mi je bas pravo. [Nakon konsultovanja Vikipedije mislim da ipak gresis, jesu koristene figurice: "The film was made over the course of 260 days in a studio on the outskirts of Brussels. 1500 plastic toy figures were used during filming"]

 

Link to comment
11 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Ja sam prvo gledala film pa posle saznala za seriju. Genijalstina, slatka i bizarna istovremeno.

Pukla sam skroz vec kada je u prvim minutima Konj uskocio u auto i jurnuo do skole. Ono sta je dosta bitno je sto film ima dobar tok i pricu i te razne bizarnosti nisu sporadicno razbacane.

 

A super su i reklame za mleko koji je radio autorski dvojac:

 

Ja sam toliko pala na ovo, da veoma cesto i kada kazem mleko, kazem ovako kao pirat - mislim da mi je to najmladji filmski fazon koji je postao deo redovnog recnika.

 

Nego, zbilja je animirano bez koriscenja figurica? Meni se cinilo da sam pohvatala sve one poze koje su moji indijanci imali, delovalo mi je bas pravo. [Nakon konsultovanja Vikipedije mislim da ipak gresis, jesu koristene figurice: "The film was made over the course of 260 days in a studio on the outskirts of Brussels. 1500 plastic toy figures were used during filming"]

 

Nisam ni rekao da nisu figurice, iskreno, nije mi bilo jasno šta su tu uradili i samo sam se prepustio. Prestao sam da razmišljam već kad je konj dobio čestitku od svog brata, Žana Kloda. :D Mnogo dobar film, a i serija. Mada je meni film bolji.

Link to comment
  • 3 weeks later...

https://www.openculture.com/2020/12/studio-ghibli-makes-1178-images-free-to-download.html

 

nausicaa015.jpg

 

Quote

Now, Studio Ghibli have provided such images themselves, in an online collection (click here and scroll down the page) that offers more than 1,100 stills from their films, all free for the download. This trove has grown considerably since we first featured it this past fall here at Open Culture.

 

  • +1 5
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pravim novu radionicu crtanja za kustose, tema mi je treš devedesetih... I nađem na tjubu celu legendarnu MTV seriju Liquid Television koja je porodila Beavis & Butthead i Aeon Flux. Ludilo kako je dobro, zavalite se uživajte

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...