Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

advokata plaća udruženje DS89.
Naravno. Mafija ima firmu.Razni socio-seratori ce jedno pet godina ispirati usta da li je zabrana Alkatraza i slicnih po zakonu ili ne, samo im nece pasti na pamet da procesljaju racune raznih ds89 i nacin punjenja tih racuna. Verovatno zaradjuju od prodaje vuvuzela.
Link to comment
Naravno. Mafija ima firmu.Razni socio-seratori ce jedno pet godina ispirati usta da li je zabrana Alkatraza i slicnih po zakonu ili ne, samo im nece pasti na pamet da procesljaju racune raznih ds89 i nacin punjenja tih racuna. Verovatno zaradjuju od prodaje vuvuzela.
ti mislis da su borivoju platili usluge preko racuna?!
Link to comment
Tako kaze Arbeit.Uzgred, sjajan uvod za popdsecanje zasto advokati odbijaju uvodjenje fiskalnih kasa.
to kazem zato sto slucajno znam za jedan slucaj gde su mu placali na ruke. ogromna lova je u pitanju, a slucaj nije ovako medijski ispracen niti je on licno bio ukljucen stalno. ko zna koliko su mu ovi platili.
Link to comment

nije sigurno placen preko racuna.Navijacka grupa placa advokata kada se njeni clanovi nadju u pritvoru generalno, pa tako i za Misica.

Link to comment
I zvanično.
"Pregledom snimka je utvrđeno da je napad bakljom okrivljenog trajao dve sekunde. Na ovaj način Apelacioni sud je utvrdio da se radi o običnim teškim telesnim povredama i da umišljaj tuženog nije išao za tim da oštećenog liši života, već da napadne službeno lice u obavljanju poslova javnog reda i mira", objašnjava se u saopštenju.
Link to comment

Da nije tužno, bilo bi smešno...Naneo mu samo obične povrede, a nije ni hteo da ubije, nego samo da napadne službeno lice... Siroti mladić... A i mald je, treba mu i to uzeti kao olakšavajuću okolnost... Prvi put priveden, pa i to... A i nije strašno, samo je pržio žandarma, a to je u svetu u kojem obitava, svetu tribine, nešto normalno, pa mu i to treba uzeti kao olakšavajuću okolnost...Ma, jebi ga, i ovih pet godina je previše, kad se sagledaju sve objektivne okolnosti... Moglo je to i manje...Pa u engleskoj se za napad na bobija dobija 20 godina zatvora, a mogu da zamislim šta bi dobio neko ko bi bakljom probao nešto da objasni specijalcu...Prva greška Trajkovića je to što nije državljanin neke EU zemlje... Ovako slika za svet nije ni važna...Druga što nije Urketa™ spičio u nogu, kad je već imao pištolj, pa bi ostao bar nespržen i bez mentalnih posledica... Doduše onda bi ga razvlačili za prekomernu upotrebu sile, ali, bi bar bio zdrav...Nadam se da će uspeti da naplati od ovog čovekolikog tibinaša, bar nešto za pretrpljeni strah i ostala sranja koja već idu uz to...Srpsko pravosuđe=sprdnja...

Edited by radisa
Link to comment
...Nadam se da će uspeti da naplati od ovog čovekolikog tibinaša, bar nešto za pretrpljeni strah i ostala sranja koja već idu uz to......
kako samo zamišljaš da ovo odradi? na stranu što uopšte ne bih voleo da sam u Trajkovićevoj koži kada ovaj izađe.
Link to comment
kako samo zamišljaš da ovo odradi? na stranu što uopšte ne bih voleo da sam u Trajkovićevoj koži kada ovaj izađe.
Ima pravosnažnu presudu da ga je Urke™ tukao... Sad može da ide u građansku parnicu, gde traži nadoknadu materijalne i nematrerijalne štete prouzrokovane ovim krivičnim delom...Mislim, to tako ide, generalno, koliko znam...Tako da bi tribinaš trebao da ima još jedno suđenje... Ako Trajković bude imao hrabrosti da nastavi, naravno...
Link to comment
Ima pravosnažnu presudu da ga je Urke tukao... Sad može da ide u građansku parnicu, gde traži nadoknadu materijalne i nematrerijalne štete prouzrokovane ovim krivičnim delom...Mislim, to tako ide, generalno, koliko znam...Tako da bi tribinaš trebao da ima još jedno suđenje... Ako Trajković bude imao hrabrosti da nastavi, naravno...
Pretpostavljam da je krivičnom presudom oštećeni Trajković upućen na parnicu sa imovinsko-pravnim zahtjevom, osim ako krivični sud nije odlučio o odšteti za Trajkovića već u presudi kojom je Mišić oglašen krivim.U parničnom postupku je sud vezan pravosnažnom osuđujućom presudom u krivičnopravnoj stvari (stepen odgovornosti u građanskom pravu koji se traži je niži od onog u krivičnom pravu) tako da je jasno da je Mišić odgovoran za štetu koju je pretrpio Trajković. Sad, parnični postupak će biti mukotrpan u pičku materinu - prisustvovao sam suđenjima u kojima se postupak za naknadu štete odvijao nekih 10-ak godina nakon štetnog događaja, a šest-sedam godina nakon krivično-pravne presude. Sprovodiće se vještačenje povreda Trajkovića, svjedočenja i izvođenje ostalih dokaza. Punomoćnik tuženog Mišića će vjerovatno nastojati uvjeriti sud u to da je Trajković doprinio svojim povredama i dovesti u sumnju razmjere istih.(Ovo sve treba uzeti sa rezervom jer govorim o bh. pravnom sistemu za koji pretpostavljam da ima 99,99 posto identičnih rješenja kao i srpski pravni sistem.)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...