Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

A gde odlazi? Sem naslova i da je izgubio veru u drzavu nema niceg o tome...Anyway, grozno je to sto se desilo, nadam se da ce Misicu biti izrecena zabrana dozivotna na stadionima...A Trajkovic sto kuka... Hmmm - ajmo ovako, kao sto rekoh, grozno je sto se desilo, koliko vidim presuda je u sredini moguce (na stranu sta bio on imao od toga da se Misic hladi do 2015 umesto do leta) a koliko poznajem ljudsku cud prilicno sam siguran da isti fura to njegovo "unisten sam" da bi se dobro penzionisao...
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Bilo bi zanimljivo da se vratimo na vreme kad je presuda doneta i podsetimo se svojih postova iz tog perioda. Moglo bi se stosta nauciti. Po jubilarni milioniti put se pokazalo da kad drzava krene da koristi zakon kao simbolicku a ne pravnu ravan sve se na kraju zavrsi sa "gde si bio - nigde, sta si radio - nista". Svi drugi ucesnici ovog napada na Trajkovica su se izvukli preko Misicevih ledja, kome je opet navucena najostrija moguca kazna da bi se izaslo u susret opravdanom gnevu javnosti, kazna za koju smo svi znali jos i tada da se nece odrzati. Umesto da se zakon sprovodi pedantno i bez mnogo razmisljanja dalje od onoga sto pise u zakonima, na kraju se serijom trulih i bespotrebnih kompromisa, slanja poruka i drugih gluposti doslo do toga da niko nije zadovoljan kako je ovaj slucaj resen, niti je bilo kakva svrha postignuta kaznom. Jos jedna pobeda politike "oslusnimo sta ce ovaj ili onaj da kaze i pomisli pa delajmo na osnovu toga". Sledeci poraz nas ceka kad se budu rezale dosudjene kazne ovoj gomili stoke koja je ubila Tatona.

Link to comment
A Trajkovic sto kuka... Hmmm - ajmo ovako, kao sto rekoh, grozno je sto se desilo, koliko vidim presuda je u sredini moguce (na stranu sta bio on imao od toga da se Misic hladi do 2015 umesto do leta) a koliko poznajem ljudsku cud prilicno sam siguran da isti fura to njegovo "unisten sam" da bi se dobro penzionisao...
Treba mu nabiti baklju u usta i zavrsiti sa barabom. Kuka, kenja, dere se nesto, trazi pravdu. I jos ocekuje penziju, baraba zandarska.A ovog momka zaista treba kazniti, na primer ovim:"nadam se da ce Misicu biti izrecena zabrana dozivotna na stadionima..." ... jer nema vece kazne za jedno normalno ljudsko bice.
Link to comment

Pobedila je Pravda. Pravda za Urosa! :puke:Sve je super, sad Najverniji mogu da kazu "Dobio je manje od onog zandara" (sto je ubio pointblank pijanog klinca na eNBegeu), i sve je u redu. Reformisano sudstvo radi punom parom, Srbija hrli u evropu, a ubice francuza ce takodje da prodju sa prekvalifikacijom i umanjenjem kazne.Jebem ti zemlju. Prestacu da placam porez...

Link to comment
Po jubilarni milioniti put se pokazalo da kad drzava krene da koristi zakon kao simbolicku a ne pravnu ravan sve se na kraju zavrsi sa "gde si bio - nigde, sta si radio - nista". Svi drugi ucesnici ovog napada na Trajkovica su se izvukli preko Misicevih ledja, kome je opet navucena najostrija moguca kazna da bi se izaslo u susret opravdanom gnevu javnosti, kazna za koju smo svi znali jos i tada da se nece odrzati. Umesto da se zakon sprovodi pedantno i bez mnogo razmisljanja dalje od onoga sto pise u zakonima, na kraju se serijom trulih i bespotrebnih kompromisa, slanja poruka i drugih gluposti doslo do toga da niko nije zadovoljan kako je ovaj slucaj resen, niti je bilo kakva svrha postignuta kaznom. Jos jedna pobeda politike "oslusnimo sta ce ovaj ili onaj da kaze i pomisli pa delajmo na osnovu toga". Sledeci poraz nas ceka kad se budu rezale dosudjene kazne ovoj gomili stoke koja je ubila Tatona.
+1 Edited by MancMellow
Link to comment

@ CowBoy - Kao prvo ne branim Misic-a, niti idem na Sever, niti mislim da ikome treba da se nabija baklja bilo gde...Rekao sam dozivotna zabrana za stadion jer vlada strah kako ce u Avgustu kada izadje biti novi vozd na severu a ta kazna je lak metod da se to spreci... Po nemi je i normalna i MORA da sledi...Konstantacija koju si dao kao repliku na moj post ti je mizerna - Misic je kaznu dobio 5 godina robije - mozda je to tebi malo... Po zakonu u sredini, izmedju min i max...Ocekuje penziju, pa normalno, sto se mene tice treba i mora da je dobije ako po medicinskom tj psihickim analizom izadje takav rezultat... A kada te vec zadesi nesreca ond vidi da izvuces sto vise sve ke to OK....Edit - smanjenje kazne je najvise argumentovano cinjenicom da je dokazano da ovaj nije gurao balkju u usta, ili sta tacno?

Edited by assignment
Link to comment
A Trajkovic sto kuka... Hmmm - ajmo ovako, kao sto rekoh, grozno je sto se desilo, koliko vidim presuda je u sredini moguce (na stranu sta bio on imao od toga da se Misic hladi do 2015 umesto do leta) a koliko poznajem ljudsku cud prilicno sam siguran da isti fura to njegovo "unisten sam" da bi se dobro penzionisao...
Naravno da Trajković nema ništa od toga da li će Mišić dobiti sto godina kazne ili dva dana u đakuziju. Osim neke moralne satisfakcije. To što je preživio neće mu izbrisati niti jedan presuda.Ali postoji nešto što se zove "generalna prevencija" a to je da se utiče na eventualne počinioce i opštu populaciju da nikom ne padne na pamet da opet nešto učini. Ajde da stvari postavimo ovako, a šta ako ova niska kazna (evo ako sad ŽeljanPravde izađe za par mjeseci ispašće da je ležao tri i kusur godine) podstakne nekog nadrogiranog majmuna da i on poželi da bude novi Uroš Mišić, da i njemu pjevaju pjesme i vijore se zastave, ili mu to bude neki način "inicijacije"? Možda bi nekom od njih sa više od dvije sive ćelije 10 godinica (pa i 7 ako uzmemo ono pravilo o 2/3 kazne) ipak izgledalo suviše dugo za guljenje?Na stranu to što bi svako normalan volio da mu se takva stvar nije desila, jebeš tri "nacionalne" i "devizne" penzije, a ne onaj jad što sljeduje muriji.
Link to comment
Ali postoji nešto što se zove "generalna prevencija" a to je da se utiče na eventualne počinioce i opštu populaciju da nikom ne padne na pamet da opet nešto učini. Ajde da stvari postavimo ovako, a šta ako ova niska kazna (evo ako sad ŽeljanPravde izađe za par mjeseci ispašće da je ležao tri i kusur godine) podstakne nekog nadrogiranog majmuna da i on poželi da bude novi Uroš Mišić, da i njemu pjevaju pjesme i vijore se zastave, ili mu to bude neki način "inicijacije"? Možda bi nekom od njih sa više od dvije sive ćelije 10 godinica (pa i 7 ako uzmemo ono pravilo o 2/3 kazne) ipak izgledalo suviše dugo za guljenje?
Slazem se u vidu prevencije pa samim tim i argumentaciju - samo takodje postoji opasnonst da bas kada radi prevencije nekome riknes maksimum kazne on postane njihova vecna ikona i simbol borbe...Bas zbog toga pitam sa zabranu ulaska na stadion... Time takvima uzmes vetar iz ledja, to sto najvise voli, tamo gde ga najvise cene, i dzaba mu je sve kada u zivotu ne sme da primsrdi stadionu...A na stranu to sto je njemu sa takvim dosijem normalno gledano buducnost ionako vec u bulji...
Link to comment

50 ljudi mlati jednog, jedan zavrsi u zatvoru... to je startna greska presude. 5 godina u zatvoru je puno. On je u zatvor otisao kada je trebalo npr. na fakultet, a izacice kada njegova generacije zavrsava isti, ili vec uveliko radi...Ne mislim da je Misic hteo da ubije Trajkovica, vec da ga prebije. Mogao je da ga udari pesnicom jednom i da ovaj padne udari glavu ostane mrtav. Misic bi tada dobio 20 godina lagano. Da li je umanjenje kazne poraz tuzilastva i sudstva? Da, zato sto su u startu postavili pogresnu "dijagnozu". Da je jos njih nekoliko dobilo po 3 godine, pa jos nekoliko njih po 2 i par desetina po 6-12 meseci, onda bi ova kazna bila na mestu, cak bi mogli da kazemo i prestroga. Ovako, samo je pokazatelj da u Srbiji mozes da racunas da sta god da uradis mozes da racunas da ako se plate dobri advokati da ce kazne da se polove ako do njih uopste dodje...Nadam se da je Misic samo neko ko je bio zaludjen nekom pogresnom pricom i da ce mu stadion biti poslednje mesto gde zeli da ide. Tada mi i ne bi bilo zao sto je kazna smanjena. A drzava da je pametna bi mu u svakom slucaju izrekla tu kaznu o dozivotnoj zabrani ulaska na stadion...

Link to comment
Nadam se da je Misic samo neko ko je bio zaludjen nekom pogresnom pricom i da ce mu stadion biti poslednje mesto gde zeli da ide. Tada mi i ne bi bilo zao sto je kazna smanjena.
Jeste vi gledali slike sa sudjenja? Sa svakog saslusanja se smesio ko da je osvojio sedmicu na lotu, u odlicnoj je formi i ni jedne brige nema. Ovaj ce da izadje ubedjen da je nacionalni heroj i najvece moodo u Srbiji.
Link to comment

Pricao sam sa nekim likovima koji su robijali sa njim. Kazu da je " decko dobar ko curica" i da mirnijeg lika u yatvoru vidili nisu. A da imaju iskustva, imaju.edit: on je baja unutra, selebriti

Edited by nautilus
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...