Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Nisam pravo da kazem jos cuo da neko broji dane za vizu... ako se izda viza na mesec dana posle tih mesec dana nema se pravo boraviti (ulaziti) u zemlju cija je viza. Niko nece (i ne moze, koliko znam za Eu) kontrolisati dali je mesec dana provela u Srbiji ili Danskoj. Ima datum isteka na vizi (?) i to je merodavno, ako izlazi prosto ne verujem da ce neko da se zakaci ali ne moze da se krece unutar Sengena.

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

Nisam pravo da kazem jos cuo da neko broji dane za vizu... ako se izda viza na mesec dana posle tih mesec dana nema se pravo boraviti (ulaziti) u zemlju cija je viza. Niko nece (i ne moze, koliko znam za Eu) kontrolisati dali je mesec dana provela u Srbiji ili Danskoj. Ima datum isteka na vizi (?) i to je merodavno, ako izlazi prosto ne verujem da ce neko da se zakaci ali ne moze da se krece unutar Sengena.

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

 

Nemoj zbunjivati coveka, naravno da se UVEK broje dani za vizu, svugde, gde god da ides.

 

Datum isteka na vizi nije datum kada moras da izadjes, nego poslednji datum na koji mozes da UDJES (tako je u vecini zemalja, bar je tako sa USA vizom koju zena ima), pa se onda od dana ulaska broji koliko smes da ostanes, zavisno od toga sta ti pise na vizi. Isto tako ako neko ima USA vizu na 10 godina ili sengen vizu na godinu dana ne znaci da moze da ostane u SAD 10 godina ili u Sengenu godinu dana (vec 6 meseci u SAD tj. 90 dana u Sengenu). 

Link to comment

Ovo nisam znao, hvala na pojasnjenju. Zbunjujuce je sto sam vize sto sam sretao u zivotu bile izdavane na prebivaliste od toliko dana koliko je i period koristan za ulaz bio. Nije da sam u zivotu "izvadio" vise od 10 viza ali me je argument uvek interesovao, posebno devedesetih...

Link to comment

Nemoj zbunjivati coveka, naravno da se UVEK broje dani za vizu, svugde, gde god da ides.

 

Datum isteka na vizi nije datum kada moras da izadjes, nego poslednji datum na koji mozes da UDJES (tako je u vecini zemalja, bar je tako sa USA vizom koju zena ima), pa se onda od dana ulaska broji koliko smes da ostanes, zavisno od toga sta ti pise na vizi. Isto tako ako neko ima USA vizu na 10 godina ili sengen vizu na godinu dana ne znaci da moze da ostane u SAD 10 godina ili u Sengenu godinu dana (vec 6 meseci u SAD tj. 90 dana u Sengenu).

.

 

onaj ko udje u zemlju na vizu od recimo 10godina, ostaje do datuma koji mu agent na aerodromu lupi pecat. tako da ako 6 meseci on na primer ostane 5.5 ima pravo da izadje u udje ponovo ..i opet ostane koliko mu agent lupi na granici. i tako dok ne istekne viza.

 

svaki put kada neko izadje iz usa na vizu i pecat automatski mu se ponistava taj ulazak i izlazak.

 

zato ima logike da ako su ovi dvoje pajali po evropi i srbiji da se broji bukvalno svaki dan provedem u eu ili svaki ulazak u eu +3 meseca, a ne od datuma dobijenog na vizi ili ako lupaju pecat u pasos.

 

i stvarno mislim da ih jedan dan nece niko maltretirati. ali vi bolje znate evropu.

 

sad sam se zbunila... jel ona ima vizu u pasosu na 3meseca? pa to znaci da moze da ulazi i izlazi koliko hoce puta za ta tri meseca i da ostane u eu koliko joj dozvole na granici, zar ne?

Edited by mustang
Link to comment

Ne treba mesati rok trajanja vize sa odobrenim rokom ostajanja. Na nekim vizama je ovo odredjeno, na nekim nije vec iskljucivo zavisi od diskrecije imigracionig sluzbenika.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ona nema nasu vizu uopste.

 

U Srbiju je usla na osnovu posedovanja USA B1/B2 vize, a to je opet omoguceno odlukom iz 2014 da se nekim zemljama, ukljucujuci i Kolumbiju, odobri ulazak u Srbiju u maksimalnom trajanju 90 dana u 6 meseci. Ovaj agreement ima EU sa Kolumbijom, pa su i nasi valjda prepisali.

 

Puno hvala svima na informacijama i iskustvima. Zaista puno znace, s obzirom da institucije koje mi cimamo povodom ovoga su i vise nego skrte, a u nekim slucajevima i potpuno neinformisane u vezi nasih nedoumica.

Da izbegnemo svake probleme pomerili smo joj let za 2 dana, tako da ce sada ostati 89 dana, sto kod nas, sto u EU, tako da se nadamo da je ovim taj problem resen.

 

Sad je iskrsao jedan drugi. Naime, dok sam izmedju ostalog bio na vezi sa cini mi se Odeljenjem za Viznu Politiku pri nasoj vladi, sluzbenica mi je rekla da ona 'nije sigurna' da ukoliko moja devojka izadje iz Srbije (na turisticki put u HUN, AUT ili bilo gde...) da ce uopste moci da se vrati nazad u Srbiju?! Navodeci pri tom da nije sigurna da li je njena viza 'multi' ili nesto slicno. To nam sada uopste nije jasno zbog cega ne bi imala pravo da se vrati nazad sa puta u EU, kada je jednom vec usla u Srbiju. Koliko sam upucen, B1/B2 jeste multi-entry viza, ali da li ce ovi nasi granicnici znati to da tumace ili kakve sve peripetije jos mozemo da ocekujemo.

 

Uglavnom, upravo zovem MUP i upravu granicne policije ali ni oni ljudi izgleda ne znaju reci nego me samo forwarduju na druge brojeve...

Link to comment

Naravno da moze da izadje i udje koliko god puta, s obzirom da je B1/B2 Multi-entry viza.

Ali je bilo potrebno pozvati 4 telefonska broja da bi se dobila ova konfirmacija. Niko ne zna ili 'ne zeli da bude odgovoran'.

Link to comment

Naravno da moze da izadje i udje koliko god puta, s obzirom da je B1/B2 Multi-entry viza.

Ali je bilo potrebno pozvati 4 telefonska broja da bi se dobila ova konfirmacija. Niko ne zna ili 'ne zeli da bude odgovoran'.

 

Tipicno za birokratiju, a pogotovo u Srbiji.

Link to comment
  • 4 weeks later...

 

Sporazum između Narodne Republike Kine i Republike Srbije o ukidanju viza za nosioce građanskih pasoša, koji je potpisan 5. novembra 2016. godine stupa na snagu 15. januara 2016. godine. Nakon 15. januara državljani Republike Srbije nosioci građanskih pasoša moći će da turistički, poslovno i radi posete rođacima putuju i borave u Narodnoj Republici Kini bez vize do 30 dana.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...