Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Možete da pričate šta oćete, meni ovo ne izgleda baš nikako zdravo po bubrege.

 

Idem u teretanu iz zdravstvenih razloga 3-4x nedeljno, radim s trenerom, uživam u treninzima (iako često kukam i pretim mu da ću da ga gađam nečim). Krenuo u novembru, onda januar preskočio zbog bolesti, pa pola marta, april i maj zbog korone. Bez obzira na to, kondicija i snaga su mi nikad bolje. Ali moram još da smanjim unos kalorija da bih mršavio, vežbe def nemaju nikakvog više uticaja na to (smršao sam nekih 30kg u ovom turnusu, ali sad ide glacijalno sporo).

Link to comment

Jel probao neko ovaj novi proteinski krem bez secera Victus koji proizvodi Stamevski, imaju cetiri razlicita ukusa i veoma zanimljiv sastav:

 

- Mighty Almond I (izolat proteina surutke, aronija, badem i preliv od crne cokolade bez dodatog secera, sa prirodnim zasladjivacem na bazi agava sirupa)
Nutritivne vrednosti na 100g proizvoda: 319 kcal / 14g proteina / 12g ugljenih hidrata / 22,6g masti

 

- Mighty Almond II (izolat proteina surutke, badem, pomorandza i preliv od crne cokolade bez dodatog secera, sa prirodnim zasladjivacem na bazi agava sirupa)
Nutritivne vrednosti na 100g proizvoda: 302 kcal / 12,6g proteina / 12,7g ugljenih hidrata / 21,7g masti

 

- Classy Walnut I (izolat proteina surutke, orah, visnja i preliv od crne cokolade bez dodatog secera, sa prirodnim zasladjivacem na bazi agava sirupa)
Nutritivne vrednosti na 100g proizvoda: 332 kcal / 11,9g proteina / 16,6g ugljenih hidrata / 23,3g masti

 

- Delightful Hazelnut I (izolat proteina surutke, ribizla, lesnik, kokos i preliv od mlecne cokolade bez dodatog secera, sa prirodnim zasladjivacem na bazi agava sirupa)
Nutritivne vrednosti na 100g proizvoda: 343 kcal / 12,7g proteina / 10,8g ugljenih hidrata / 26,4g masti

 

Trazio sam ih u Maksiju i Orascu, ali ih nisam nasao, deluju mi kao zanimljiva opcija kad treba pojacati kalorije, stavicu slike u spojler :)

Spoiler

zT4hQ9Y.png

0EmDvfg.png

hI1vGU9.png

t18KUtR.png

 

Link to comment
On 17.7.2020. at 4:47, Бруклинский said:

Jel probao neko ovaj novi proteinski krem bez secera Victus koji proizvodi Stamevski, imaju cetiri razlicita ukusa i veoma zanimljiv sastav:

 

- Mighty Almond I (izolat proteina surutke, aronija, badem i preliv od crne cokolade bez dodatog secera, sa prirodnim zasladjivacem na bazi agava sirupa)
Nutritivne vrednosti na 100g proizvoda: 319 kcal / 14g proteina / 12g ugljenih hidrata / 22,6g masti

 

- Mighty Almond II (izolat proteina surutke, badem, pomorandza i preliv od crne cokolade bez dodatog secera, sa prirodnim zasladjivacem na bazi agava sirupa)
Nutritivne vrednosti na 100g proizvoda: 302 kcal / 12,6g proteina / 12,7g ugljenih hidrata / 21,7g masti

 

- Classy Walnut I (izolat proteina surutke, orah, visnja i preliv od crne cokolade bez dodatog secera, sa prirodnim zasladjivacem na bazi agava sirupa)
Nutritivne vrednosti na 100g proizvoda: 332 kcal / 11,9g proteina / 16,6g ugljenih hidrata / 23,3g masti

 

- Delightful Hazelnut I (izolat proteina surutke, ribizla, lesnik, kokos i preliv od mlecne cokolade bez dodatog secera, sa prirodnim zasladjivacem na bazi agava sirupa)
Nutritivne vrednosti na 100g proizvoda: 343 kcal / 12,7g proteina / 10,8g ugljenih hidrata / 26,4g masti

 

Trazio sam ih u Maksiju i Orascu, ali ih nisam nasao, deluju mi kao zanimljiva opcija kad treba pojacati kalorije, stavicu slike u spojler :)

  Hide contents

zT4hQ9Y.png

0EmDvfg.png

hI1vGU9.png

t18KUtR.png

 

Pravio sam na bazi lesnika i whey sa ukusom chokolade.Zasladjivac dodavao nisam,whey bio sa steviom.Dodati malo ulja i mleka od badema ili lesnika ili obicnog mleka da bi se ubola gustina.

 

Link to comment

Kada sam posle 20 godina sedenja i lezanja rešio da idem u teretanu, ubrzo posle toga moj master plan za zdrav zivot sjebala je korona, pa mi je pala na pamet ideja da kupim neke sprave za vezbanje i da ih namestim u kući. 

Ima li neka korisna sprava koja bi mogla da se koristi u kućnoj varijanti za rekreativni trening? Prostor nije problem. 

Link to comment

Rastegljive trake i jedna ona mekana podloska :) eventualno ona lopta na napuhavanje. Zapanjio bi se koliko funkcionalnih vezbi moze da se odradi sa sopstvenom tezinom i par traka na rastezanje, a i tom loptom.

 

Dalje od toga ja bih uzeo vratilo za zgibove.

Link to comment

Sprava za zgibove i propadanja bi ti resio program teretane.Na toj spravi ti radi bukvalno sve osim nogu.Ja to radim vec 3 meseca u gym nisam krocio a telo izgleda i bolje nego sto je bilo.Zakacis za zid i radis kad hoces.

Link to comment
3 hours ago, Uskebasi said:

Kada sam posle 20 godina sedenja i lezanja rešio da idem u teretanu, ubrzo posle toga moj master plan za zdrav zivot sjebala je korona, pa mi je pala na pamet ideja da kupim neke sprave za vezbanje i da ih namestim u kući. 

Ima li neka korisna sprava koja bi mogla da se koristi u kućnoj varijanti za rekreativni trening? Prostor nije problem. 

Uzmi bučice, ne fiksno, nego šipku i ploče pa doziraj.

Vratilo i razboj su ok, ali ako godinama nisi ništa radio, teško da će to imati nekog efekta u početku. Ja sam sa 80 kg.na vratilu radio 5-6 serija od 6-8 ponavljanja, nebitno da li je uski ili široki hvat, da li šipka ide ispred ili iza vrata. Sa mojih 100 kg danas ne postoje nikakve serije.☺

Tako da,  praši sklekove, trbušnjake  bučice, pa kad se malo vratiš u formu montiraj vratilo i razboj i radi sopstvenom težinom.

Link to comment

bogami ona lopta teska je odlicna za trbusnjake. medicinka 

 

na ledjima si, lezis, savijena kolena, i onda se dizes kao trbusnjake da radis a nju bacas u vis i hvatas

 

 

Edited by mustang
Link to comment
12 hours ago, Uskebasi said:

Kada sam posle 20 godina sedenja i lezanja rešio da idem u teretanu, ubrzo posle toga moj master plan za zdrav zivot sjebala je korona, pa mi je pala na pamet ideja da kupim neke sprave za vezbanje i da ih namestim u kući. 

Ima li neka korisna sprava koja bi mogla da se koristi u kućnoj varijanti za rekreativni trening? Prostor nije problem. 

 

Dobra je varijanta i ukoliko si u prilici da nabavis neki kvalitetan gladijator, narocito ako ti vec prostor nije problem.

Ima raznih modela i naravno cene dosta variraju, a recimo da je TYTAX T3-X Home Gym definitivno kvalitetan izbor :D

 

mFPcfRP.jpg

Link to comment

Prostor nije problem, ali 10k+ evra za gladijator jeste 😁

Imam neki utisak da bi gladijator bio koriscen 3 meseca, a onda bi samo zauzimao mesto. 

 

U vezi ovih traka, jesu li bolje one rastegljive, ili ova trx? I u vezi trx, ima li potrebe kupovati originalnu za 35k,ili ima neka od ovih domacih da je upotrebljiva? 

Link to comment

Ja sam kupio neku kopiju za 40 evra i skoro pola godine bez ikakvih problema sluzi.
Ne znam sta je bolje jer nemam rastegljive trake, verovatno oba pa kombinovati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...